Autósvilág hírei2026. 06. 22.

Zárva maradnak a benzinkutak pénteken?

Az üzemanyagok védett árának kivezetése kapcsán közleményt adott ki a Független Benzinkutak Szövetsége, amelynek értelmében pénteken számos töltőállomás zárva maradhat.

Betűméret18 px
⏱️ kb. 1 perc olvasás
Ahogyan arról korábban mi is beszámoltunk, Magyar Péter miniszterelnök múlt szerdán jelentette be, a jövőben nem lesz szükség az üzemanyagok védett árára, mivel az nem indokolja többé a piaci helyzet. Az elmúlt időszakban ugyanakkor a Független Benzinkutak Szövetsége többször is jelezte, a kisebb töltőállomásoknak különösen megterhelő a hatósági árszabályozás, és mivel állításuk szerint egyelőre semmilyen kompenzációt nem kaptak, ezért most pénteken (06. 26.) egy napra bezárnák a töltőállomásokat. Az FBSZ közleményét – amelyet a Holtankoljak.hu tett közzé – az alábbiakban láthatod:
G

Itt állíthatod be, hogy az Autónavigátor cikkeit az elsők között lásd a Google keresőjében.

Ajánlott cikkek