Autósvilág hírei2015. 12. 24.

Vajon melyik Ladából adtak el először itthon? Eláruljuk!

Úgy adták el az első Ladát hazánkban a múlt héten újraindult értékesítés kezdetekor, hogy a vevő még nem is látta a választott modellt.

Betumeret18 px
⏱️ kb. 2 perc olvasás
Miként arról beszámoltunk mintegy ötéves kihagyás után a múlt héten indult el a Lada újbóli értékesítése hazánkban. Immár Euro 6-os motorokkal, légzsákokkal, az előírások szerinti biztonsági felszerelésekkel. Mostanra pedig meg is vannak az első eladások. Az első példányt ráadásul úgy adta el a debreceni Lada Ujhelyi, hogy még nem is volt nála bemutatópéldány. Vajon melyik modellt lehetett úgy eladni, hogy még nem is látta azt a vevő? Az örök klasszikus 4x4 Classicot, egy olyan úrnak, aki kedvesének vette azt egy aggastyán korú Niva helyére. Az autó ráadásul meglepetés lesz, mindketten a mezőgazdaságban dolgoznak, racka juh tenyésztéssel foglalkoznak - bizonyára olyan jól kiszolgálja őket a Niva, hogy nem is vágytak más autóra, csak éppen újra. [BANNER type="1"]
Múlt csütörtöktől e hét keddig öt autót értékesített a Lada hálózata, ami egyáltalán nem rossz eredmény. A forgalmazó kifejezésével élve "pörög a Lada". A márka mind az öt modelljéből elkelt egy-egy példány, így azt lehet mondani, hogy nincs kedvenc, vagy épp mindegyik az. A Lada Dél-Pesténél egy leggazdagabb, Lux felszereltségű Granta Sedan lett a második eladott autó, míg a harmadikat, egy Norma felszereltségű Kalinát a Lada Sipos adra el. A Duna Autónál egy ötajtós Kalina és egy 4x4 Classic is elkelt, míg a Lada Pécs a piac legolcsóbbjának számító, 1,99 millió forintos Granta Sedan egy példányát adta el.
A nyitás erős, de az orosz-román meccs, avagy az egyaránt Renault-tulajdon Lada vs. Dacia harc győztese jó ideig utóbbi lehet, náluk egy héten 60-70 autó fogy hazánkban.

Ajánlott cikkek