Szülővárosában nyerte meg a világbajnoki címet

Sébastien Loeb hétszeres világbajnok lett

Ez a cikk több mint 90 napja frissült utoljára, ezért kérjük, az olvasása során ezt vegye figyelembe!

Sébastien Loeb szülővárosában rendezték a Francia Rali utolsó gyorsaságiját, így abszolút hazai pályán szerezhette meg zsinórban hetedik világbajnoki címét.

Új helyszínen, Starsbourgban rendezték a Francia Ralit, amely a híresen hírhedt Korzika Ralit váltotta fel, mint francia helyszínt.
Ez akár tisztelgés is lehetett minden idők legsikeresebb raliversenyzője, Sébastien Loeb előtt, és nem volt véletlen az sem, hogy a verseny utolsó gyorsasági szakaszának Haguenau, Loeb szülővárosa adott otthont.
Így a francia saját szomszédjai előtt szerezte meg pályafutása hatvanadik vb-futamgyőzelmét és zsinórban hetedik világbajnoki címét.
Mindkét rekord egyedülálló, hiszen Loeb pontosan kétszer annyi versenyt nyert, mint a második legsikeresebb Marcus Grönholm, aki 30 elsőséggel dicsekedhet.
A második legtöbb világbajnoki címet szerzett két versenyző, Juha Kankkunen és Tommi Mäkinen pedig négy-négy címet gyűjtöttek be.
Nehéz lett volna elképzelni, hogy a Francia Ralin más eredmény szülessen. Loeb az első négy szakaszt zsinórban nyerte, és onnantól kezdve gyakorlatilag csak előnye megtartására kellett koncentrálnia, a vasárnap megrendezett három szakasz pedig puszta örömautózás volt a számára.
Gyári citroënes csapattársa, Dani Sorod szerezte meg a második helyet, míg Petter Solberg egy privát C4-essel lett harmadik, így a Citroën hazai pályán hármas győzelmet aratott.
Az aszfalton most sem tudták felvenni velük a versenyt a Fordok. Jari-Matti Latvala a negyedik helyre hozta a legjobb Focust, míg Mikko Hirvonen nagyon halványan szerepelve az ötödikre a másik gyári Fordot.
Hogy mennyire csak hat versenyzőből áll a rali vb élvonala, azt jól szemlélteti, hogy Sébastien Ogier szombaton futóműhiba miatt kiesett, a két kihagyott szakaszért tíz perc büntetést kapott, de még így is simán bejött hatodiknak.
Federico Villagra és Matthew Wilson szereplése ezek után elég fakónak mondható a maguk 14 perces hátrányával.
Amíg versenyben volt a Turán–Zsiros páros, mindkettőjüket verték a vb őskövületnek számító Peugeot 307 WRC-vel, ám az első nap utolsó szakaszán árokba estek. Bár szuperralival folytathatták volna a versenyt, a tíz perc büntetés számukra már túl sok volt, így inkább kiálltak.
Szintén nem élt a szuperrali lehetőségével Kimi Räikkönen, aki öt centire csúszott le az útról és ült fel autója egy kis buckára. A kanyar tele volt nézővel, de csak kevesen próbáltak segíteni a finnek, és csak fél óra elteltével mozdult meg a C4 WRC.
Kiminek legközelebb néhány magyar szurkolót kellene meghívni a vb-re, mert a nyakamat merném tenni rá, hogy ha ez Miskolcon történik, legkésőbb öt perc múlva pályán van a Citroën.
Pályafutása során először sikerült Ken Blocknak teljesítenie minden gyorsasági szakaszt vb-futamon. Egy hidraulika és több kalandos pályaelhagyás miatt azonban csak 12. lett.

A Szuper–2000-esek versenyét Henning Solberg nyerte, aki hagyományosan ilyen autóra váltja WRC-jét az aszfaltos futamokon. Patrik Sandell és Jari Ketomaa lettek a második, harmadikok.
Räikkönen mellett még egy pályaversenyző sztárja volt a versenynek, a 2008-as túraautó világbajnok Yvan Muller, aki már az első napon benzinpumpa hibával esett ki a nem éppen legfrissebb technikának számító Citroën Xsara WRC-vel. Szuperralival azonban folytatta, és amikor jól jött ki neki a lépés, akkor Wilson és Villagra körüli időket futott, amiért mindenképpen elismerés illeti. Az utolsó gyorsaságin pedig egy hatodik hellyel villantott.
A világbajnokságból még egy aszfaltos és egy murvás verseny van hátra, a Catalunya és a Wales Ralik október végén és november első felében.
Tetszett a cikk?

Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy azonnal értesülj a legfrissebb és legnépszerűbb cikkekről, amint megjelennek az Autónavigátoron!

Feliratkozom a hírlevélre

Vélemény, hozzászólás?