Ki veszi meg ugyanazt kétmillióval drágábban?

A Mitsubishi nem csökkentette az i-MiEV árát

Ez a cikk több mint 90 napja frissült utoljára, ezért kérjük, az olvasása során ezt vegye figyelembe!

A Mitsubishi i-MiEV elektromos autó 10 400 000 forintba kerül. A Citroën C-Zero és a Peugeot iOn közel kétmillióval olcsóbb.

Új árlistát adott ki a Mitsubishi. Február 9-én. Nem, ez valóban nem annyira fontos információ végfelhasználói szempontból, legfeljebb érdekes. Érdekes, mert heteken át nem volt hivatalos árlistája a gyémántos márkának. És amire erről a leginkább kíváncsiak voltunk, az az elektromos i-MiEV ára. Hogy levitte-e a Mitsubishi a tavaly decemberi szinthez képest, mint 8 470 000 forintra a Citroën a C-Zeróét, a Peugeot pedig az iOnét. De nem, a Mitsubishi i-MiEV alapára 10 400 000 forint, azaz közel kétmillióval drágább, mint egypetéjű ikertestvérei.
Utánanéztünk, és például Németországban is hasonló a helyzet, ha nem is ekkora differenciával. Ott a C-Zero és az iOn 29 393, míg az i-MiEV 34 390 euróba kerül, közte tehát kerekítve 5000 euró, uszkve 1,5 millió forint. Az importőr médiaügynökségétől konkrét választ nem kaptunk arra a kérdésünkre, hogy vajon mi lehet az oka a tetemes különbözetnek, de ennyit azért kihámoztunk: Magyarországon nem remélnek, nem remélhetnek számottevő eladásokat, így komoly jelentősége igazából nincs az ő magasabb áruknak.
Hirdetés
És ha már Mitsubishi és magas ár: a napokban lehúzta a rolót a márka európai gyára, a Coltokat és Outlandereket termelő hollandiai Nedcar, magyarán nem készül több háromgyémántos kocsi a vén kontinensen. Ami pedig a Távol-Keletről jön, az nem lehet olcsó. Európában negyedik éve folyamatosan csökkennek a Mitsubishi-eladások, a cég értelemszerűen Ázsiára, Kínára és Oroszországra kíván fókuszálni.
Tetszett a cikk?

Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy azonnal értesülj a legfrissebb és legnépszerűbb cikkekről, amint megjelennek az Autónavigátoron!

Feliratkozom a hírlevélre

87 thoughts on “Ki veszi meg ugyanazt kétmillióval drágábban?

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    reméljük megérjük egyszer azt hogy csak úgy lehet regelni fórumokra ha legalább egy valós adatunkat megadjuk..
    Gondolok itt egy telefonszámra, és ezután az sms-ben kapott azonosító számmal lehetne véglegesíteni a regisztrációt.
    Persze itt is lehet feltöltökártya amit el lehet dobni, de a szolgáltatónál jegyzik kinek a nevére szól, és a kiadásához csak egy rendőrségi, vagy bírósági papír kell.
    Persze szólhat ismerőse, barátja nevére, de a hivatalos szervek megjelenésénél azért nekik is megremeg a lábuk, és köpnek 🙂
    Pl.: az egyik aukciós oldalra csak így lehet regisztrálni

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    Amit mondasz ebben a hozzászólásodban, ez a dolog egyik fele, ami igaz. A dolog másik feléről megfeledkeztél.
    Társadalomban élünk, ahol együttélési szabályok, sőt kötelezettségek vannak.
    Nem lehet ajtóstól rontani a házba, különösen nem a semmiért, mindenkihez tisztelettel kell fordulni akkor is, hanem értek vele egyet. Különben is ez a fórum itt nemmás, mint egy bla-bla véleménycsere, beszélgetés, ahol megismerjük más véleményét, más álláspontját, ami hasznos lehet, és tanulhatunk egymástól.

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    De nem érdemes ezzel foglalkozni, hogy ki lehet. Itt a fórumon senkinek sem a személye fontos, hanem a mondanivalója. Ha találunk benne értékeket, hasznos információkat, akkor megszívleljük, tanulunk belőle, ha nem, akkor elfelejtjük vagy figyelmen kívül hagyjuk.

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    tudom hogy neked írta, csak azért emeltem ki mert lám,lám ő nem tűri el hogy megmondják neki mit hogy miért, másnak meg megmondja kerek perec mit csináljon…

    én speciel alig várom hogy kiderüljön ki lehet..akár még némi pénzt is feldobnék ezért

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    Az első dőlt betűs részt nekem írta a kis féreg. Békés természetű vagyok, sőt kifejezetten konfliktuskerülő, de ez az a pont, miután ha látótérben van, minden előzetes jelzés nélkül „elszabadul a pokol”. 🙂

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    S3000 írta:
    [i]Annyira „birom” a hozzád hasonlókat, 3 mondat után – miután pofára estek -, előrántják ezt a futballhuligán szintű szövegüket, és belém akarják magyarázni, hogy én mit favorizálok vagy mit nem, meg hogy nekem mit kellene csinálnom[/i]

    ezt pedig rólam:
    [i]Akkor vagy elköltözöl értelmes helyre, vagy maradsz az olajos szaroknál és szívsz velük tovább.[/i]

    Akkor ki a f@szom mondja kinek hogy mit is csináljon?
    De minden hozzászólásában van ilyen.
    Egy kis pondró aki itt éli ki hogy otthon csak annyi szava van, igenis!

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    Látom nem mersz belenézni a tükörbe, te stílusodat használva azt sem tudod mi az. A tükör azt mutatja, hogy te egy lelki sérült, hibbant, szerencsétlen, élhetetlen flótás vagy, aki a sikertelenségének okát fel sem tudja mérni, és abban éli ki magát, hogy itt anonim csinálja a cirkuszt. Nagyon alantas és primitív kategória.

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    Én viszont már réges régen nem döbbenek meg a hülyeségeidtől (igazából sosem tettem, mert már millió ilyennel találkoztam mint te).

    Neked se arról nincs semmilyen információd, hogy mi áll rendelkezésre, se arról hogy én mit favorizálok vagy mit nem.
    Annyira „birom” a hozzád hasonlókat, 3 mondat után – miután pofára estek -, előrántják ezt a futballhuligán szintű szövegüket, és belém akarják magyarázni, hogy én mit favorizálok vagy mit nem, meg hogy nekem mit kellene csinálnom, ahelyett, hogy egyáltalán felfognák, hogy miről volt eddig szó. Na ez még véletlenül sem megy.

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    [i]„csak nyitott szemmel járok és élek.”[/i]

    Te nyitott szemmel? LOL! 🙂

    [i]„nem megoldott a töltése vidéki kisváros panelrengetegében a 6-ról, ahol még ahhoz is közgyűlés kell hogy 30 ezerért kifessük e a liftet, nem hogy én valahonnan áramot vételeznék, ne adj isten a közös villanyból…Ugyan hogy hiába „olcsó” az áram a közösből senki nem áldoz fejenként 50 forintot arra hogy másnak jobb legyen.A 6-ról lelógó vezetékért szintén a sok nyugdíjas lakó ellenszenvét váltanám ki.”[/i]

    Akkor vagy elköltözöl értelmes helyre, vagy maradsz az olajos szaroknál és szívsz velük tovább.

    „Szóval tényleg olcsó vele a közlekedés, mivel csak tolni tudnám.
    Ha már olcsó közlekedés akkor itt van ez, csak hogy lássátok hogy nekem is van alternatíva, és nem feltétlen az elektromos hajtás az!

    http://aircar.atw.hu/

    Te jézus atyaúr isten! Szóval a hatodikról nem tudod leengedni a fél centi vastag elektromos madzagot, de a karvastagságú sűrített levegős tömlő a hatodikról belógatva az nem lenne gond. LOL! 🙂 A több tízmilló konnektorból nem tudnál tölteni, de a NULLA darab sűrített levegős töltőállomásról igen, sőt, még olcsón is! LOL! 🙂

    [i]„Azzal is bőven spórolok, és védem a környezetem.Mondjuk utóbbi érdekel a legkevésbé.”[/i]

    Ezt nem is kellett volna kiemelni, ugyanis az első pillanattól kezdve üvöltött, hogy pont a lényeget szarod le a legmagasabbról.

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    Két nap óta döbbenettel nézem miket művelsz, figyelem megbotránkoztató megnyilvánulásaidat. Mint már korábban említettem, minden egyes hozzászólás önkéntelenül jellemrajz is egyben, tükörkép arra, hogy az adott egyénnél hányadán állnak a dolgok ott belül…

    Konkrét esetben olyanra reagáltál, amit senki nem mondott. Nem véltem tudni ugyanis azt helyetted, hogy neked [b]„mi lenne a megfelelő vagy mi nem?”
    [/b]
    Szembesülj magaddal! (minden téren). Annyit mondtam, hogy [i]„rendelkezésedre áll, amit favorizálsz”[/i] Ez nem ugyanaz!
    Valamint azt kívántam csupán érzékeltetni, ha nekem valami a kedvemre való, ha valamit favorizálok úgy mint te, akkor cselekszem, meg is veszem azt, nem csak a számat jártatom.

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    Nem vagyok ennyire öreg, csak nyitott szemmel járok és élek.
    Igaza van vidinek, ha annyira favorizáljátok az elektromos kocsikat akkor miért nem vesztek végre?Akár kettőt is ahogy lejjebb írta valaki.Egyet hosszú távra, egyet rövidre.
    Nem vagyok ellene, ha elérhető lenne számomra és tudnám minden nap használni gond nélkül akkor már lenne egy ilyenem.CSak pl. nem megoldott a töltése vidéki kisváros panelrengetegében a 6-ról, ahol még ahhoz is közgyűlés kell hogy 30 ezerért kifessük e a liftet, nem hogy én valahonnan áramot vételeznék, ne adj isten a közös villanyból…Ugyan hogy hiába „olcsó” az áram a közösből senki nem áldoz fejenként 50 forintot arra hogy másnak jobb legyen.A 6-ról lelógó vezetékért szintén a sok nyugdíjas lakó ellenszenvét váltanám ki.A munkahelyemen szintén problémás lenne a parkolóban a töltés, ugyanis az elérhető áramhálózat vagy 200 méterre van…A városban sehol egy nyilvános fizetős vagy ingyenes töltő.
    Szóval tényleg olcsó vele a közlekedés, mivel csak tolni tudnám.
    Ha már olcsó közlekedés akkor itt van ez, csak hogy lássátok hogy nekem is van alternatíva, és nem feltétlen az elektromos hajtás az!

