Nem csak az autóvezetést, a közlekedést is érdemes félretenni alkohol fogyasztása után
Ahogyan arról már írtunk, a rendőrség idén húsvétkor is fokozott és célzott ellenőrzést végez az ittas vezetők kiszűrésére (
lásd az ellenőrzés részleteit itt). De vajon mekkora rizikót vállal az, aki az italozás után nem autóba ül, hanem kerékpárra pattan, netán gyalogosan vesz részt a forgalomban? Meglehetősen nagyot - derül ki a CLB biztosítási alkuszcég közleményéből. Ugyanis a biztosítók az ittas vezetőket egyértelműen kizárják a kártérítésből, és ez nemcsak az autóvezetőket, de az ittasan kerékpározókat, elektromos rollerrel közlekedőket is érinti.
Ahogyan a rendőrök is büntetik bármilyen jármű ittas állapotban vezetését, úgy a biztosítók a kártérítés elbírálásakor nem tesznek különbséget az ittas járművezető, a részeg kerékpáros vagy az illuminált állapotban elektromos rollerren közlekedő által okozott esetek között. Amennyiben egy részegen kacsázó kerékpáros vagy rollerező miatt kell egy autósnak elrántania a kormányt, és esetleg összeütközni egy másik járművel, akkor az esetet előidézőnek vállalnia kell az anyagi következményeket. A vétlen károsultnak fizet a biztosító, ám ezt utólag behajtja a vétkesen. Németh Péter, a CLB biztosítási kommunikációs és online értékesítési igazgatója kiemelte: egy esetleg ittas állapotban előidézett baleset kártérítésének elbírálásakor a biztosítók sem tolerálják az alkoholos állapotot, aminek az általuk meghatározott mértéke a vérben kimutatható 0,8 ezrelék. Ez a szint már 1-2 pohár bor vagy sör, netán egy kupica pálinka elfogyasztása után beállhat. A szakértő szerint húsvétkor különösen fontos figyelmeztetni az embereket arra, hogy sokba kerülhet pár pohár alkoholos ital elfogyasztása.