Rengeteg Jaguar villanyautó tűnt fel egy roncstelepen

Nemrég Év Autója győztes volt, most tucatszámra a roncstelepen porosodik

2019-ben a Jaguar I-Pace lett az Év Autója szavazás győztese, 6 évvel később pedig egy brit roncstelepen több mint egy tucat ránézésre sértetlen példány várja szomorú sorsa végét. De hogyan kerültek ide? És főként, miért ilyen sok?

(fotó: ev__newt / Threads)
Az I-Pace bemutatásakor rendkívül pozitív fogadtatásban részesült, hiszen anno ez volt az egyik első villanyos crossover, amely a prémium szegmenst célozta. Többek között ennek is köszönhető, hogy 2019-ben megválasztották az Év Autójának is. A modell reputációja azonban hamar a visszájára fordult, hiszen sorozatos visszahívásoktól, megbízhatósági problémákról, sőt, még tűzesetekről is érkeztek hírek. Csak az akkumulátor meghibásodások miatt legalább ötször kellett visszahívni a modellt, ugyanis az LG telepjei hajlamosak voltak felhevülni, sőt, akár kigyulladni is. Végül tavaly év végén az Jaguar elismerte a "vereséget", és csak az Egyesült Államokban közel 3000 autót vásárolt vissza az ügyfelektől - írta meg a Carscoops.
(fotó: ev__newt / Threads)
Hasonló visszavásárlási program egyébként más országokban is indult, többek között az Egyesült Királyságban. Minden bizonnyal ezzel magyarázható, hogy a Threads felületen feltűnt képeken ennyi Jaguar I-Pace sorakozik egymás mellett egy autótemetőben, a bejegyzés szerint várva az újrahasznosítást.
 
Megtekintés a Threads alkalmazásban
 

A Jaguar márka jelenleg egy teljes koncepcióváltáson esik át, az új korszak előfutára a Tpye 00, amíg ez el nem készül, nem is gyártanak autót
Tetszett a cikk?

Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy azonnal értesülj a legfrissebb és legnépszerűbb cikkekről, amint megjelennek az Autónavigátoron!

Feliratkozom a hírlevélre

4 thoughts on “Rengeteg Jaguar villanyautó tűnt fel egy roncstelepen

  • 2025.02.06. at 18:22
    Permalink

    Na erre az újrahasznosításra kíváncsi leszek.
    Mivel az angolok nem tagjai az EU – nak, így az európai szabályok rájuk nem vonatkoznak ?
    Szerény véleményem szerint elküldik majd valamelyik gyarmatukra – igen, jól olvasod, gyarmatukra, hiszen csak névleg függetlenek -, oszt ott majd 8 -10 éves paki gyerekek szétszedik, az akksikat meg elássák.
    100 ezer év múlva meg az akkori régészek vakarják a fejüket, hogy az ősemberek ezekkel mit akartak csinálni itt ebben a gödörben ?
    Pont úgy nem tudnak mit kezdeni majd a lelettel, mint ahogy mi sem tudunk semmit a piramisokról…..

    • 2025.02.08. at 22:45
      Permalink

      És szerinted az európai szabályok honnan vannak? Pont a fejlett iparosodott országok álltak az újrahasznosítás élén.
      Egyelőre úgy fest a britek kifejezetten nem adták alább a a villanyosítást, sőt, még az uniós menetrend elé is vágtak. Mondjuk legalább lesz miből kicsit visszahátrálni.

      De ne a korrupt magyar ugarról próbáld megítélni a folyamatokat a világ jobbik felén. Évtizedekkel járnak előttünk a megújuló energia és töltőhálózatok kiépítése terén.

    • 2025.02.09. at 12:21
      Permalink

      Azt ugye senki sem gondolja komolyan, hogy egy olyan lítium aksit, ami sok millióba kerül, és 90%-ban reciklikálható, majd pakisztáni gyerekek ásnak el a homokba? Itt sokkal nagyobb üzlet az újrahasznosítás, mint az ólomakkuknál. Megjegyzem, az ólomaksik jó részét is újrahasznosítják a legtöbb helyen, még Magyarországon is.

Vélemény, hozzászólás?