    [url]http://aircar.atw.hu/[/url]

    Viszont felvet nem egy problémát nagy Magyarországunkban..Mégpedig a forgalomba helyezését…Mivel nem elektromos, és nem is robbanó motor hajtja mi alapján fizetek érte bármit, vagy egyes műszaki paramétereit hogy állapítják meg forgalomba helyezéskor.Mit írnak a forgalmiba?
    És azt hiszem elérhetőbb áru mint az elektromos kocsik, valamint 10 évente nem kell milliókat költeni egy akkubankra…Ennek kellene töltőhálózatot kiépíteni..

    És végül: én is kapok még ezeken kívül is hideget és meleget is azért mert kettős üzemű a kocsim (benzin/LPG)..
    Azzal is bőven spórolok, és védem a környezetem.Mondjuk utóbbi érdekel a legkevésbé.
    A beszerelés ára lassan visszajön.Tavaly szeptemberben alakíttattam át.
    Mindenki ágált ellene a családban, mot meg néznek hogy annyit költök 100km-re mint egy 4-5 liter fogyasztású diesel autó.

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    [i]„A különbség kettőnk között e téren az, hogy ami mellett pácát törtem az elkövetkezendő 10 évben, azt én azonnal hoznám is ki a szalonból ha lenne ennek megfelelő, te meg szerencsés helyzetben vagy, rendelkezésedre áll az amit favorizálsz, de neked csak a szád jár.”[/i]

    Honnan a búbánatból tudnád Te azt, hogy nekem mi lenne a megfelelő vagy mi nem? (nem kell válaszolni, sehonnan sem tudhatod).
    Ígyhát a szájjártatás pontosan a másik oldal tulajdonsága és nem az enyém.

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    [b]Annyira „bírom” ezt a tipikus magyar önpusztító-negatív hozzáállást.[/b]
    O.K. Igazad van.

    [b]„Más népek ezt pontosan fordítva csinálják, még a legnagyobb szar közepette is egymást bátorítják és a pozitív megoldásokat keresik.”[/b]
    O.K. Igazad van.

    [b]„A maroknyi genetikai mutáns, akikben nem vagy hibásan működik ez az önpusztító gén, pedig jókat röhög a többieken, és pl. elektromos autót vesz és élvezi a megszüntetett adók és egyéb kedvezmények rendszerét. :)”[/b]
    Hajrá! Mikor hozod ki a szalonból a saját elektromos autódat, hogy élvezhesd mindezen előnyöket amit felsoroltál?

    A különbség kettőnk között e téren az, hogy ami mellett pácát törtem az elkövetkezendő 10 évben, azt én azonnal hoznám is ki a szalonból ha lenne olyan, de te szerencsés vagy, neked rendelkezésedre áll az amit favorizálsz, mégis csak szád jár.

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    [b]Annyira „bírom” ezt a tipikus magyar önpusztító-negatív hozzáállást.[/b]
    O.K. Igazad van.

    [b]„Más népek ezt pontosan fordítva csinálják, még a legnagyobb szar közepette is egymást bátorítják és a pozitív megoldásokat keresik.”[/b]
    O.K. Igazad van.

    [b]„A maroknyi genetikai mutáns, akikben nem vagy hibásan működik ez az önpusztító gén, pedig jókat röhög a többieken, és pl. elektromos autót vesz és élvezi a megszüntetett adók és egyéb kedvezmények rendszerét. :)”[/b]
    Hajrá! Mikor hozod ki a szalonból a saját elektromos autódat, hogy élvezhesd mindezen előnyöket amit felsorolál?

    A különbség kettőnk között e téren az, hogy ami mellett pácát törtem az elkövetkezendő 10 évben, azt én azonnal hoznám is ki a szalonból ha lenne ennek megfelelő, te meg szerencsés helyzetben vagy, rendelkezésedre áll az amit favorizálsz, de neked csak a szád jár.

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    Ennyire öreg lennél? 🙂
    Jó hogy felhoztad ezt a témát mert ha már 100x nem tárgyaltuk ki akkor egyszer sem. Dehát egy nyugdíjas újszülöttnek minden vicc új! 🙂
    Annyira „bírom” ezt a tipikus magyar önpusztító-negatív hozzáállást. Semmi nem jó, és nem is lehet, és senki ne is reméljen semmi jót. Kb. így lehet összefoglalni, ezt az elementális erőfel feltörő és kipusztíthatatlannak tűnő hozzáállást ami a magyar génekbe kódolva van. Mindig bámulatba ejt, hogy az emberek utolsó erejükel is még beírják a fórumba, hogy ne reménykedjen senki mert úgyis megadóztatják, vagy úgysincs remény és hasonló baromságok.
    Más népek ezt pontosan fordítva csinálják, még a legnagyobb szar közepette is egymást bátorítják és a pozitív megoldásokat keresik. Ez meg is látszik az eredményeken, taplóisztán nagy átlagban jó 1000 év óta lefelé megy, úgyhogy teljesen jól működik a technika, amennyiben a saját kipusztításunk a cél.
    A maroknyi genetikai mutáns, akikben nem vagy hibásan működik ez az önpusztító gén, pedig jókat röhög a többieken, és pl. elektromos autót vesz és élvezi a megszüntetett adók és egyéb kedvezmények rendszerét. 🙂

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    nem hinném hogy megérem, de ha igen akkor sz@rrá fogom magam röhögni mikor úgy megadóztatják az „olcsó” tölthetőségű elektromos autókat mint a jelenlegi kőolajszármazékkal működőket.Hogy miért?Azért amit ti nem értetek.Pénzből él az ország, a világ. Lejjebb olvastam ugye a regadót a vám eltörlése után, a különböző törvényeket a külföldi rendszámú autók miatt, az átalakított súlyadó (teljesítményadó), az átírási illeték, ami ugye nem csak kifejezetten köbcentire volt (wankel motoroknál a kis köbcenti miatt muszáj volt más rendszer), jelenleg teljesítményre és évjáratra megy..Szóval minden úgy változik hogy a bevétele az államnak ne csökkenjen,mert akkor meghal a gazdaság.CSak játszanak a számokkal, itt adnak ott elvesznek, de az egyensúlynak fenn kell maradnia.
    Ergo lesz adó ez elektromos kocsikra, vagy azok töltésére, ne aggódjatok.Senki nem jár jobban, max addig mig nem veszélyezteti a bevételt az elektromos autók terjedése…
    Hogy tényleg jól járjon mindenki ahhoz egy nem az anyagiakra épülő világ kell..

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    Azt, hogy a „stílus maga az ember” azért szokták mondani, mert úgy van. Amit te írsz, az a te hitvallásod, én meg mást gondolok róla. Ennyi. De én ettől nem leszek ideges, nem használok indokolatlanul durva szavakat, nem személyeskedem, nem vonom kétségbe mások képességeit.

    Én továbbra is azt gondolom, hogy a villanyautók elterjedéséhez még sok-sok fejlesztés, és minimum évtizedek kellenek. És nekem továbbra is az lesz a fontos, hogy a kocsimba beférjen a családom kényelmesen, és legyen legalább 500 L-es csomagtér, mert két kisgyerekkel sok a csomag.

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    Ez definíció szerint azt jelenti, hogy hasracsapásszerűen húztad meg a 40%-os határt.

    Ilyen hibrides történeteket 6-8 évvel ezelőtt irogattam, ez nekem már a régmúlt, úgyhogy nem fogom most ezeket újra meg újra izzó tekintettel előadni.
    Már többször leírtam hogy hinni a templomban kell itt meg tudni. Nem hiszek semmilyen ügyben, hanem tudom hogy mi volt és mi várható ezen a területen. Óriási nagy különbség!

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    Nem ilyen kellene rugóznunk, jó rendben van, én tartózkodóbb vagyok, te meg innovatívabb, kész.
    Olyanokat szeretnék olvasni tőled, mikor azt mondod: gyerekek ma hoztam ki a szalonból az új hibridemet, megosztom veletek örömömet, tapasztalataimat róla most is és a későbbiekben is folyamatosan tájékoztatlak benneteket, ezzel is szolgálva azt az ügyet, amiben hiszek, ami miatt képes vagyok mindenkivel állandóan konfrontálódni.
    Az ügy így hiteles, ha a válladon, zsebeden érzed az egész ügynek minden súlyát, mozzanatát és örömét.
    Enélkül ugyanis az egész nem más mint talajtalan rajongói hitbeszéd azon az alapon, hogy a kibicnek semmi sem drága.
    Roppant szerencsés helyzetben vagy, megvan, rendelkezésedre áll az, amiben hiszel, csak lépned kell. Hajrá!!

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    Nem hasra csapásszerűen, nálam ennyi a belépő érték, amit már úgy lehet definiálni, hogy számottevő. Ez személyiségfüggő. Lehet nálad más, nálam ennyi.

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    [i]„A hibridek egyre nagyobb teret hódítanak,”[/i]
    Ez túlontúl általános megfogalmazás. Mindenki azt ért alatta amit csak akar. Számomra az számít térhódításnak, ha a világ autóparkjának legalább 40%-a lesz hibrid, ettől viszont még nagyon nagyon messzire állunk.

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    A 99.9%-ot TE írtad nem én. Mellesleg még akár ilyen arányt sem tartok elképzelhetetlennek, de bizonyítani nem tudom. (Neked meg nem kell bizonyítás, hiszen azt sem tudod mi az.)
    Azok szokták hajtogatni ezt a „stílus maga az ember” közhelyet, akiknek nem marad más, mivel érteni nem értenek a kérdéshez, csak a seggből előrángatott ökörségeket ismételgetik nyakra főre. Amikor pedig valaki megmutatja, hogy ez köszönőviszonyban sem áll a valósággal, akkor bevágják a durcit, és ezt a másik marhaságot kezdik el nyomni.

