Az első hazai tesztkört tehettük meg az új Yarisszal
Óriási lépést tett most előre a Toyota. Kilenc év után lecserélték a Yaris harmadik generációját. Amennyit megélt a modell, az tiszteletre méltó, csak viszonyításként az első Yaris 6, a második pedig csak 5 éven keresztül készült, ráadásul a harmadik Yaris Classic néven még mindig elérhető. Nem csoda ugyanakkor, hogy a harmadik szériát már idősnek látjuk, annak ellenére, hogy az utóbbi években igyekeztek apróságokkal frissen tartani. Az új Yaris érkezésével nagyot lép előre minőségben a modell, és végre időben is képes utolérni az autóipart.
Érzésre egyenesen a kategória élére érkezett, ami a minőséget és a dizájnt is illeti.
Próbáltuk már picit álcázva és
teljesen kész verziójában is, de a hazai utakra csak most érkezett meg az új Yaris és a
Toyota Schiller jóvoltából meg is kaphattuk a kulcsát - jóval az importőri tesztautó előtt.
Dinamikus és agresszív vonalakkal rajzolták meg, a méregzsák külső a GR Yarisnál lesz teljes élmény
A negyedik generációs Yaris - nem méreteivel nő elődje fölé
Már csak abból is látszik, mennyit változott az autóipar és a vásárlók ízlése a harmadik generációs Yaris ideje alatt, hogy az új modell teljesen más karakter lett. Az egyterűs vonású modellek ma már messze nem tudnak annyira csábítóak lenni, mint a 2000-es és 2010-es évek elején, ha csak nem annyira mást mutat a gyártó, mint mondjuk a
Jazz. A Yaris esetén is elengedték az egy tömbből faragott formát és határozottabb, karakteresebb sziluettet rajzoltak az autónak. Oldalnézetből is markánsan elhatárolódik a tetőív a géptető vonalától, a forma autószerűbb, mint a nagyobbaknál. A Toyota dizájnerei állítólag
a rajtgépen startra váró futók vonásait vitték a dizájnba - ezek a kis szösszenetek mindig színesítenek egy autót, a gyártók előszeretettel alkalmazzák, hogy legyen róla mit beszélni. A valóságban pedig a Yaris valóban lendületes formavilágú, izgalmas és messze nem ártatlan. Rendesen felduzzasztották a kerékjáratokat, ettől már első ránézésre is olyan érzésünk támad, hogy sportmodellért kiált, ami meg is érkezett a GR Yaris személyében, jelentősen átfaragott karosszériával, hasonló dizájnnal.
Rövidebb, alacsonyabb és szélesebb lett, arányaiban is előnyére változott
Hibrid hajtáslánc rendszert és teljesen ledes fényszórókat is kaphat
Jól áll neki ez a sportosság, kicsit más, mint amiről eddig szólt a Yaris, és ezzel is közelebb húzták kicsit a
Corollához. Arányai kedvezőbbek a szemnek, és kihasználni is ügyesebben tudták az új padlólemezt. Rövidebb és alacsonyabb is, mint volt, valamint szélesebb, és ez egyáltalán nem ment a belső méretek rovására. Alacsonyabban ülünk benne, mint korábban, a kormányoszlop hosszirányban is állítható, tökéletesen beállítható az üléspozíció. Ebben is rengeteget fejlődött a kategória, ma már szinte pontosan ugyanazok a lehetőségeink adódnak, mint a nagyobb modellekben, így kényelmetlenebbül sem fogjuk benne érezni magunkat. Ez igaz a hátsó sorra is, ahol a Toyota trükkösen kimélyítette a padlólemezt a lábtérben, így egyrészt nincs az az érzésünk, hogy nyakunkba húzott térdekkel ülünk, másrészt a 180 centis magasságomra beállított sofőrülés mögött is gond nélkül elfértem.
Kisautókhoz képest ez egy jó helykínálatú hátsó tér, 4 méteren belül csodák nincsenek, de el lehet benne férni, ezt bátran állíthatom.
