Patkányok támadják a Teslákat, mutatjuk, hogy miért!
A probléma több gyártónál is rendszeres, ráadásul legtöbbször a garancia sem fedezi a kárt
Ez a cikk több mint 90 napja frissült utoljára, ezért kérjük, az olvasása során ezt vegye figyelembe!
Miután húzós milliókat adtál ki egy új autóért, joggal háborodhatsz fel, ha nem tudod használni, mert a rágcsálók is érdekesnek találták. Ez az esztétikán túl kábelszakadáshoz és komoly elektronikai hibákhoz vezet, elméletben pedig akár tüzet is okozhat.
Erre remek példa a szója alapú kábelszigetelés, ami nem csak környezetbarátabb, de olcsóbb is a régi, olaj alapú megoldáshoz képest.
Váratlan problémák viszont bármilyen innováció esetén jöhetnek, régen például nem kellett azzal számolni, hogy a műanyag szigetelést megegye a patkány, hiszen eszébe sem jutott az ilyesmi. A szója és annak származékai viszont sok általunk vásárolt élelmiszer összetevőlistáján is szerepel, és bizony nem csak számunkra lehet értékes tápanyagforrás. Ezzel már több autógyártó is szembesült a saját szigetelőanyag-átállása során, és most, hogy autóik "rágcsálóbarátabb" környezetben, például New Yorkban is elterjedtek, a Tesla is meg kell, hogy küzdjön a patkányproblémával.Ez a harc természetesen nem azt jelenti, hogy Elon Musk gumikesztyűben és vegyvédelmi maszkban patkányokat kell, hogy irtson: sokkal inkább az ezzel kapcsolatos garanciális ügyek intézése és az esetleges pereskedés a probléma a cégek számára.
A Tesla konkrét jogi támadással még nem szembesült, de lehetséges, hogy hamarosan fognak, egy újdonsült Tesla tulaj ugyanis nehezményezi, hogy új autója két hónapja használhatatlan, a garanciális javítást pedig megtagadta a cég, mondván, hogy ők nem hibáztak, hiszen a szója alapú kábelszigetelés minden gyártónál ilyen "mellékhatásokkal" járhat.