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    Ez kimaradt:

    [i]„A hibridek egyre nagyobb teret hódítanak, ez nem vitás, de az elektromosnak még évtizedek kellenek.”[/i]

    Igen, pontosan emlékszem, hogy jó 10 évvel ezelőtt a hibridekre is majdnem ugyanazokat a hülye tévhiteket mondogatták a hozzá nem értők mint amiket felsoroltál az elektromos autók esetében. Aki értett hozzá az már akkor is csak a fejét fogta ettől, de közben az idő is kiválóan bizonyította, hogy tökéletes baromságok voltak azok az állítások. Most ugyanez van az elektromos autókkat, a különbség csak annyi, hogy jó esély van rá, hogy az elektromos autóknak már nem lesz idejük bizonyítani.

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    Nem látom értelmét válaszolni, mert véleményed szerint Magyarországon az emberek 99,9%-a „primitív, buta, ostoba, faék, legalja”, csak azért mert más (szerintem pl. reálisabb) szempontok alapján választ autót, de te ezzel szemben okos, értelmes vagy. (Biztos ismered a viccet: – Vigyázzanak egy kocsi a forgalommal szembe megy az autópályán. – Egy?? Az összes.) Azt hiszem a jelzőid téged minősítenek, én nem hiszem, hogy személyeskedő, szubjektíven negatív minősítő szavakat írtam volna bárkire is. Az „agyatlan” és a „hülyeség” meg a hasonlók a te stílusod, és ugye mint tudjuk a stílus maga az ember.

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    Cáfotam volna? Vagy csak nem tudod értelmezni amit leírok? (az utóbbi)
    A legnagyobb szerencse pedig az, hogy Te úgy állsz ki egy hír mellett teljes mellszélességgel, hogy azt sem tudod, hogy miről szól.

    [url]„Én olyan embert sem nagyon láttam még, aki egy autó vásárlásakor a károsanyag kibocsátást nézi. Először a forma és a márka a lényeg, aztán a teljesítmény (főleg férfiaknál), lényeg a megfelelő méretű utas és csomagtér, aztán az extrák, és mindezt persze párhuzamba kell hozni az anyagi lehetőségekkel (ár, későbbi üzemeltetés, szervízköltésgek). Esetleg egy-egy autós úgy választ alacsonyabb károsanyag kibocsátású kocsikat, ha a kereskedő azt mondja neki, hogy ez egy újabb, modernebb motor, és ez tetszik a vevőnek (főleg ha a LE is több).”[/url]

    Igen, a legprimitívebb, legtudatlanabb és legostobább emberek nagyjából így gondolkodnak. Ez a legalja. Azzal is egyetértek, hogy itt abszurdisztánban az emberek nagyon nagy része ebbe a kategóriába esik bele. Ez az a tipikus faék egyszerűségű ezért jól kiszámítható agyatlan fogyasztógép. Nagyon szeretik őket világszerte, mert éppen ezekből a hülyékből lehet a legjobban megélni.

    [url]„Az elektromos autók jelenleg még nem használhatóak kényelmesen. Én is azt hittem, hogy ma már többet tudnak, de ez a Peugeot Ion-ról szóló cikk teljesen lelombozott.”[/url]

    Ez nézőpont, felfogás és intelligencia kérdése. Bármiről lehet lelombozó hangvételű cikket írni, de abból még nem következik, hogy az tényleg az is, pláne nem az, hogy minden olyan jellegű termékre jellemző lenne az állítás. Persze akinek semmilyen ismerete sincs a témában, annak bármilyen – de főleg negatív – hülyeséget be lehet adni.

    [url]„Szóval én nem hiszek az elektromos autók rövidtávú magyarországi elterjedésében.”[/url]

    Én sem, de ez nem hit kérdés. A körülményekből elég jól lehet becsülni azt, hogy mint sok minden más, hasznos és előremutató dologban itt is a sereghajtók között végez majd abszurdisztán.

    [url]„Tovább nem látom értelmét a vitának, mert ha valaki a realitások helyett álmokat kerget, akkor ott nem lehet érvelni. Pl. ilyen az üzemeltetési költségek. Nem hiszitek el, hogy ha elterjednek a villanyautók, akkor nem lesz olcsóbb üzemeltetni (lesz majd rá adó, stb.). Jelenleg kevesebb mint 20 autó kedvéért nem fognak törvényt alkotni, 20 ezernél viszont már lehet, hogy fognak.”[/url]

    Egyetértek. Veled teljesen értelmetlen erről vitázni, mert mindenre csak agyatlanul hajtogatod az adó hülyeségedet.
    Minden mondatoddal kapásból ellentmondásba kerülsz önmagaddal. Képzeld, 20 autó kedvéért hoztak olyan törvényt, hogy a korábbi 190 ezer forintos, elektromos autókra is vonatkozó regisztrációs adót idén január 1-től NULLA forintra csökkentették.
    Hogy lehet valakivel a jövőről vitatkozni, ha még a múlt és a jelen tényeit sem hajlandó megérteni?

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    Óriási szerencse, hogy te annyira okos vagy, hogy elismert egyetemek tudósainak tanulmányait pár mondatban cáfolod.
    Ha Magyarországnál messzebb nem megyünk, akkor végülis lényegtelen a környezetszennyezés, hiszen nálunk ez nem játszik szerepet az emberek 90%-ánál, pláne ha a másik oldalon a pénztárca áll. Pl. egy-két hete minden híradóban bemonták, hogy a légszennyezés miatt kérik a lakosságot, hogy fa és szén helyett gázzal fűtsön. Másnap a munkatársaim többsége azt mondta, hogy otthon majdnem kivágták a tévét, hiszen ha a fával olcsóbban megoldják a fűtést, akkor nem kapcsolják be a gázt, mert súlyos lesz a számla. Hogy ez tudatosuljon, ahhoz minimum egy generációnak fel kell nőnie, pl. a gyerekeim már látják, hogy a műanyag flakonokat a szelektívbe visszük, de ez a nyugdíjas szüleim szerint hülyeség, ők nem viszik oda, úgyis összeöntik a többivel (megjegyzem, hogy sok esetben igazuk is van sajnos). Én olyan embert sem nagyon láttam még, aki egy autó vásárlásakor a károsanyag kibocsátást nézi. Először a forma és a márka a lényeg, aztán a teljesítmény (főleg férfiaknál), lényeg a megfelelő méretű utas és csomagtér, aztán az extrák, és mindezt persze párhuzamba kell hozni az anyagi lehetőségekkel (ár, későbbi üzemeltetés, szervízköltésgek). Esetleg egy-egy autós úgy választ alacsonyabb károsanyag kibocsátású kocsikat, ha a kereskedő azt mondja neki, hogy ez egy újabb, modernebb motor, és ez tetszik a vevőnek (főleg ha a LE is több).
    Az elektromos autók jelenleg még nem használhatóak kényelmesen. Én is azt hittem, hogy ma már többet tudnak, de ez a Peugeot Ion-ról szóló cikk teljesen lelombozott.
    Másrészt az emberek többsége azért előrelátó, és valahogy így gondolkodik: „Nem tudom ezeknek a kocsiknak az élettartamát, vajon meddig bírja? Ha ezzel valami gáz lesz ki fogja megjavítani? Mert eddig megoldotta a sarkon a Józsi, vagy ha minden kötél szakadt, akkor a szakszervíz, na de ezzel mit kezd majd a Józsi? Mi lesz, ha valami nagyobb gond lesz? Mennyibe fog az nekem kerülni? Milliókba? Hallottam valamit az akkumulátor cseréről is, és állítólag az is milliós tétel? Na ne! Ha el el akarom adni, akkor vajon mennyit kapok majd érte? Nem lesz-e túl nagy az értékvesztés? El lehet-e egyáltalán adni? És tényleg csak 100 km-t tud? Ha fűtünk, akkor meg csak 50-et? A mostani kocsimban 80 km-nél kigyullad a lámpa, és rendesen lecseszem az asszonyt, ha így autózik vele. És tényleg várni kell a feltöltésre? Na jó, előbb várjuk meg ennek az egésznek a kifutását, és majd meglátjuk.”
    Szóval én nem hiszek az elektromos autók rövidtávú magyarországi elterjedésében. Ahhoz először is normális áron kellene adni, gyors töltés, és nagyobb hatótávolság kellene, valamint megnyugtató válaszok a fenti kérédésekre. A hibridek egyre nagyobb teret hódítanak, ez nem vitás, de az elektromosnak még évtizedek kellenek. Tovább nem látom értelmét a vitának, mert ha valaki a realitások helyett álmokat kerget, akkor ott nem lehet érvelni. Pl. ilyen az üzemeltetési költségek. Nem hiszitek el, hogy ha elterjednek a villanyautók, akkor nem lesz olcsóbb üzemeltetni (lesz majd rá adó, stb.). Jelenleg kevesebb mint 20 autó kedvéért nem fognak törvényt alkotni, 20 ezernél viszont már lehet, hogy fognak. 2004 előtt pl. sokan mondták, hogy milyen jó lesz majd ha EU tagok leszünk, nem lesz vám, lehet olcsón kocsit behozni. Az okosabbak mondták, hogy ekkora bevételről nem fog lemondani az állam. Kitalálták a regisztrációs adót.
    Erre az emberek azt gondolták, ha már EU vagyunk használjuk ki ennek előnyeit, vegyünk szlovák, német, román, stb. rendszámos autót, hiszen – egyes esetekben – milliókat takaríthatunk meg. De az állam nem akar lemondani az adóról, ezért amint már az utcán is látható számban megjelentek ezek a külföldi rendszámok mindenféle rendelkezéseket hoztak, hogy az adóbevétel meglegyen. Ezek után nagy naívságra vall azt hinni, hogy a villanyautó hosszabb távon olcsóbb lesz.