A hibrid rendszer akkumulátorát a hátsó ülőlap alá építették a benzintankkal együtt, így a csomagtér úgy lehet 286 literes, hogy a padló alatt még pótkerék is elfért. Viszonyításképpen a 2,0 literes hibrid Corolla poggyásztere csak 27 literrel bővebb, pedig egy kategóriával nagyobb autó.
Egyik Toyotához sem hasonlítható az utastér, a dizájn nagyon új, anyagaiban ismerős
Szövet kárpitot kapott az ajtókra, digitális kijelzőt a műszeregységbe és hagyományos klímakonzolt
Ha már szóba került a Corolla, nagyon sok a hasonlóság az új Yarisszal. A kéttónusú fényezést és a LED lámpákat is megkapta az új kisautó, valamint a hajtásláncban is rengeteg a hasonlóság, de erről talán egy picit később.
Érdemes körülnézni az utastérben, mert ennyire egységes és jó hangulatú belsőt talán nem is láttunk még Toyotában.
A magas felszereltségű hibrid tesztautóban szerepelnek a Yaris újdonságként megjelenő szürke szövetborítású ajtókárpitjai, amik egy kis eleganciát visznek a képbe, és sokkal otthonosabbá is varázsolják ahelyett, hogy csupa fekete lenne a belső. Érdekes a műszeregység megoldása, a kis digitális kijelzőt két retró stílusú körműszer fogja közre. A letisztultságnak és a stílusnak ez egy egészen új megfogalmazása, kimondottan érdekessé teszi a látványt a sofőr előtt. A középkonzolon hagyományos klímapanelt láthatunk, fölötte pedig egy 8,0 colos érintőkijelzőt, amin Apple CarPlay is futhat. A kettő közé került egy polc - pontosan egy mobiltelefonra méretezve, valamint alattuk és a könyöklőben is találunk tárolórekeszt. Egészen különleges, mennyire átgondolt és funkcionális az utastér - mondjuk egy C-HR-hez képest. Az új Yarist nagyon könnyű hamar belakni, és ennek még több oka is van.
Jól néz ki a műszeregység, a retrós, folyadékkristályosnak tűnő körműszerekkel együtt, ez most egy kicsit egyedi
Meglepő módon sok a hely hátul, magam mögött is elfértem, elöl nagyon jó az üléspozíció, nem kisautóban érezzük magunkat
A jól beállítható vezetőülésben ülve egy új kormányt markolhatunk meg, aminek mérete és formázása Toyotában eddig nem tapasztalt módon hibátlanul eltalált. A vékony küllők sportosak, rajta a kapcsolók kattanási érzete szintén újként hat, és a karima formázása is elég jó, ez sportkormánynak is tökéletesen megtenné. A kormánymű már kevésbé, kicsit olyan, mint egy Fiaté, vagy Opelé a City gomb megnyomása után, leheletkönnyű tekerni, és nem is változik sokat haladás közben sem. Az utastér dizájnja most nagyon egységes, és ami az anyagokat illeti, abban sem marad el egy Corollától. Összeszereltsége kimondottan jó, a hazai utakon tett próbakör kihozta volna belőle, ha bármi is zörgésre hajlamos lenne, de a karosszéria nagyon merev, az utastér akusztikája is elég pihentető, kimondottan jó minőségérzetet kelt az új Yaris belseje.
