A végtelenbe és tovább! Ezzel a szlogennel hirdeti a Jaecoo itthon a 7-est, amely talán nem is annyira véletlen áthallás az egyik ismert Pixar mese főhősének a mottójával. Akárhogy is, ez a mondat mindenképpen arra enged következtetni, hogy az új SUV nem csak az aszfaltozott utakra termett. Ennek megfelelően kétféle változatban is kapható. Egyrészt adott a konnektoros hibrid változat, másrészt kérhető összkerekesként is, amelyet elsősorban a nehezebb terepekre terveztek. De haladjunk csak szépen sorban.
Első ránézésre egy óriási városi szabadidő-autónak tűnik, viszont a látszat ezúttal csal. Nem nehéz megfejteni, hogy részben a jókora hűtőmaszk miatt. Azonban a 7-es a C-SUV szegmensbe érkezik, hiszen a hossza kereken 4,5 méter, 1,87 méter széles, 1,68 méter magas, a tengelytávja 2,67 méter, a PHEV saját tömege pedig 1870 kilogramm.
Az műszerfal kialakítása némiképp eltér a összkerekes és a PHEV változatban. Utóbbinál a váltókar a kormány mögött, a jobboldali bajuszkapcsolót váltja, míg az előbbinél hagyományosan a két ülés között kell keresni - ezt egyébként a vadászgépek botkormánya ihlette. A digitális műszeregység mérete szépen kitölti a háromküllős kormány mögött lévő felületet, viszont már-már eltörpül a 13,2 vagy 14,8 colos függőlegesen elhelyezett érintőképernyő mellett. Akinek ez sem elég, még a HUD is rendelkezésre áll.
Az anyaghasználatra egyébként nem lehet panasz. A főbb kezelőszervek tapintása kifejezetten kellemes, a kevésbé frekventált helyeken viszont az árcédulához passzoló módon találni kopogós műanyagokat. Az ülések ugyancsak az utastér jobban sikerült elemeihez sorolhatóak, a gerinctámaszok remekül tartanak, a combtámaszt viszont nem vitték túlzásba, igaz, így legalább nem nehezíti a ki-beszállást. Hátul egy átlagos méretű felnőttre belőtt vezetőülés mögött egy hasonló adottságokkal rendelkező utas kényelmesen elfér, és még marad mögötte 424 liternyi csomagtér - szintén a PHEV esetében, az összkerekes 500 litert kínál, míg a sima benzines 590-et.
Első körben a plug-in hibrid hajtáslánccal ellátott modellt vihettem el egy körre. A hajtáslánc alapját ez esetben 1,5 literes, négyhengeres TGDI erőforrás adja, amely a villanymotorral együtt 341 lóerőt és 525 newtonmétert kínál, a teljesítményt pedig kizárólag az első tengelyen adja le. Az akkumulátor 18,3 kilowattóra, amely AC (6,6 kW) és DC (40 kW) töltést is támogat. A gyári adatok szerint EV üzemmódban 90 kilométert képes megtenni, a kombinált hatótávot viszont 1200 kilométerre teszik.
Mivel a Gánt környéki utak messze kiemelkednek a magyar viszonylatokból, így majd a hosszútávú teszt fog választ adni arra, mennyire jól birkózik meg az itthoni átlagos viszonyokkal a Jaecoo 7-es. Annyi viszont már a rövid tesztútból is kiderült, hogy a rendszer ügyesen kapcsolgatja a benzinmotort, igyekszik főként villanyhajtással közlekedni - amíg ezt az akkumulátor töltöttsége engedi. Persze az üzemmódok manuálisan is állíthatóak. A futómű hangolása egyértelműen lágy, Sport módban sem feszül be, csupán a kormányzás keményedik fel valamelyest, amely alapesetben is egészen közvetlen.
A rövid közúti kerülő után viszont térjünk rá az offroad pályára. A gánti bauxitbánya forgalomtól elzárt területén az összkerékmeghajtású változat volt terítéken. Ebben már egy 1,6 literes blokk dolgozik ugyancsak benzinnel, 145 lóerő és 275 newtonméter társaságában. Mivel nincs nagyfeszültségű akkumulátor, így a csomagtér is nagyobb, 500 literes. Offroad üzemmódban egyetlen akadály sem okozott neki komolyabb gondot, persze a pályát az autóhoz igazították, illetve komolyabb terepgumikat is aggattak a 7-esre biztos ami biztos alapon. Ilyen környezetben nagy segítség lehet a 360 fokos kamera, amely a gyári specifikáció szerint 540 fokos, hiszen néhány optika a gépjármű alatt elterülő terepet is szemléli. Természetesen a kamerakép az érintőképernyőn jelenik meg, kifejezetten szép minőségben, ám ami ennél is fontosabb, nem torzít, így lehet rá hagyatkozni a manőverezésnél.
Na de mennyit is kérnek itthon mindezért? Az 1,6 literes motorral, elsőkerék-meghajtással a bevezető akció keretében 12 490 000 forintról indulhat a konfiguráció (a normál alapár egyébként 13 990 000 Ft). Az offroad pályán tesztelt Exclusive jelenleg 13 990 000 forinttól indul (alapesetben ez 15 490 000 Ft). A konnektoros hibridnél a Premium és az Exclusive között nincs különbség a hajtásláncban, a drágább kivitel itt olyan extrákkal érkezik mint például a fűthető kormánykerék, valamint a fűthető ülések. Az olcsóbb verzió már 14 990 000 forinttól elérhető, a csúcsmodell pedig 15 990 000 forinttól vihető haza.
Ez már tetszik, ezt már venném, ha a Nissan Xtrail nem lenne olcsóbb nála.