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    Lehet hogy olvastad, csak nem értetted meg. Az abban megfogalmazottak, nem mindenhol egyetemesen igaz isteni kinyilatkoztatások, hanem csak Kínára vonatkoznak és csak a mai villamosenergia előállításának összetétele mellett. Magyarországon pl. 52%-ban nem fosszilis alapú a villamosenergia előállítás, úgyhogy itt, – és még szinte a világ összes más országában – az állítás hamis.
    Mellesleg valószínűleg Kinában is hamis, de ezt nem ellenőriztem le, mivel nem volt kedvem 35 USD-ért megvenni a tanulmány elolvasásának jogát ( [url]http://pubs.acs.org/doi/abs/10.1021/es202347q[/url] ).
    Szinte biztos vagyok benne, hogy ugyanígy volt szinte az összes magyar újság is, amelyek agyatlanul, kizárólag a szenzációhajhász hírértéket meglovagolva vették át valamelyik külföldi újságtól, így aztán érdemben nem lehet így vitatkozni róla.
    Persze aki ért a kérdéshez, az nem lepődik meg és nem hordozza körbe véres kardként az ilyen tanulmányok eredményét, mert hasonló felmérésből az elmúlt jó 10 évben vagy egy tucat született már, amik vizsgálták a weel-to-whell szennyezés mértékét különböző energiamix mellett (az én fiókomban is van vagy 5 ilyen). Ezek döntő többsége viszont más következtetésre jut mint a mostani, a Tenesse egyetemen készült tanulmány. Had mutassak egy nagyon régi összevetést, ami azonban még ma is megállja a helyét:

    [url]http://www.electroauto.com/info/pollmyth.shtml[/url]

    Ez ugyan nem Kínát, hanem elsősorban Kaliforniát vizsgálja, de abból is jól látszik, hogy hasonló energiamix-el rendelkező országoknál – és a világ országainak túlnyomó része ilyen – drasztikus szennyezés csökkenést okozna, ha elektromosak lennének a járművek (lenne egy-két szennyezőanyag, ahol növekedés lenne, de a többi jelentős csökkenése ezt messze ellensúlyozná).
    Úgyhogy amit nulla tudással, nagy okosan kiemeltél, az a bizonyos utolsó mondat, az úgy baromság ahogy van! Általában BIZTOSAN nem igaz – sőt, pontosan a fordítottja az igaz -, és ha nyilvános lenne a tanulmány, valószínűleg meg lehetne mutatni, hogy még Kínában sem állja meg a helyét.

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    Mindent fel lehet tüntetni pozitív és negatív színben is. A portfóliós cikkek sem feltétlenül a valóságot tükrözik. Sokkal inkább a cikkíró meggyőződését, hozzáállását, szemléletmódját.

    Egy nagyon egyszerű kérdéssel el lehet dönteni, hogy foglalkozzunk-e az elektromos autókkal:
    Akarunk továbbra is súlyos 20 ezrekért tankolni? Ha igen, akkor meddig?

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    Most olvastam egy elektromos autós cikket a portfolion. Szóval Magyarországon eddig kb. egy tucat van, azokat is cégek vásárolták jellemzően pr célból. Budapesten 12 töltőhelyből összesen egy helyen sikerült tölteni. Sok helyre adapter kell, ami 50-120 ezer Ft. Egy Peugeot Ion 100 km-t tud menni, de fűtünk is, ami télen nem árt, akkor csak 50 km-t.
    Ezek alapján sokkal több évnek kell az elterjedéshez, mint ahogy gondoltam. A hibrid el fog terjedni, azzal egyetértek, egyre sűrűbben látok Hibrid Toyota Camry-ket, aminek azért tetszetős autó formája van.
    A károsanyag kibocsátás akkor lesz kedvezőbb mint egy benzinesnél, ha nap, szél, víz stb. energiát használunk. Jelenleg még ez a helyzet (idézet a cikkből), az utolsó mondat a lényeg:
    „….. az erőművek leggyakrabban a sűrűn lakott területeken kívül esnek, vagyis az emberek kisebb mennyiségben lélegzik be azok kibocsátását az utakon közlekedő benzines járművekénél. Ez az eltérés sem elég azonban, hogy az okozott ártalmakat kiegyenlítse – magyarázzák a szerzők. A környezetbarát elektromos autók működtetése összességében kilométerenként jóval nagyobb károsanyag-kibocsátással jár, mint a hagyományos, benzines autóké.”

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    [url]http://altenergia.blog.hu/2011/12/07/100_elektromos_teherautoval_boviti_flottajat_a_ups[/url]

    Az UPS nemrég vásárolt 100 elektromos autót a kaliforniai gépparkjukba az Electric Vehicles International-tól. Ez az eddigi legnagyobb elektromos autó flottát jelenti a világon. Éves szinten majdnem 477.000 liter fogyasztású teherautókat váltják az új elektromos gépek. A teherautók egy töltéssel 144 km-t tudnak megtenni, és valószínűleg DC gyorstöltőkkel fogják utántölteni menet közben őket. “ Ez egy mérföldkő a UPS számára” – Mondta Mike Britt a UPS-től. A UPS 2200 zöld járművet birtokol világszinten, ebből viszont csak 28 elektromos autót használnak szállításra New Yorkban, és Európában. Eddig.

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    Az a baj, hogy egyáltalán nem érted meg amit írok, az érvelésre egyszerűen ugyanazt a bolondságot ismétled meg.

    [i]„Ha én általában rövid utakra járok, de egy évben tizenötször hosszabb útra megyek, akkor nekem nem kell villanyautó, hiszen nem felel meg az igényeimnek (mert nem akarok órákig tölteni útközben). Milyen másik autóval kell nekiindulni?”[/i]

    Ez is tökéletesen mutatja, hogy teljesen beállt az agyad a kőolajos dolgok használatára és el sem tudsz képzelni mást csak ezt, ezért ragaszkodsz kétségbeesetten hozzá.
    Ha Te általában rövid utakra jársz, akkor neked teljesen ideális lehet még a mostani, első generációs, és viszonylag rövid hatótávolságú elektromos autó is. Ha egy évben 15x hosszú útra mész, akkor ezekre valószínűleg nem megfelelő az első generációs villanyautó, hiszen kifejtetted, hogy türelmetlen vagy és nem tudnál várni a töltésre. Ebben az esetben a következő lehetőségek állnak rendelkezésre:

    1) 2 db járművet tartasz fenn, 1 elektromos a szaladgálásokra, és egy nem tisztán elektromos (lehetőleg hibrid) a hosszú utakra.
    2) Csak egy elektromost tartasz fenn, és a hosszú utakra bérelsz vagy kölcsönkérsz egy alkalmas járgányt vagy tömegközlekedéssel mész.
    3) 1 db konnektorról is tölthető hibridet tartasz, ami a rövid utak nagyrészét elektromosan teszi meg, a hosszúakat meg hibridként.
    4) Nem változtatsz semmin, és maradsz a mostani, ócska, borzasztóan környezetszennyező, elavult belsőégésű motoros járműnél és szopsz az üzemanyagár emelésekkel az adókkal és egyéb lehúzásokkal.

    A legnagyobb gond az, hogy Te ebből csak a 4)-et látod, és el sem tudod képzelni, hogy vannak más lehetőségek is.

    „de a reálisan gondolkozó emberek azért megértik, hogy az állam nem fogja hagyni, hogy a benzin ÁFÁ-ja, jövedéki adója kiessen meg fogja találni a módját, hogy azt beszedje az autósoktól más formában.”

    Ők nem a reálisan gondolkodó emberek, hanem a végtelenül negatívan gondolkodó, önkorlátozó hiedelmekkel önmagukat és a környezetüket is megbénító emberek. Már korábban leírtam, hogy miért bukik az elméleted. Erre mi történik? Mintha semmi sem történt volna, szóról-szóra leírod megint az önkorlátozó szövegedet. Mintha kifejezetten ennek drukkolnál, és mindenkinek a fejébe akarnád verni, hogy nincs remény, így is szar lesz meg úgy is, ne is tegyen semmit mert úgysem fog változni semmi. Ez katasztrófa.
    Még az sem zavar, hogy jelenleg GYÖKERESEN AZ ELLENKEZŐJE történik annak, amit mondasz, NINCS újabb terhekkel sújtva az elektromos autózás, SŐT, 2012 január 1-től ELTÖRÖLTÉK a kizárólag elektromos hajtású járművek regisztrációs adóját, és a nyilvános töltőállomásokon az év végéig ingyen lehet tölteni (ez eredetileg 2011 végéig szólt, de meghosszabbították), és egyes helyeken egyéb kedvezmények is vannak (pl. Hódmezővásárhelyen ingyen lehet parkolni a hibrid és elektromos autókkal), ill. további hasonló kedvezmények bevezetéséről is szó van (számíthatsz pl. arra, hogy Bp-en a bevezetendő dugódíj alól mentesülnek majd a villanyautók).
    Szóval egyáltalán nem vagy hajlandó figyelembe venni a másik oldalt, csak ezt az adómantrát darálod. Azok az emberek akik nem tudnak globális rendszerekben gondolkodni – ne legyenek illúzióink, az emberek 99.9%-a ilyen – pont ugyanígy viselkednek. Csak azt látják ami éppen az orruk előtt van, vagy még azt sem, vagy rosszul. Az elektromos közlekedésnek nagyon komoly előnyei vannak az egész társadalomra nézve, abszolút hibás úgy látni ezt mint egy kizárólag adóbevételt csökkentő tényezőt. Na ezért nem érted Te ezt.

    „Van egy elektroműszerész haverom, aki elég ügyes a szakmájában, és egy igazi ezermester.”

    A történet szép, de én egészen mást olvasok ki belőle mint Te. Számomra ebből az látszik, hogy a barátod mégsem olyan ügyes a szakmájában (vagy csak túl sokat beszélt veled, és a negatív kisugárzásod megbénította 🙂

    A világon majdnem mindenhol, bizonyos magasság fölé nyúló építmények engedélykötelesek, ezt nem kizárólag abszurdisztán lakóinak megszivatására találták ki. Az energiaadót mát leírták előttem, saját felhasználás esetén ilyen nincs, ez a része a történetnek betonhülyeség. Szélkerékre építeni a villamosáram termelést Kárpát medencében kockázatos dolog, nem egy szeles hely ugyanis úgy általában. Lehet, hogy napelemekkel jobban járt volna, a napsütések órák száma jobban becsülhető és több is van belőle mint szélből, valamint nem kell hozzá magas építmény, és semmilyen engedély sem (szigetüzemű működés esetén).
    Szóval ennek még egyszer neki kellene futni, de már felkészültebben, és nem egyből elkezdeni sírni, hogy de az állam úgyis megfojtja és hasonló blődségek.

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    Nick: röviden reagálok: Én pedig nem azért élek és dolgozok, hogy amit megkeresek pénz, azt elvegyék tőlem igazságtalanul! Nem kívánok 10X-es, szarrá adóztatott árakon tankolni a benzinkutakon, mert ez már akkora óriási kiadás lett, hogy minden pénzt fölemészt! Az emberek nem keresnek annyit Magyarországon, hogy ilyen magas üzemanyag árakat kifizessenek! Drasztikusan egyre kevesebben tudják (fizikailag) megtenni és ez óriási válságba sodorja az országot.