Praktikus megoldás a kis polc a kijelző alatt, lejjebb is van egy, valamint az USB-csatlakozók és a klasszikus hatalmas ülésfűtéskapcsolók is megvannak
Összteljesítménye 116 lóerő, hangja nem rossz, de jellemzően háromhengeres
Csomagtere 286 liter, a padló alatt pótkerék is elfért
Nagyobb testvéréhez hasonlóan hibrid hajtást is kapott a hagyományos 1,0 literes és 1,5-ös benzinmotorral szerelt kivitelek mellett, ezeket vélhetően később próbálni is fogjuk. Első körben azonban az új hibrid rendszerrel tehettünk egy próbakört, mely ugyanannak a moduláris motorcsaládnak a tagja, ami a Corollában is dolgozik. 2,0 liter négy henger helyett a Yaris csak 1,5-ös háromhengeres, természetesen Atkinson ciklusú motort kap, valamint egy töltő és egy hajtó villanymotort. A rendszer összteljesítménye 116 lóerő, a Toyota nyelvén öntöltő, vagyis hagyományos, külső hálózatról nem tölthető hibrid rendszerről beszélünk. A motor hangjában megvan a jól ismert háromhengeres orgánum, alacsony fordulaton álló helyzetben még vibrál is kicsit a karosszéria, de ez csak nagyon rövid ideig észlelhető, mivel a hibrid rendszer töltéséhez általában még álló helyzetben is magasabb fordulaton jár a motor, vagy megáll. Haladás közben észlelhető, de nem zavaró, ahogy beindul a benzinmotor, a hangja is vállalható, valamint a fordulatszáma is erősen hasonul a gázpedálálláshoz, vagyis nem zavaróan hibrides a működése.
Jól vezethető, könnyed és kimondottan jó összeszereltségű kisautó - elég jó hangszigeteléssel és praktikus utastérrel
Lendületesen autózható, kellő erővel lódul meg a könnyű karosszéria, és ahogy minden Toyota hibrid, ez is leginkább a higgadt vezetésre ösztönöz. Magas fordulatszámon a motor már hangos, és a külső sportosság ellenére nincs ülésbe szorító érzés. Ellenben kanyarodni kimondottan jól tud, nagyon stabil, és a rugózása is éppen elég jó. Kerékzajból minimális jut csak az utastérbe, és a futóművet is csak a keresztbordák tudják megviccelni, minden más esetben semmivel sem tud kevesebbet egy Corollánál.
A Yaris esetében feltűnően nagymértékű és kimondottan minőségi a fejlődés a leköszönő generációhoz képest.
A
Toyota Schiller tesztautójával tett kör után joggal vártuk az újdonságot, aminek releváns fogyasztását egy hosszabb tesztidőszak alatt fogjuk tudni megtapasztalni. A Toyoták esetében nem ritka, hogy tudják a gyári értéket, kíváncsian várjuk, hogy a Yaris tudni fogja-e a 3,3 litert. Az új Yaris legjobb oldala a fejlődés, és hogy már azoknak sem kell kisautóban érezni magukat, akik nem szeretnének nagyobbat választani.
Fogyasztása a gyártó szerint 3,3 liter 100 kilométerenként, egy hosszabb tesztben ennek is utána fogunk járni. A Toyota Schiller Yaris Selection Style felszereltségű tesztautóját bárki kipróbálhatja - a kisautó-vásárlóknak feltétlenül érdemes
Értékelés
Pozitív
Vezethetőség, anyaghasználat, dizájn, belső helykínálat, kidolgozás
Árak
Tesztmodell alapára
4 930 000 Ft (2020.10.22.)
Tesztautó ára
7 475 000 Ft (2020.10.22.)
Műszaki adatok
Hengerűrtartalom:
1490 cm3
Teljesítmény:
67 kW (91 LE)
Gyorsulás 100 km/h-ra:
9.70 s
Gyári vegyes fogyasztás:
3,3 l/100km
Méretek
Karosszéria-kivitel:
ferdehátú
Motor és váltó
Hengerűrtartalom:
1490 cm3
Hengerek/szelepek száma:
3/12
Teljesítmény:
67 kW (91 LE)
Menetteljesítmény
Gyorsulás 100 km/h-ra:
9.70 s
CO2-kibocsátás:
85-112 g/km
Gyári vegyes fogyasztás:
3,3 l/100km
A CO2 kibocsátás adata magasnak tűnik, 77 körül kellene lennie…
A 3,3-mas fogyasztás WLTP?
A WLTP CO2 emisszió 85-112 g/km a toyota.hu WLTP adatai szerint. A fogyasztás kapcsán a WLTP fő érték 4,8-4,9 l/100 km, a “legkisebb tömegű modellel mért érték” már 2,8-3,7 l/100 km, a bemutatóján legutóbb a 3,3 l/100 km érték szerepelt. Egy biztos: a menetpróbáján 4 l/100 km körüli érték adódott, higgadt vezetéssel ilyennel, akár 4 alatti értékkel lehet számolni.
