Rekordot döntött a chiphiány hatására az aprócska áramkörök gyártásáért felelős iparág 2021-ben
Az egész világot érintő chiphiány közepette a nagy kereslet kielégítésére fokozta a termelést a globális félvezetőipar: 1,15 billió félvezetőegységet szállított le és 555,9 milliárd dolláros forgalmat generált 2021-ben. Ez nem csak a 2020-as eredményekhez képest jelent 26,2 százalékos növekedést, korábban sohasem látott számok ezek a területen.
"2021-ben, a folyamatos globális chiphiány közepette a félvezetőgyártó vállalatok jelentősen, példátlan szintre emelték a termelést, hogy kielégítsék a tartósan magas keresletet, ami rekordszintű chipeladásokat és szállított darabszámot eredményezett" - nyilatkozta John Neuffer, a SIA elnöke és vezérigazgatója. Hozzátette:
"A félvezetőgyártás iránti kereslet az előrejelzések szerint az elkövetkező években jelentősen megnő, mivel a chipek még nagyobb mértékben épülnek be a jelen és a jövő alapvető technológiáiba."
Az autók egy-egy rendszere is temérdek apró áramkörből épül fel, egyikük hiánya is működésképtelenséget eredményezhet
Az autóipari chipek értékesítése is nőtt az előző évhez képest, méghozzá 34,3 százalékkal: 26,4 milliárd dollárra emelkedett, ami szintén rekord. Az autóiparra nézve csak tovább javítja a kilátásokat, hogy ilyen jól reagált a félvezetőipar, ráadásul -
ahogy arról már korábban beszámoltunk - 2022-re további növekedést jósolnak az elemzők, ami komoly, a vásárlók szintjén is egyértelműen érzékelhető javulást hozhat.