    Éppen ezért teljes erőbedobással támogatni kellene az elektromos autók elterjedését, fejlesztését és forgalmazását Magyarországon! Most még igen! Kicsi a hatótávolsága 170 – 250km, de van már 480km hatótávolságú is, ami egészen biztató adat! Lehet bele benzines kiegészítő aggregátort tenni, ahogy Vidi is javasolta és akkor évi 15-20 alkalommal, amikor hosszú útra kell menni el tudsz menni benzines üzemmódban!

    Megértem az aggályaidat, de az emberek üzemanyag árakkal történő kizsákmányolásának megszüntetése érdekében vannak dolgok, amikről le kell mondani, amivel kompromisszumot kell kötni. Én szívesen vállalom, akár egy második autót vagy egy mobil aggregátort a csomagtartóba azokra a ritka esetekre, amikor 170km-nél többet kell autóznom, csak szabaduljak attól a folyamatos kíntól, hogy minden alkalommal 20 ezreket tépnek ki a zsebemből a benzinkutakon!

    Arra a felvetésedre, hogy majd az áramot is megadóztatják, vagy pótolják a kiesett adót több válaszom is van:
    1. Nem annyira egyszerű az áramot megadóztatni, mint a kőolajat! Sokkal bonyolultabb és ezerféle kibúvó létezik alóla, amelyek nagy része ellenőrizhetetlen.
    2. Ha sikerül is hasonló mértékű adót kivetni és végső soron nem lesz olcsóbb az autózás, akkor is sokkal jobb lesz a Világ kőolaj nélkül!
    3. Utat nyit az elektromosságban rejlő óriási lehetőségek kiaknázására, (lásd.: Nicola Tesla és munkássága) amely könnyedén megoldhatja az energetikai problémákat (fűtés, világítás, közlekedés, gépek, gyárak működtetése stb.)
    4. Az elektromos közlekedés elterjedése egyértelműen a 100 éve fennálló kőolaj alapú világrend végét jelenti. Nem lesz ami gáncsolja, akadályozza a fejlődést, eltüntesse zseniális feltalálók százait a Föld színéről!
    5. Az áramot számtalan zöld módon is elő lehet állítani, akár otthon házilag is, így nem feltétlenül esik minden adóztatás alá.
    6. A mérhetetlenül magas, Magyarországot fojtogató államadósságot újra kell tárgyalni, el kell érni hogy nagy részét elengedjék (ugyanis belerokkannak az emberek az adóterhekbe) és akkor máris nem lesz szükség ekkora mértékű adóztatásra! Jövedéki adóra sem!

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    Nick: Milyen energiaadóról beszélünk? Ezt fontos lenne tisztázni!

    A saját felhasználás céljából elôállított
    energiatermék alapesetben adóköteles,
    az adót az elôállítónak kell megfizetnie.
    Ez alól azonban néhány esetben
    kivételt tesz a törvény. A felhasználási
    cél szerinti mentesítést jelent,
    hogy a kémiai redukcióban, elektrolitikus
    és kohászati folyamatban felhasznált
    saját elôállítású energiatermékre
    (jellemzôen a villamos energiára), továbbá
    a vegyipari alapanyagként felhasznált
    saját elôállítású földgázra
    nem kell az adót megfizetni (azok akik
    ilyen célra vásárolt energiát használnak
    fel, utólagos adó-visszaigénylésre
    jogosultak). [b]Környezetvédelmi szempontot
    juttat érvényre az mentesítés,
    amely szerint megújuló energiából elôállított
    villamos energiát az elôállító
    adófizetés nélkül használhatja fel.[/b]

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    Csak röviden reagálok. A kórház csak egy példa volt, de lehet más helyzet, amikor kell az autó, ha nem is vészhelyzet esetén, hanem kényelmi szempontból. Tehát a mentőautóra nem reagálok.

    Viszont nem azért van autóm, hogy a szomszédba menjek szívességet kérni. Nem azért van autóm, hogy taxit hívjak. És persze a magyar családok garázsában jellemzően ott áll mégegy autó, az elektromos mellett egy hibrid, összesen 20 milláért. Ébresztő!!!

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    Az a baj, hogy egy életszerű, logikus példára mindig egy demagóg példával válaszolsz. Én életszerű példákat írok, te meg totális hülyeségeket.
    Én pl. havonta többször közlekedem a Budapest-Szombathely útvonalon, ezért írtam ezt. De sok más megyeszékhelyről is járnak a fővárosba, így egy Zalaegerszeg-Bp., Nyíregyháza-Bp, vagy Békéscsaba-Bp. mind-mind életszerű példák. És az autót éppen arra tervezték, hogy elvigyen A pontból B-be, még akkor is, ha az a két pont 250-300 km távolságra van egymástól, de nem dolga repülni, meg föld alatt menni, ezt nem is várja el tőle senki.
    Ha én általában rövid utakra járok, de egy évben tizenötször hosszabb útra megyek, akkor nekem nem kell villanyautó, hiszen nem felel meg az igényeimnek (mert nem akarok órákig tölteni útközben). Milyen másik autóval kell nekiindulni? Szerinted Magyarországon úgy van, hogy az ember lemegy a garázsba és azt mondja, hogy ma a villanyautóval megyek a szomszéd városba, holnap meg Pestre ezzel a benzinessel?

    A másik a közterhek kérdése. Látom nem érdemes vitatkozni, de a reálisan gondolkozó emberek azért megértik, hogy az állam nem fogja hagyni, hogy a benzin ÁFÁ-ja, jövedéki adója kiessen meg fogja találni a módját, hogy azt beszedje az autósoktól más formában.
    Mondok egy példát, persze előre tudom, hogy szerinted nem életszerű, pedig egy megtörtént eset. Van egy elektroműszerész haverom, aki elég ügyes a szakmájában, és egy igazi ezermester. Kitalálta, hogy az udvarába épít egy szélkereket, hogy olcsóbban jusson áramhoz. Kiszámolta, hogy mekkora kereket kell építenie, hogy megtérüljön, és tényleg elegendő áramot termeljen. Aztán elkezdte kutatni a törvényi hátteret, hogy minden szabályos legyen. Kiderült, hogy a 6 méternél magasabb építményre építési engedély kell. 6 méternél alacsonyabbat meg nem érné meg építeni, mert kevés áramot termelne. Ha viszont kér építési engedélyt, akkor a hatóság tudomást szerez róla, hogy mit szeretne, és bekérik a szakhatósági véleményeket, ennek következtében nem úszhatja meg az energia adó fizetést. Osztott szorzott, és arra jutott, hogy nem éri meg neki, mert ha lenne megtérülés, az nagyon hosszú idő lenne. Gyakorlatilag mindegy, hogy az áramszámlát fizeti, vagy az energia adót.

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    [i]„Májusban dobják piacra a Tesla S modellt, szeptemberben a Tesla X modellt, amelyek nagyon komoly méretű és minőségű villanyautók!”[/i]

    Való igaz, hogy a Tesla Model S idén év közepétől kerül piacra, de a Model X, amit néhány nappal ezelőtt mutattak be, az csak 2013 végétől lesz kapható (az is csak korlátozott darabszámban, a tömeggyártás a tervek szerint 2014-től indul be).

    [url]http://www.teslamotors.com/modelx[/url]

    Csak a legnagyobb, 85 kWh-s akkumulátor csomaggal szerelt változat tud majd 480 km-t menni (a Model X meg csak kb. 430 km-t mert nehezebb lesz mint a Model S). A Model S 3 féle (40, 60 és 85 kWh), a Model X 2 féle akkumulátor csomaggal (60 és 85 kWh) lesz kapható.

    [url]http://www.teslamotors.com/models/options[/url]

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    Igen, ez a már unásig hallott, szokásos, teljesen megalapozatlan hit. Jó esélyük van arra, hogy a kipusztulási folyamat első hullámaiban éppen ők fognak áldozatul esni. De a helyzet azért ennél bonyolultabb. Az USA valóban elcseszte abban az értelemben hogy rettenetes mértékben függővé tették magukat az olajtól, így őket elvileg nagyon súlyosan érintené az energiaválság (azazhogy nagyon súlyosan érinti, hiszen naponta milliárd dollárnyi összegekért kénytelenek olajat importálni, amely pénzből aztán éppen őket robbantják fel). Azonban az erősebb kutya baszik alapon ha beüt az igazi csőd, akkor nem feltétlenül ez fog számítani, hanem az, hogy kinek a legerősebb a hadserege és az fogja magának lerabolni a maradék koncot, ez pedig az toronymagasan az USA.
    Amit az ismerősök mondtak, hogy a saját készleteiket talonban tartják, az a nettó hülyeség kategóriája, az USA saját olajkitermelésének csúcsa 1971-ben volt, azóta folyamatosan csökken,

    [url]http://en.wikipedia.org/wiki/File:US_Crude_Oil_Production_versus_Hubbert_Curve.png[/url]

    de nem a talonba helyezés miatt, hanem, mert nincsenek tartalékaik olajból (ill. amik vannak azok természetvédelmi vagy egyéb oltalom alatt álló területek alatt vannak, amikre kitermelési tilalom van érvényben, a becsült kitermelhető olajvagyon ezeken a területeken összesen a halottnak a csók kategóriájában számolható).

    Ettől függetlenül az Obama adminisztráció próbál enni valamit a krach elkerülése érdekében, pl. az elektromos és hibrid járművek támogatása számos formában, a megújuló energiafelhasználás ösztönzése szintén sokféle módon, és még lehetne sorolni, de jól látható, hogy mindezen erőfeszítések kevesek, ill. sokkal lassabban megy ez az egész minthogy hatásosan el lehessen kerülni a közelgő pofára esést.
    Ettől függetlenül én nem féltem az USA-t, sok szempontból is nagyon szar helyzetben vannak ugyan, de a hozzáállásuk, a mentalitásuk, az innovációs készségük, ill. az együttműködési készségük jó esélyt adnak arra, hogy nem könnyen ugyan de kimásszanak idővel ebből a kutyaszorítóból. Vagy ha ez mégsem sikerül, még mindig ott a legerősebb kutya baszik verzió.