Nagy rajongója vagyok az ilyen tökéletességre törekvő hagyományos kisautóknak, és pozitív, hogy a Toyota ezt még legalább kiszolgálja.
Ezt azért bocsátom előre, mert ha tényleg ennyivel gyengébb volt a tíz évvel öregebb Yaris, akkor igen nagy üzleti siker volt a kifutó szériát az utolsó éveiben aránytalanul megdrágítani a versenytársakéhoz képest. És mintha népszerűbb is lett volna itthon. Amikor 2010-ben megjelent szürke egérként, akkor kifejezetten az olcsóbb kocsik közé tartozott, a hibrid is elérhető árú volt. Kb. 8-9 évvel később pedig azt látom, hogy palacsintalámpákkal és pár filléres aprósággal divatosítva annyiért veszik, mint egy szintén kiakciózott nagy SUV-ot vagy dízel kombit. És még nem is lehet haragudni rá, mert a dízelbotrányos “divat” miatt sok vevő belátta, hogy ugyanannyiért egy kisautó is bőven elég a hétköznapokban… De pénzügyileg és marketing szempontjából mégis csőbe húzás, mert ugyanabban az időszakban akár fele annyiért is voltak kisautók. Azaz nem a pénzromlás volt az ok. Kisautós hatótávon pedig a hibrid alig jelent előnyt pénzügyileg. Főleg újonnan, aki épp jobban el van eresztve. Korábban ugye a hibridvásárlók a hardcore spórolósok voltak, akik eleve szinte csak használtban gondolkoztak. Mindezt úgy írom, hogy én kifejezetten autópálya-képes kisautót kerestem hosszú utakra és mindennapi városi használatra, ezért a Toyota sajnos azonnal kiesett. Most viszont már eljutottak egy olyan szintre, ahol már a műszaki tartalom is vonzóbb. Mondhatni “újbeszél” tanúi lehetünk, az Aygo az “új” kisautó, a Yaris az “új” kompakt. 😀
Yaris 2010 1.0 69 LE 5a 12.395 EUR
Yaris 2019 1.0 72 LE 5a 13.490 EUR (Toyota Safety Sense széria)
Még az inflációt se érte el az áremelés.
A hibridről volt szó. És valóban, az iparágban a folyamatos költségcsökkentések miatt inkább olcsóbb is lett a gyártási költség 8 év alatt.
Innen nézve a lenti Ft-árfolyam-számolással + bérstatisztikával is tisztában vagyok, de semmilyen módon nem arról van szó, hogy összefüggésben lenne azzal, hogy az importőr és a gyártó milyen árakban állapodik meg. Több kisautó évekig alig követte a forintromlást – hogyan tudták csinálni? Na ez üzleti titok.
Anno a Logan-t azzal reklámozták, hogy 5000€ az előállítása, a kecskeméti A-mercié pedig 8000€. Hogy a fejlesztést és “egyéb” költségeket hol fizettetik ki, abban egy Ford Focus globális egyenautó esetén is 2x árkülönbség lehet adók előtt.
Tehát hogy a lényegre térjek, nálunk a Yaris hibrid nominális drágulása kilógott a kisautópiac áraiból, még a mini-SUV-okéból is. Még egy “szobor”-nak vett fapados CX-3 is 4,5M Ft volt ugyanakkor, amikor a Yaris hibrid már 6M Ft- közelítette. Ez színtiszta marketing. Az automata váltó értéke is marketingillúzió, pedig az már jelentősebb műszaki tartalom, mint a komfortfunkciók, melyeket csak mi hiszünk drágának. Vevő szempontjából látszólag hasonló motorizáltság esetén is lehet simán kétszeres gyártási költség a motorra vonatkoztatva, mégsem biztos hogy érvényesíteni tudják.
