Olaszországból is érkezhetnek alkatrészek a szegedi BYD gyárba

A Stellantis gyengélkedése kapóra jöhet a BYD-nak

Idén év végén megkezdődik a termelés a magyarországi BYD gyárban, ennek pedig nagyon fontos sarokkövei lehetnek azok az olaszországi beszállítók, akik jelenleg a német prémiumokat is ellátják alkatrészekkel.

Rohamléptékben halad a szegedi BYD gyár építkezése, amelyben a tervek szerint már októberben elkezdődhet a termelés. Hogy pontosan milyen modelleket gyártanak majd, az egyelőre még kérdéses, felmerült a Dolphin, az Atto 3, majd később a Seagull és Atto 2 neve is, de hivatalos megerősítés még egyikre sincs.
Decemberben így állt a szegedi építkezés (Fotó: Youtube.com/chimdrone)
A magyar gyár mellett egyébként Törökországban is építkezik a kínai óriás, ott a tervek szerint szűk félévvel később, 2026 márciusában kezdődhet meg a termelés. A két gyár együttesen félmillió autót gyárthat egyetlen év leforgása alatt amennyiben teljes kapacitással üzemelnek. A két létesítményben közös lehet az alkatrészbeszállítók személye, legalábbis erről írt az Automotive News Europe. A portál értesülései szerint a BYD képviselete február 20-21-én egy nagyjából 300 beszállítót magába foglaló olasz érdekcsoport vezetőivel találkozik.
Li szerint az Atto 2 is Szegeden készül majd, legalábbis amit az európai piacra gyártanak
De miért éppen az olaszok felé fordul a BYD? A választ Alfredo Altavilla adta meg, aki korábban a Fiat Chrysler Automobiles (FCA) egyik vezetője volt, jelenleg pedig a BYD-nél dolgozik tanácsadóként az európai terjeszkedést segítve. Kiemelte, az olaszok tapasztalt, rendkívül képzett szakemberek, hiszen többek között a német prémiumgyártókkal is szerződésben állnak. Emellett a másik nagyon fontos ok a Stellantis gyengélkedése. A konszern a visszaeső eladások miatt nem gyárt annyi autót, így alkatrészből is kevesebbet rendelnek, ez pedig kapóra jön a BYD-nak. Egyelőre kérdéses, hogy a tárgyalás alatt álló megállapodás átmeneti vagy permanens lesz-e, hiszen a kínai márka a saját hazájában az autókhoz szükséges elemek 70 százalékát házon belül gyártja, viszont Európában egyelőre nincs az induláshoz elegendő alkatrészük.
Tetszett a cikk?

Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy azonnal értesülj a legfrissebb és legnépszerűbb cikkekről, amint megjelennek az Autónavigátoron!

Feliratkozom a hírlevélre

Vélemény, hozzászólás?