    Ennél sokkal de sokkal rosszabb helyzetben van abszurdisztán, ahol se olaj, se gáz, se összefogás, se innováció, se életképes hozzáállás és mentalitás nincs, ellenben ha nekem rossz valami akkor dögöljön meg a szomszéd is tehenestül együtt gondolkodás genetikailag be van égetve. Ez szinte tökéletes feltételrendszer ahhoz, hogy elsőként pusztuljanak ki az itt élők, annak ellenére, hogy más tekintetben (termőföld, víz), a Kárpát medence egy nagyon jó túlélő hely lehetne. De ezek az előnyök mind elvesznek azáltal, hogy itt magyarok élnek. Mondjuk nem biztos, hogy sokáig. 🙂

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    [i]„Itt most már nem a villanyautókról írnak, hanem a világvégéről, ehhez túl sokat nem akarok hozzászólni, nem ez a téma.”[/i]

    Világvégéről senki sem írt, a világnak nem lesz vége egy jó darabig, az emberiségnek viszont könnyen lehet (vagy legalább is egy jó részének).

    [i]„Pl. mint az USA-ban, mondjuk ha elektromos autó van fizess évi 100 ezret, és akkor lehet számolgatni melyik éri meg jobban.”[/i]

    Egyelőre csak Washington állam hozott ilyen rendelkezést, és ez évi 100 dolláros adó ami mai árfolyamon 22 ezer forint nem 100 ezer. Ez egyébként ott egy átlagos futásteljesítményű járműnél kb. fele akkora adóterhelést jelent mint egy hasonló benzines autónál az üzemanyagba épített adótartalomhoz viszonyítva, úgyhogy még így is jóval kedvezőbb az elektromos helyzete (nagyobb futásteljesítménynél meg tart a nullához ez az adó ha egységnyi megtett távolságra vetítjük). Ráadásul ott ez az adó az utak fenntartására megy és nem lopják el (annyira) mint itt abszurdisztánban. Ennek meg is van a hatása, ott sokkal jobb minőségű utak vannak mint itt (és ráadásul sokszorosan nagyobb úthálózat van kiépítve), úgyhogy ott kapsz is valamit a pénzedért, itt szinte csak egy monoklit a szemed alá.

    [i]„Pl. elindulok Szombathelyről Budapestre, már majdnem oda is érek, de éppen a cél előtt Budaőrsnél meg kell állnom tölteni, ami órákig tart.”[/i]

    Ez megint a totálisan értelmetlen példák egyike. Figyelj, hasonló „logikát” alkalmazva akkor levezetem neked, hogy minden belsőégésű motoros jármű használhatatlan: nyilvánvaló, hogy nagyon rosszul repülnek – legfeljebb a szakadékban néhány métert -, kifejezetten szarul mennek víz alatt és még gyatrábban föld alatt. Tehát használhatatlanok.
    Hol a hiba a gondolatmenetben? Pontosan ugyanaz mint a tiedben. Nem erre tervezték őket, ezért totál értelmetlen ilyen feltételek mellett vizsgálni a viselkedésüket! A mai elektromos autókat sem nagy távolságú közlekedésre tervezték, ezért nem sok értelme van a fenti fejtegetéseknek (kb. annyi, mintha valaki halálosan meglepődne azon, hogy a benzines/dízeles kocsija milyen iszonyatosan szarul repül vagy megy víz ill. föld alatt).

    Ha a pillanatnyi hatótávolságot meghaladó útra kell menni, akkor nem elektromos járművel kell nekiindulni az útnak, ez ilyen egyszerű. A napi 100 km-nél rövidebb utak viszont az összes utazás több mint 90%-át lefedik, úgyhogy még ilyen kis hatótávval is nagyon nagy hatásúak lehetnek az elektromos járművek (sőt, pontosan ez a legnagyobb rész, éppen erre érdemes lőni). A maradék 10%-ra hivatkozva leírni az egészet végképp értelmetlen (ezt megint tipikusan azok szokták benyökögni, akiknek lövésük sincs a kérdésről és/vagy hihetetlen negatív a gondolkodásuk és/vagy képtelenek elszakadni az olajalapú közlekedésben megszokott dogmáktól).

    Az elektromos meghajtás el fog terjedni, efelől semmi kétség nincs. Sajnos nem olyan sebességgel, mint ahogyan Horatius reméli, hanem ennél sokkal de sokkal lassabban. A hibridek 15 évnyi piaci jelenlét után ott tartanak, hogy 10 emberből 8 már hallott róluk valamit és ebből 2-3 aki ténylegesen nem valami atombaromságot hisz róluk, hanem azt ami a valóság (a maradék meg a legválogatottabb ökörségeket gondolja róluk). A piaci részesedésük Japánban 20%, USA-ban 2-3%, mindenhol máshol meg ennél kevesebb az új autó eladásoknál.
    A teljesen elektromos járművek egy szempontból nehezebb más szempontból jobb helyzetben vannak, így akár lassabban akár gyorsabban is elterjedhetnek mint a hibridek, de a legvalószínűbb, hogy ez is kínszenvedéses lassúsággal fog menni. A legfőbb gát az anyagi korlátokon túl mindig az emberi hülyeség, és a végtelen rövidlátás. Ez nem is csodálatos, hiszen a legkevesebb energiába az kerül, ha valaki nem néz utána a dolgoknak, nem tájékozódik, nem gondolkodik, csak megnézi mit csinál a másik birka.
    Az igazán ciki az egészben az, hogy az energiaválság súlyosbodása miatt nem lesz idő az elektromos járműveknek, hogy elterjedjenek, és érezhető segítséget nyújtsanak ennek megfékezésében. Úgyhogy inkább egy ilyen Mad Max szerű világra érdemes felkészülni, ahol lesznek elektromos járgányok is, de ez már totálisan lényegtelen.

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    A „Komolyabbra fordítva a szót” kezdetű bekezdésed végén lévő dolgokra szeretnék reagálni:

    Valóban ahogy leírod igazad van. De nem órákig kell tölteni a fejlett lítium akkumulátorokat, hanem gyorstöltővel 400V-ról és 32A-ról [b]15 – 20 perc [/b]alatt feltöltődik 80%-osra. Létezik olyan akkumulátor is (hamarosan sorozatgyártásba kerül és itthon is kapható lesz), amelyik 230V mellett 32A-ról [b]10-15 perc[/b] alatt töltődik fel teljesen. Ugyanez az aksi 400V és 32A-el töltve [b]3-5 perc[/b] alatt szívja tele magát 100%-ra!

    Szóval már nem ott tart a technika, hogy órákig kellene tölteni az aksikat! A lassú töltés esetén (230V; 16A) tart 4-6 óráig, de a gyorstöltés ennél nagyságrendekkel kevesebb idő.

    Ennyi időnk van, amíg megállunk egy benzinkúton. Ha meg rosszul lesz a gyerek vagy akárki és épp koppanásig lemerült, akkor:

    1. hívom a mentőhelikoptert!
    2. hívom a mentőautót!
    3. szólok a szomszédnak, hogy vigyen be gyorsan a kórházba, mert vészhelyzet van és lemerült az autóm.
    4. hívok egy taxit
    5. a családban lévő második (Plug-In hibrid) autóval viszem be a gyereket.

    De ettől függetlenül elfogadom, hogy a jelen pillanatban még viszonylag rövid hatótávolság miatt nem mindenkinek és nem minden esetben felel meg az elektromos autó.

    Párizsban már van több száz darab Pinifarnia BlueCar típusú elektromos autó, aminek 250km a hatótávolsága és lassú töltéssel 4 óra alatt töltődik fel teljesen. Gyorstöltéssel: 15 perc alatt 80%-ra. Hónapról-hónapra fejlődik a technológia és egyre hosszabb hatótávolságok lesznek elérhetőek.

    Májusban dobják piacra a Tesla S modellt, szeptemberben a Tesla X modellt, amelyek nagyon komoly méretű és minőségű villanyautók! Ezek hatótávolsága 480km egy töltéssel! Igaz, hogy 10 milliótól 20 millióig (forintban) terjed az ára felszereltségtől függően, de a technológia létezik, elérhető, gyártásban van és csak idő kérdése, hogy megjelenjen más típusokban is, lejjebb menjen az ára és kapható legyen Európában.

    Egyébként a 10 milliós vételártól nem kell annyira hanyatt esni, mert egy kombi Hundai (valami) is 7.5 millióba kerül már újonnan! Itt is volt róla cikk az Autónavigátoron.

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    [i]„Nagy pofára esés lesz számukra amikor rádöbbennek, hogy a jövőben abszolút nem ilyen problémákkal kell majd szembesülni, hanem mondjuk olyanokkal, hogy hogyan éld túl a dolgokat. No, pont ők fognak először elpusztulni.”
    [/i]
    Minél magasabban vagyunk, annál nagyobbat esünk! Amerikai hozzátartozóimnak ecseteltem hasonló gondolatokat, de csak legyintettek. (Válasz: van az még bőven, több mint hisszük, de ha a világban elfogy, nálunk akkor is marad még bőven, mert mi szándékosan nem termeljük ki saját készleteinket). Na ott lesznek majd az igazi nagy pofára esések, (összeomlás) ha elfogynak a fosszilis üzemanyagok! Az ő világuk, berendezkedésük hozzánk viszonyítva többszörösen ráépült erre. Még akkor is hatalmas pofára esés lesz a vége ott, ha ők ezt az egész helyzetet sokkal célszerűbben kezelik mint mi.

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    Sajnos ismét elszámoltad magad. Ezt írtad: [i]„A felső 10-20 ezer ember a 10 millióhoz képest valóban nem 10-20%, hanem 1-2%. Bocsánat.”[/i]
    Tehát nem 1-2 %, hanem 0,1-0,2%. Erre az eltérésre Nick finoman rámutatott a reagálásában.