Ha a Yaris olyan “érzést” nyújtott volna (akár műszerrel mérhető, akár szubjektív), mint az előző Audi A1 (eltekintve a hajtáslánctól), akkor “indokolt” lett volna az ára. A használtpiac mutatja is, hogy az A1 még a hajtáslánca ellenére is tartja az árát.
Yaris Hibrid :
2012 4,6M (15 895 EUR)
2016 4,77M ( 15 313 EUR)
2018 5,1M ( 15 987 EUR)
2019 5,21M (16 013 EUR)
2020 5,44M (15 573 EUR)
Ezeket az alapárakat találtam, mellette az éves EUR/HUF átlag.
Érdekes olvasni ezt a sok ömlengést, számomra a Yaris az az autó ami messze a legdurvább csalódást hozta az elmúlt 20 év során. A Golf V óta nem találkoztam ilyen durva eltéréssel a sajtóbeszámolók és a saját tapasztalatom között (bár pont a fentiek miatt nem is léptem túl a Golf üléspróbáján, a Yarissal jópár napra megvert a sors (illetve egy autókölcsönző)).
Szerencsére ritkán kell fapados kisautót vezetnem, talán pont ezért is sokkolt annyira a kocsi rossz értelemben vett igénytelensége. A zajos és nem kifinomult működés, a félszívű spúr megoldások (pl gagyi tolatókamera radar nélkül), vagy az ominózus auto felirat mellett csak egy kapcsoló valóban autómata. Az ahogy az eső kopogott a tompítást nem végző tetőn, ahogy a motor morgott zörgött, ahogy a hajtáslánc nyikorgott egy 15000kmes bérautón az minden volt csak nem bizalomgerjesztő.
Ha sokat lépett előre innen azt jól is teszi, mert a 2014-es Yarisszal nagyon mélyről indul a Toyota. Valszeg ezt érezték is a cégnél mert akkortájt nagyon át is dolgozták, és igazából már pár héttel később rehabilitálta magát nálam valamelyest a modell egy újabb bérautóval, ami faceliftes és jobban felszerelt változat volt (pl kamera, és ford.sz.-mérő (wow) meg egy nem életveszélyesen gyenge motor, ami viszont annyit evett mint a kétszer akkora bálna Volvóm).
De akkor is vicces a cikkben szereplő dolgokat olvasni egy olyan autóról amit úgy adtam vissza idő előtt, hogy ingyen sem kell, és majd akkor adjon a kölcsönző autót ha már van nekik (és csak részben vették a lapot, mert megint Yarist adtak ;( , csak a másodikban volt motor meg némi felszereltség is).
Ezek miatt szoktam erős fenntartással kezelni a japán autók tesztjeit.
Te már évekkel ezelőtt próbáltad azt a kocsit, ami most jelent meg?
Nem a fentiek egy 5 évvel ezelőtti esetre vonatkoznak, amikor pár napra kaptam egy facelift előtti bérautót, majd visszaadtam idő előtt, mert annyira használhatatlan volt. Amikor pedig visszamentem pár nap múlva hogy adjanak egy igazi autót, adtak megint egy Yarist 🙁 Ez már a faceliftes fajta volt, amin látványosan dolgoztak.
Annak idején dokumentáltam is, de az autósságon felrakott teszteket nem hoztam át a saját oldara, mert annak más a profilja.
5 évvel ezelőtt? 2015-ben 182 407 darab Yaris fogyott Európában, lövésem sincs, hogy az a rengeteg ember mire használhatta a kocsit, ha eleve annyira használhatatlan volt 🙂
Nem lehet, hogy csak a te kényes ízlésednek nem felelt meg?
Speciel a Golf V se nyírta ki a modellsorozatot, csak egy kicsit megcsappantak az eladások. Ez se lett nagyon sikeres, gondolom aki ebben a kategóriában keres nem nézi meg előtte, hogy mit vásárol.
Engem is sokkolt elsőre a kifutó széria…
Volt első generációs Yaris 1.0 szívóval a családban (újonnan lett véve). Teljesen jó volt akkoriban, de autópályán elvérzett az emelkedőkön + ahhoz h tartsa a nagyobb sebességet, alulmotorizált volt, ezért arányaiban többet evett.
