Kigyulladt egy Toyota Prius egy budapesti mélygarázsban

A felcsapó lángok miatt nagyjából 200 embernek kellett elhagynia az épületet

Egy Toyota Priushoz riasztották a katasztrófavédelmet szerda délután Budapest ötödik kerületébe, amely egy irodaház mélygarázsában kapott lángra. Így nézett ki a Prius a tűz után!

A Priusban komoly anyagi kár keletkezett, a tűz szerencsére nem terjedt át a többi gépjárműre (fotó: Fővárosi katasztrófavédelem_HIVATALOS / YouTube)
Még szerda délután kapott lángra egy személyautó Budapest ötödik kerületében, egy Szervita téri irodaház mélygarázsának mínusz negyedik szintjén - tudatta a Katasztrófavédelem. Bár konkrét típust nem említettek, a felvételen egyértelműen azonosítható, hogy egy Toyota Priusról van szó, amely a rajta lévő plakett és a rendszám alapján plug-in hibrid hajtáslánccal rendelkezett. A felcsapó lángokat ugyan egy vízsugárral megfékezték a tűzoltók, de a közlemény szerint egy oltólándzsát is bevetettek, vagyis az érintett autóban biztosan volt nagyfeszültségi akkumulátor - ez a felvétel utolsó részében látható is. A Katasztrófavédelem tájékoztatása szerint az incidensben senki sem sérült meg, de nagyjából 200 embernek el kellett hagynia a mentés idejére az irodaházat.
Tetszett a cikk?

Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy azonnal értesülj a legfrissebb és legnépszerűbb cikkekről, amint megjelennek az Autónavigátoron!

Feliratkozom a hírlevélre

Vélemény, hozzászólás?