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    Itt most már nem a villanyautókról írnak, hanem a világvégéről, ehhez túl sokat nem akarok hozzászólni, nem ez a téma.

    s3000: Azért hidd el, hogy az államnak az adó mindig fontos lesz. Ha nem is az áramon lesz jövedéki adó, megtalálják a módját a teherviselésnek. Pl. mint az USA-ban, mondjuk ha elektromos autó van fizess évi 100 ezret, és akkor lehet számolgatni melyik éri meg jobban. Pl. régebben a Vankel tárcsás autókra dupla annyi volt a vám, mint a többi kocsira, nehogy jobban megérje behozni (azt nem tudom, hogy most a reg. adó hogy van rá).
    [i]„ha választhatsz a között, hogy éhen halsz vagy elviseled a lassú töltést akkor biztos vagyok benne hogy az utóbbit választod”[/i]
    Már ne is haragudj, de ez hogy jön ide? Ilyen hülye összevetést én is tudok írni, de nem életszerű. Pl. ma reggel hideg volt, ezért vastag kabátban mentem ki az utcára. De ha választanom kellett volna, hogy kabát nélkül megyek ki, vagy különben elveszik a családi házamat, akkor vazze egy atlétában sétáltam volna a hóesésben 🙂
    Komolyabbra fordítva, valóban az a legnagyobb problémája az elektromos autóknak, hogy viszonylag kicsi a hatótávolságuk, és időigényes a töltésük. Pl. elindulok Szombathelyről Budapestre, már majdnem oda is érek, de éppen a cél előtt Budaőrsnél meg kell állnom tölteni, ami órákig tart. Amíg ebben gyökeres változás nem történik, addig nem fognak sok elektromos autót eladni. Vagy pl. szerencsésen hazaérek egy hosszabb útról, elkezdem tölteni a kocsit, majd valamelyik gyerekem rosszúl lesz, és be kellene vinnem a 30 km-re lévő kórházba. Szóval mondhatjuk, hogy ez a kényelem kérdése, de azért okozhat gondot bőven.

    Horatius: nem is tudom mit mondjak, bár nincs értelme vitázni, annyit azért megjegyzek, hogy nem Magyarország az a hely, ahol 2 millió gazdag van, talán Ausztria, vagy Svájc.
    Neked egyházat kellene alapítanod, hátha lesznek követőid 🙂

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    Igen, valóban elírtam, elnéztem mert már késő volt és fáradt voltam. A felső 10-20 ezer ember a 10 millióhoz képest valóban nem 10-20%, hanem 1-2%. Bocsánat.

    De egyébként ha a 3 millió autó tulajdonost vesszük, akkor abban benne van a felső 10-20 ezer és ott már 3X akkora az arányuk. Ha pedig 2 millióra csökken két éven belül az autók száma, akkor még nagyobb arányt képvisel majd a gazdag felső réteg. Ebben a vonatkozásban ha nem a 10 millió lakost, hanem a majdani 2 millió autóst vesszük alapul, akkor ott a 20 ezer már 10%-ot jelent. Így akartam írni.

    Egyébként nem is a pontos számok a fontosak, hanem hogy aki elektromos autót akar venni, annak meglegyen a lehetősége itthon Magyarországon elérhető áron használható típusok közül választani. Az autópályákon legyenek gyorstöltő állomások, amelyeken 15-30 perc alatt fel lehet őket tölteni. Ezeket pillanatok alatt ki lehet építeni. Idén nyárra tervezik a Budapest – Bécs és a Budapest – Balaton vonalat „villamosítani”.

    Az magyarországi autók tekintetében pedig mindig a tényleges autóhasználatot kell nézni, nem a beregisztrált (de valójában nagyon ritkán használt) gépkocsik számát. Amikor számítunk, azt vegyük alapul, hogy hányan használják napi rendszerességgel az autójukat. Egyrészt ők vannak jelent ténylegesen az utakon, másrészt nekik borzasztóan megterhelő kiadás a havi üzemanyag költség.

    A hétvégi autósnak is rossz, de őt oly mértékben nem érinti, hogy azonnal váltani akarjon. Bár, ha ráébred, hogy mennyivel többet használhatná az autóját, ha ingyen lenne az üzemanyag, akkor mindjárt másképp gondolkodna!

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    Ember, Te hol élsz? A felső tízezer az hol 10-20%? Magyarország egész lakosságának talán 30%-a dolgozik, és annak optimitstán is pár százaléka engedheti meg magának az elektromos autót. És azt is vedd figyelembe, hogy nem sok akar közülük átülni a A8-asból, S osztályból egy ilyen üszökbe. Simán tankolja a 4-5-6ezer ccm-es benzinmotort. Ha majd drágállja, legfeljebb vesz egy 520d-t. Ráadásul ezek gyakran sokat utazó emberek, tehát nem jöhet szóba az elektromos autó, mert nekik az idő pénz, méghozzá sok pénz. Persze ez az én véleményem, de szerintem reális, fizetőképes kereslet minimális lehet az elektromos autókra, talán pár ezer ember. Én azt tudom elképzelni, hogy cégek fogják venni, akiknek sok rövid távokat futó flottaautójuk van. Pl. nálunk is van rengeteg autó, ami napi pár tíz km-t megy, de azt minden nap. Erre a célra tökéletes lenne az elektromos Kangoo, és egy cég esetén marketingértéke van: „Nézd csak milyen zöldek vagyunk, mi törődünk a környezetünkkel.” Lásd az új környezetbarát MOL kutat példának.
    Ráadásul nem kizárható az S3000 által felvázolt jövő, amit sajnos én sem tartok kizártnak. Akkor pedig kurvára mindegy lesz nekünk, hogy mivel mennek az autók.

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    Milán: Ezt a sokmindent, amit írsz megértem és valóban így van. DE: Van egy felső tízezer, ami Magyarország lakosságának 10%-a, és van még 10 ezer ember, aki azért meglehetősen jól él, szinte bármikor képes lecserélni az autóját. Ha ők mind lecserélnék elektromos autóra (ha egy csöpp eszük van megteszik, vagy megvesznek egyet második autónak), akkor máris megvan a 20% két éven belül! 😉

    Minden évben óriásit fog fejlődni az elektromos hajtáslánc, egyre újabb, nagyobb tudású, komolyabb autók jönnek ki, amit megvesz ez a felső 20%, az első szériás villanyautókat pedig továbbadják olcsóbban a szerényebb anyagi körülmények között élőknek.

    Sokat, nagyon sokat fog változni a világ az elkövetkezendő években. Csak annak lesz autója és csak az tud majd autózni, akinek feltétlenül szükséges (vagy a felső 20% gazdagabb rétegbe tartozik). A többieknek egyszerűen enni, lakni és fűteni nem lesz elég pénzük, nemhogy autózni. Az emberek szegények és ez a szegénység az autósok 30%-ában addig fog mélyülni, hogy vagy eladják az autójukat, vagy éhen halnak. Nyilván az előbbit választják (ha még egyáltalán lesz kinek eladni) és így a 3 millió autóból két év alatt maximum csak 2 millió lesz.

    Sosem mondtam, hogy a szegények, akik hónapról hónapra koppanásig élnek, ők fogják megvenni a villanyautókat. Természetesen nem lesz rá pénzük. (Bár én tudok valamit, amit még a legtöbben nem) úgyhogy még az sem kizárt, hogy nagyon sokan elektromos autóba ülhetnek a szegényebbek közül is. Ha megvalósul, akkor ennek csak a gyártó kapacitás fog határt szabni.
    De tegyük fel, hogy a szegényeknek nem lesz rá pénzük, viszont ha villanyautóra nem lesz, akkor a benzinest fenntartani sem lesz, mert a költségei egyre csak emelkednek, az üzemanyag meg egyre megfizethetetlenebbé válik.

    Ti azt mondjátok Magyarországon vagyunk. Rendben. De ennek is két oldala van, mint minden éremnek! Én is azt válaszolom, tehát hogy bizony Magyarországon vagyunk! Mindenki értse, ahogy akarja. 😉

    Világviszonylatban itthon messze a legdrágábbak az üzemanyagok a fizetésekhez képest. A Föld összes országát nézve legelsők vagyunk ebben. A fizetések és az üzemanyagárak aránya itthon a legdurvább, a legmegterhelőbb. Ami azt is jelenti, hogy a magyar népet nézik a legbirkábbnak, leghülyébbnek a saját politikusaik! De mi ezen egy percig sem kesergünk, hiszen óriási lehetőség ez a válságos állapot számunkra. Minél mélyebb a válság, annál nagyobb lehetőségünk van a változásra, változtatásra. Már csak egy kis idő kérdése és megfordul, megváltozik minden.

    Ami eddig fontos volt az könnyen lényegtelenné válhat, ami korábban alig számított az komolyan felértékelődhet.
    Amikor majd gyaloglásra kényszerülünk a helyváltoztatáshoz, akkor majd örülni fogunk a legkisebb fapados villanyautónak is. Ami természetesen ingyen lesz. Pénzük úgysem lenne rá az embereknek. Olyan értelemben, hogy csak akkor és annyit kell majd érte fizetni, amikor és amennyit használjuk.

    A világ így ahogy eddig volt már nem működhet, mert nem maradt mögötte fedezet. Így bármelyik pillanatban összeomolhat. A fedezet nem a pénz vagy az arany, hanem a ténylegesen előállított, felhasználható vagy exportálható nemzeti össztermék.

    Az, hogy az IMF ad nekünk pénzt, az csak papír, amivel elismerjük további adósságainkat. Nem a pénz az érték, hanem a termelőerő és a természeti erőforrások. Amennyit termelünk, amennyi értéket előállítunk, annyit érünk.

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    „Nem, a gyors tölthetőség csak EGY szempont a sok közül, egyáltalán nem ez határozza meg önmagában a dolgokat. Ennél sokkal nagyobb súlyú tényezők is vannak. Pl. ha választhatsz a között, hogy éhen halsz vagy elviseled a lassú töltést akkor biztos vagyok benne hogy az utóbbit választod. A gond az, hogy a legtöbb embernek halvány lila fingja sincs arról, hogy milyen idők jönnek, és még mindig abban gondolkodnak hogy melyik lesz a kényelmesebb meg a komfortosabb és hasonlók. Nagy pofára esés lesz számukra amikor rádöbbennek, hogy a jövőben abszolút nem ilyen problémákkal kell majd szembesülni, hanem mondjuk olyanokkal, hogy hogyan éld túl a dolgokat. No, pont ők fognak először elpusztulni.”

    Ott a pont! Ez is egy nagyon reális és valószínű lehetőség a közeljövőt illetően, amit s3000 írt!

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    Abban egyetértünk, hogy a fórumtársunk nem veszi figyelembe a tényeket és a realitásokat és az elektromos közlekedést illetően álomvilágban él. A jövedéki adóval való vagdalkozásban azonban nem. Annyira birom, hogy ezt már vagy ezerszer beköhögték, de mindig olyasvalaki aki még véletlenül sem gondolta végig a kérdést.

