Komoly növekedést tervez az AutoWallis
Átalakul az autópiac, de az AutoWallis nem fél ettől, jelentős árbevétel növekedést tervez
Ez a cikk több mint 90 napja frissült utoljára, ezért kérjük, az olvasása során ezt vegye figyelembe!
Februárban tőzsdére lépett, most Jövőkép 2029 és Stratégia 2024 programjait ismertette az AutoWallis, komoly árbevétel- és eredménynövekedést terveznek.
Az AutoWallis mindkét területet ki kívánja szolgálni, jelenleg 14 országban vannak jelen, hazánkban legújabb vonaluk a DrieNow autómegosztó, de a közösségi mobilitás mellett BMW, Mini, Isuzu, Jaguar és Land Rover, Maserati, SsangYong, Isuzu márkaképviselet, márkafüggetlen szerviz és a Sixt rent-a-car által bérautó üzletág is szerepel náluk. Az AutoWallis terve, hogy a portfóliójában szereplő márkákkal egyéb piacokon is megjelenjen, valamint a jelenlegi országokban is be kíván illeszteni tovább 2-3 márkát portfóliójába - mint azt Ormosy Gábor vezérigazgató elárulta, elsősorban prémiummárkákat céloznak.
A cég célja természetesen a bevétel- és profitnövelés, az európai piac lassuló bővülését kívánják ellensúlyozni a közép-kelet európai terjeszkedéssel, ahol jelentősebben bővül a piac, az autópiac átalakulására pedig a mind jelentősebb szolgáltatási portfólió a válaszuk, így az elektromos és önvezető, valamint a megosztott autók piacán is mind-mind jelen lesznek. Az AutoWallis elkövetkezendő 5 éves, Stratégia 2024 programja a már ma is többségi nemzetközi bevételeinek egyre jelentősebbé válásával számol. Összességében duplázódó árbevétellel számolnak organikus növekedésük által. Utóbbi a meglévő tevékenységek piaci növekedését, a működési hatékonyság növelését, valamint a Wallis Csoporton belüli új cégek bevonását (Jóautók, Autólicit, DrieNow) jelenti, ehhez pedig évente egy-egy új szerepelő, például többmárkás kereskedés is csatlakozhat. Mindezek eredményeként a tavalyi 65,5 milliárd forintos árbevétel 2024-re 142 milliárd, a tervezett akvizíciókkal 187 milliárd forintosra emelkedésével számolnak.
Idén februári tőzsdére lépése óta az AutoWallis bekerült a BUX indexbe, számításaik szerint szeptemberben a BÉT Prémium Kategóriájába is bekerülnek, amivel a kisbefektetők mellett az intézményi befektetők látókörében is meg kívánnak jelenni. Bár 30 százalékos közkézhányadot céloznak, a főtulajdonos Wallis Asset Management továbbra is meg kívánja tartani irányító részesedését, ráadásul a rá jutó osztalékot tőkeemelésként egészen 2024-ig visszajuttatja a növekedéshez.