A leginnovatívabb technológiákkal kísérletezik ki Győrben, hogyan lehet egy ötletből sorozatgyártásra érett terv
Megálmodni egy új erőforrást minden bizonnyal nagy kihívás az autóiparban, de legalább ugyanakkora feladat a terv nagyléptékű kivitelezése. Ez az az akadály, amit sokszor a start-upként működő autógyártók nem tudnak megugrani, akár a motorokkal, akár az autó bármely más részével kapcsolatban. Pontosan ezért van szükség egy szakember-gárdára, akik a földön tartják az álmodozó mérnököket, ugyanakkor megvalósítják azokat az ötleteket, amelyek erre alkalmasak - Győrben már 10 éve teljesítik ezt az izgalmas feladatot.
Már 200 szakembert foglalkoztat az Audi Hungaria Kísérleti Motorgyártó Központja
„Kísérleti Motorgyártó Központunk az elmúlt tíz évben egy széles spektrumú kompetenciaközponttá fejlődött, amely hidat képez a fejlesztés, a gyártástervezés és a gyártás területei között. Az együttműködést központunk szakmai tudásával, specialistáink agilis munkavégzésével, valamint hatékonyságnövelő és szinergiahatások megteremtésével erősíti a teljes konszernben", mondta Alfons Dintner, az AUDI HUNGARIA Zrt. igazgatóságának elnöke. Egy évtizede mindössze 20 munkatárssal kezdte meg működését a központ, mára azonban már 200 szakember vizsgálja meg a VW-konszern mérnökeinek motorterveit, hogy azok kivitelezhetők-e sorozatgyártásban. A modern autóiparral lépést tartva pedig természetesen nem csak belsőégésű erőforrásokkal, hanem elektromos meghajtással is dolgoznak.
Ahhoz, hogy segítsék valóra váltani a VW-konszern ötleteit, az Audi Hungária motorgyártó tevékenysége során szerzett tapasztalatokat is felhasználják, az évente közel kétmillió erőforrás elkészítése során levont tanulságok hasznos iránymutatásként szolgálnak a tervezőasztal mellett dolgozóknak. Munkájuk során Győrben számos innovatív és jövőálló technológiát alkalmaznak, például 3D-nyomtatást, vagy virtuális teszteléseket és motorszereléseket. Ezekkel természetesen jelentős mennyiségű idő és költség takarítható meg, nem beszélve a kisebb környezetre gyakorolt hatásról, hiszen így nincs szükség a nyersanyagok elpazarlására, ha egy tervről már a számítógépes szimuláción kiderül, hogy nem kivitelezhető. Emellett a jövő szakembereinek képzésére is nagy hangsúlyt fektetnek, a Kísérleti Motorgyártó Központban működő Audi Hungaria Járműmérnöki Kar Külső Tanszéke gyakorlatorientált oktatással támogatta már több mint 200 hallgató elméleti képzését a győri Széchenyi István Egyetemmel együttműködésben.