Már 5G hálózaton tesztelnek a győri Audi gyárban!
Már a teszt közben kinyerhetők az adatok Győrben az új 5G hálózattal
Ez a cikk több mint 90 napja frissült utoljára, ezért kérjük, az olvasása során ezt vegye figyelembe!
5G hálózat gyorsította a járműtesztelést az Audi győri gyárában, a begyűjtött adatok így akár már menet közben is kinyerhetők. A gyors és megbízható adatátviteli technológiával így sokkal gyorsabb az elkészült autók kötelező tesztelése.
a korábban vezetékes és wifi hálózaton zajló ellenőrzés ma már a leggyorsabb, 5G adatátviteli rendszerekkel is elvégezhető.
Az Audi Hungariánál megvalósított sikeres 5G hálózati pilotprojektet szakmai közreműködőként segítette a Technológiai és Ipari Minisztérium, a győri Széchenyi István Egyetem Digitális Fejlesztési Központja, a Magyar Telekom és a T-Systems Magyarország. A projekt során a vizsgált autók működése közben keletkezett adatokat 5G hálózaton továbbították az információkat feldolgozó központi számítógépekre. Így a lehető leghatékonyabban ellenőrizhetők az elkészült gépkocsik elektronikai rendszerei a gyártás utolsó fázisában, még a kiszállítás előtt. A teszteket követve valós időben lehet megismerni az autók működési paramétereit, hamar és könnyen kiszűrhetők a gyártásból eredő esetleges meghibásodások. "Eddig is tudtuk, hogy az 5G megsokszorozza a mobilhálózatok adatforgalmát, soha nem látott sebességével gyakorlatilag megszünteti a hálózati késést." - emelte ki Solymár Károly Balázs, a minisztérium technológiáért felelős helyettes államtitkára. Sipos Tamás, a T-Systems Connectivity and Telco Services vezetője így folytatta: "A győri pilotprojekt egyik célja az volt, hogy a korábban használt wifi-kapcsolatot a Magyar Telekom által biztosított 5G Campus hálózattal váltsuk ki. Így már menet közben, a tesztpályán lehetőséget adott az adatok kinyerésére, míg a korábbi rendszerrel csak egy fix parkolóhelyen, vezetékek segítségével lehetett csatlakoztatni az autót az adatokat feldolgozó rendszerhez. A beépített szenzorhálózat segítségével a kötelező minőségi tesztelés nagymértékben gyorsítható és egyszerűsíthető" - szögezte le. A Széchenyi István Egyetem Digitális Fejlesztési Központjának vezetője, Drotár István hozzátette: "Óriási gyártási rugalmasságot ad a kezünkbe, hogy az 5G kapcsolat segítségével a korábbinál jóval nagyobb területen, ráadásul már menet közben ki tudjuk nyerni az autók diagnosztikai adatait."Forrás: MTI