Ezt követően szintén első generációs 1.33 szívó (szintén újonnan véve, de már faceliftes volt) lett véve. Ez már bírta az autópálya-tempót, aztán egy kanyart vki elmért és belecsúszott a 3hetes kocsinkba. Megjavították, de 110 felett sípolt autópályán… Később vmi lett a motorral is, mert 14,5litert evett 100km-en (ha nyomtad, ha nem), ugyanakkor 210 km/h végsebessége “lett”. 1 évesen eladtuk…
A család 3. yarisa a 2011 végén megjelent 3. generáció, egy szintén újonnan vásárolt 2012-es 1.4 diesel (executive legnagyobb felszereltség, a korábbiak pedig line sol, szintén legnagyobb felszereltségűek voltak).
Többek között azért is lett ez véve, mert pontosan ugyanilyen kaliberű cikkek érkeztek a Yaris-ról, hogy ez most a legjobb kisautó, bla-bla.
Nem tudom, milyen lehet a konkurencia, de ebben is elférni benne hátul, csomagtartó is értelmes méretű kisautóhoz mérten (pl. egy mini cooper-hez képest meg aztán végképp), bent ülve is tágasnak hat, viszont a kormánya túlságosan könnyen jár, ami városban előny, de országúton nyomvályús úton pl. esőben előzve mikor korrigálni kell a kormánnyal mert enyhén megdobódik az autó, és olyan lágy a kormány, h minimális erőkifejtéstől is 90 fokkal eltekered, hááááát… sztem életveszélyes kategória! A fentebb írtak alapján az új is az…
A másik, hogy én 30 perces, de nagyon maximum 1 órás kocsinak tartom. 30 perc után kezd fájni benne a derekam, és max 1 órán át bírom, aztán végem.
130-nál nem tudok az apple watch series 3-ról (a 4 már több hangerőt tud kiadni, de olyanom nincs) karóráról beszélgetni, mert akkora a menetzaj/szélzaj (oké, van a kocsiban kihangosító, de alkalmanként mentem csak a kocsival, nem párosítottam, én autómban ilyen probléma pedig nem jelentkezett), kb. 110-nél értem, mit mondanak. A kocsiban társalgás közel hasonló kategória, hogy már majdnem ordibálni kell a másikkal, hogy érthető legyen amit beszélünk… A hifi-t is 60-70% hangerőre fel kell tekerni, hogy elnyomja a zajokat.
Engem még nagyon zavar a tolatás témaköre: van tolatókamera, de nincs tolatóradar!!! Várná az ember, hogy csipogjon h közel van vmi, de nem, a kamerát kell végig nézni… A kamera képe pedig hát nem az igazi, és a vonalak, amik jelzik, mekkora helyet foglalna el a kocsi, statikusak, tehát nem mozdulnak a kormány elmozdítására. Sztem tök gáz az egész.
Hegymenet asszisztens sincs benne, pedig az egy hasznos dolog, mikor emelkedőn kell újra megindulni… (manuális váltós kocsi)
Úgy volt, hogy lehet váltunk erre az új Yarisra, aztán 1-2 hónapja láttunk egyet élőben. Érezhetően alacsonyabb mellette ácsorogva ÉS sokkal alacsonyabban hordja az alját is. Eddig is határeset volt pár szitu a kocsi hasmagassága miatt, de így, hogy ennél is lejjebb vitték, hát… Mi, mint “nagy” Yarisosok, biztosan nem veszünk már, hiába szép a formája, ugyanakkor érkezik a Yaris Cross, és bármennyire sem akar az ember suv-okat vásárolgatni, mégis rákényszerül az ember…
Kereken 5misi volt az 1.4D Yaris 2012-ben executive felszereltséggel, egy 1.5-ös hibrid pedig 5.3 lett volna akkor (300ezer Ft-ot engedtek listaárakból emlékeim szerint), ehhez képest a 6,5-7,5milliós árak egy kisautóra hát nemtom…
2012-ben 4,6M volt az alap hibrid, most 6,42M.
