Autósvilág hírei2017. 09. 27.
Péntekre is jut üzemanyagáremelés
Míg szerdán még árcsökkenés és áremelés is jutott az autósoknak az üzemanyagok kapcsán, péntekre már csak utóbbi, a drágulás marad.
Betumeret18 px
⏱️ kb. 1 perc olvasás Míg szerdán a benzin árcsökkenése és a gázolaj drágulása várta az autósokat, pénteken már csak utóbbi fogja, újabb 3 forinttal kerül feljebb a dízel ára
Míg szerdán 2 forinttal csökkent a benzin ára, s ugyanakkor 3 forinttal nőtt a gázolajé, pénteken csupán utóbbi ismétlődik. A holtankoljak.hu információi szerint ugyanis pénteken újabb 3 forintos áremelést eszközöl a MOL a dízel üzemanyag esetén, míg a benzin ára akkor már nem változik.[BANNER type="1"]
Marad tehát a 95-ös literenkénti 349 forintos átlagára, a gázolajé pedig 359 forintra emelkedik pénteken. A két üzemanyagfajta közötti - átlagár szerinti - 10 forintos különbség töltőállomásonként változhat, hiszen az üzemanyagárak az egyes helyek között igen jelentős, akár literenkénti 40-50 forintos, az egyes üzemanyagfajtákat nem egyformán érintő szórást mutatnak. Tankolás kapcsán elsősorban akkor tudunk spórolni, ha az általunk töltött üzemanyag kapcsán olcsó helyen töltünk, meg persze ha takarékosan, netán a megszokottnál kevesebbet autózunk.

