2012-ben 289 forint volt az éves EUR/HUF átlagárfolyam, az idei 350 forint. Ehhez hozzájön az EUR övezet 8 éves inflációja, a valamivel magasabb felszereltség és ott vagyunk, hogy nem is drágább az autó.
2012-ben 145 ezer forint volt a nettó átlagkereset, ma 263 ezer pénz.
“Ezt követően szintén első generációs 1.33 szívó”
Abból nem volt 1.33-as motorral, csak 1.0, 1.3, 1.5.
“ugyanakkor 210 km/h végsebessége “lett””
Az komoly, 210-hez majdnem kétszer akkora teljesítmény szükséges, mint 175-höz, amennyit az 1.3 megfut.
“130-nál akkora a menetzaj/szélzaj…”
ADAC mérések 130 km/h-nál :
Yaris 1.4D 2011 71 dB
VW Polo 1.6 TDI 2010 70 dB
Corsa 1.3D 2010 71 dB
Swift 1.2 2010 71 dB
Mazda 2 1.6D 2011 71 dB
Nagy csodák nincsenek, nagyobb autót kell venni, ha csendeset szeretnél…
Jogos, nem 1.33, hanem 1.3.
A 210-es végsebességet a digitális kijelző írta (a valós gondolom 200 lehetett). Az autó utódjának egy mini cooper (első generáció) volt kinézve, de nagyon lomha volt a 14,5litert evő yarishoz képest, ezért végül egy mini cooper s lett az utódja.
Én sem értem, hogy történhetett ez meg, nem vagyok motorszakértő, turbós motornál könnyen lehet teljesítményt növelni, de hogy egy szívó hogyan produkálhat dupla fogyasztást (ha nyomják neki, ha nem), az számomra kétely, viszont a benzinesekre jellemző a hosszú utolsó fokozat, gondolom a vmilyen okból keletkező teljesítménynövekedés itt ki tudta “futni” magát.
Az ADAC mérések alapján akkor összes kisautó felejtős számomra, ez már az a zajmérték, ami 1 órás autópályázás esetén olyan, hogy érzem, hogy tompábban hallok kiszállás után x ideig (oké, nem 130cal, hanem 150-160as tempóval közlekedve, ami tudom, user error persze).
Szerezz egy öreg Lexus LS-t :-))) Megbízható, nem elromlós, V8, nem drága, és ma se nagyon van csendesebb…
autobild.de/artikel/lexus-ls430-35483.html
“egy szívó hogyan produkálhat dupla fogyasztást (ha nyomják neki, ha nem), az számomra kétely, viszont a benzinesekre jellemző a hosszú utolsó fokozat, gondolom a vmilyen okból keletkező teljesítménynövekedés itt ki tudta “futni” magát”
Abból nem lóerők lettek, ha tényleg így történt, hanem a hiba miatt elégetlen üzemanyag távozott a kipufogón. Attól mondjuk tönkremegy a katalizátor, nem egészséges.
Teljesítménynöveléshez sajnos nem elég több üzemanyagot befecskendezni, ahhoz több oxigén is kéne, hogy elégjen.
Hacsak nem szereltek titokban egy turbót a manók a kocsidra…
Pár hete a nyílt hetek keretében kipróbáltam én is egyet (hibridet szintén)…nekem kifejezetten halknak tűnt, kellemes autó…árazása meg: ha egy hasonlóan felszerelt kisautót nézel a olyan konkurenciánál, ami értéktartásban, minőségben felveszi a versenyt ezzel, nem lesz sokkal olcsóbb….ráadásul a hibrid hajtás mellett egy csomó problémás alkatrész nincs benne, ami az ottani – jó eséllyel – kis turbós benzines és duplakuplungos váltó mellett kísértHET….mondom ezt úgy, hogy most nekem is 1.0-s turbós kisautóm van (i20). Nálam mindenképp esélyes lenne adott esetben, méretre nagyobb nem kell, műszakilag meg ígéretes.