    Kezdjük azzal, hogy a „ha holnap egy varázsütésre valamennyi autó villanyautó lenne” kezdetű mondatok úgy baromságok ahogyan vannak. Ez olyan, mintha azt fejtegetném, hogy mi lenne akkor, ha pl. holnapra minden fosszilis alapú autó egy csapásra eltűnne. Ennek a valószínűsége a bolygó megsemmisülését előidéző eseményeket leszámítva nulla. Akkor mi a fenének számoljak vele? Az egy csapásra minden autó villanyos lesz nevű hülyeségnek meg még ennél is sokkal kisebb a valószínűsége.
    Másrészről jövedéki adót lehetetlen kivetni olyanra, amit saját magad is relatíve könnyedén elő tudsz állítani (azazhogy kivetni lehet mert hülyék bármire képesek, csak beszedni lehetetlen), úgyhogy felejtsük már el egyszer és mindenkorra ezt az iszonyatos baromságot az áram jövedéki adójáról!
    Más adóforma persze elképzelhető – épp a napokban fogadták el az USA egyik államában azt a törvényt, ami évi 100 USD-t ró ki az elektromos személygépjárművekre, kompenzálandó az üzemanyagba épített adó hiányát elektromos meghajtás esetén -, de ezeknek sem a mértéke sem a hatásossága nem lesz olyan mint a mostani lehúzásé.
    De nem is ez az érdekes, hanem az, hogyha elérkezik az energiaválság súlyosabbik szakasza – márpedig biztos lehetsz benne hogy ez eljön, és korábban mint a legtöbben gondolják – akkor az államnak milliószor nagyobb gondja lesz mint az adókkal baszakodni – vagy egyáltalán nem lesz gondja, mert megszűnik -, ráadásul a fosszilis üzemanyagokból származó bevételét is elveszti mert vagy nem lesz aki ilyet vegyen mert nem tudja megfizetni vagy lenne de nem lesz mit vennie, úgyhogy egészen más világ lesz, a túlélés lesz a tét nem pedig az adó.

    [i]„És azért a környezetet sem védjük annyira. Ugyanúgy meg kell termelni valahol az áramot, legfeljebb helyileg máshol keletkezik a káros anyag. És akkor még nem is beszéltünk az akkumulátor gyártásról.”[/i]

    Ez már milliószor ki lett tárgyalva, „örülök”, hogy millió-egyedszerre is beírod ugyanazt a hülyeséget ami már milliószor cáfolva lett. Nézz utána a részleteknek, mielőtt hasracsapással hozzászólsz.

    [i]„Az elektromos autó szerintem akkor fog elterjedni, ha ugyanannyi idő alatt „meg lehet tankolni”, mint egy benzinest, vagy dízelt.”[/i]

    Ez ugyanaz a begyepesedett gondolkodás, ami nem bír elszakadni az olajos autók által megszokott rutintól. Ilyen alapon a mai járművek sem terjedhettek volna el, hiszen régen annyira megszokták az emberek a gyeplőt meg az ostort, hogy a nélkül nem tudták elképzelni a közlekedést. Meg még lehetne más hülye példákat is hozni.
    Nem, a gyors tölthetőség csak EGY szempont a sok közül, egyáltalán nem ez határozza meg önmagában a dolgokat. Ennél sokkal nagyobb súlyú tényezők is vannak. Pl. ha választhatsz a között, hogy éhen halsz vagy elviseled a lassú töltést akkor biztos vagyok benne hogy az utóbbit választod. A gond az, hogy a legtöbb embernek halvány lila fingja sincs arról, hogy milyen idők jönnek, és még mindig abban gondolkodnak hogy melyik lesz a kényelmesebb meg a komfortosabb és hasonlók. Nagy pofára esés lesz számukra amikor rádöbbennek, hogy a jövőben abszolút nem ilyen problémákkal kell majd szembesülni, hanem mondjuk olyanokkal, hogy hogyan éld túl a dolgokat. No, pont ők fognak először elpusztulni.

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    Épp nemrég írta a cikk, hogy egyelőre jóvak költségesebb egy Renault villanyautó, mint egy dízel. Egy taxis szerintem nem tehetné meg, hogy pár fuvar után mindig kiálljon tölteni. Bár nem tudom, gyakorlatilag mennyi üres idejük van, de gondolom egy fővárosi taxis elég sokat elmegy naponta. Szeretnéd egyik napról a másikra megváltani a világot, és tényleg úgy hiszel benne, mint mások Jézusban. De látnod kéne, hogy bármennyire jó dolog ez, még mindig megvannak a gyenge pontjai, és nem lehet egy szempillantás alatt megváltani a világot. Az autógyárak nagyon jól tudják mit csinálnak, mire van és lesz a közeljövőben piaci igény. Látszik, hogy a villanyautó a jövő, mert az összes gyártó rohamtempóban fejleszti az alternatív hajtásokat, de ez nem hetek és hónapok, hanem évek kérdése. Én egy ilyen Mitsuért nem adnék többet két millánál, sőt még annyit sem, mert gusztustalan, és nincs is ennyi pénzem. Abban bízom, hogy kifejlesztenek egy új típusú akkumulátort, mert nem vagyok benne biztos, hogy a lítium alapú technikának hosszú távon van jövője.

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    Erre nem nagyon tudok mit mondani, úgy beszélsz, mint egy vallási fanatikus, csak az a baj, hogy a tényeket nem veszed figyelembe. Igaz egy vallási fanatkust nem lehet tényekkel, és érvekkel meggyőzni.

    Azért azt valahogyan meg kellene érteni, hogy az autózás nem lesz ingyen, de még csak nagyságrenddel olcsóbb sem lesz. Az államnak sok-sok milliárd bevétele van a benzin jövedéki adójából. Mit gondolsz, ha holnap egy varázsütésre valamennyi autó villanyautó lenne, akkor erről a bevételről mosolyogva lemondanának? Hát nem. Kitalálnak egy olyan adót, amivel megvan a szükséges bevétel, és a vásárlónak meg majdnem mindegy lesz, hogy benzines, vagy villanyos az autója.

    És azért a környezetet sem védjük annyira. Ugyanúgy meg kell termelni valahol az áramot, legfeljebb helyileg máshol keletkezik a káros anyag. És akkor még nem is beszéltünk az akkumulátor gyártásról.

    Az elektromos autó szerintem akkor fog elterjedni, ha ugyanannyi idő alatt „meg lehet tankolni”, mint egy benzinest, vagy dízelt.

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    Pontosan ezekért az okokért állok elképedve és nem értem, hogy miért gyártják, fejlesztik még tovább az autógyárak a benzines és diesel motorokat: HISZEN EZ MÁR NEM FOG KELLENI SENKINEK!

    Azt nem értem, hogy kinek készítik ezeket ilyen nagy buzgalommal? Kínának vagy Venezuelának, ahol 20 forint egy liter benzin? Mert Európában ilyet olajtemetőket már nem fog venni a kutya sem!

    Azonnal le kellene állítani és beszüntetni az összes kizárólag benzines és diesel hajtású autók, motorok gyártását és teljes kapacitással átállítani az összes gyárat az elektromos hajtásláncok fejlesztésére és sorozatgyártására.

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    Kedves Nick! A számításod helyesnek tűnik. DE! Az eddigi tendenciára, a múltra alapoz. Az a tény, hogy eddig mi volt, hogyan viselkedtek az emberek, nem vési kőbe a jövőt. A jövőbe minden belefér, amit csak el tudunk képzelni.

    Én úgy gondolkodom, hogy:
    – 1 hónap múlva kaphatóvá válik a Renault 3 féle villanyautója, jelentősen szolidabb áron, mint az eddigiek.

    – nagyon sokan venni fognak belőle, mert erősen megközelíti a megfelelő ár/érték arányt.

    – mindenki aki vett, annak az ismerőse, barátai, szomszédai látni fogják, hogy: NEKI NEM KELL TÖBBET TANKOLNIA, MI MEG TOVÁBBRA IS SZÓRJUK KI A PÉNZÜNKET A BENZINKUTAKON!

    – elképzelni sem tudjátok mekkora már-már gyűlöletté fajuló düh és elkeseredettség van az autósokban a megfizethetetlenségig dráguló és egyre csak tovább növekvő üzemanyagárak miatt!

    – az autósoknak (akik ténylegesen használják az autójukat) havonta a legsúlyosabb kiadást az üzemanyag-költség jelenti. Mindenki igyekezne minden lehetséges módon és eszközzel szabadulni ettől a méltán rühelt, állandóan visszatérő és soha elmúlni nem akaró fájdalmas kiadástól!

    – amint megjelennek és ténylegesen kaphatóvá válnak a magyar piacon a megfizethető ár/érték arányt felmutató elektromos autók, azonnal megnyílik a lehetőség az olaj fogságából való szabadulásra!

    – mi történik akkor, ha leomlanak az oly sokat sínylődő, ártatlanokat fogva tartó börtönök falai??! Mindenki válaszolja meg magának a kérdést! (Visszaépítik maguk köré, igaz???!!!) 🙂

    – Pontosan! Futótűzként fognak elterjedni az elektromos autók, ezzel egy időben az olajzabáló szörnyetegek teljesen elértéktelenednek és mehetnek a roncstelepre, vagy jobb esetben Ukrajnába exportálva még eladhatóak lesznek.

    3 millió autó 20%-a 600 ezer. Miért olyan sok ez 2 év alatt? Hosszú idő ám az a két év, ha börtönben kell ülni!
    Az is benne van a pakliban, hogy 2 év múlva nem 3 millió autó lesz Magyarországon csak mondjuk 2 millió, mert nem tudják fenntartani a tulajdonosok és eladják vagy kidobják. Ez is nagyon könnyen megtörténhet és akkor már csak 400 ezer elektromos autó kellene a 20%-hoz.

    Ha taxis lennék bármelyik városban, az első között állnék sorba a Renault-nál az elektromos Kangoo-ért, mert 1 év alatt behozza az üzemanyagon az árkülönbséget, amivel többe kerül, mint egy diesel Kangoo!
    Az elektromos autó első sorban azoknak jó és éri meg, akik ténylegesen használják, és sokat használják az autóikat.

    Akinek otthon áll a garázsban és minden második hétvégén átmegy a szomszéd faluba, az természetesen nem fogja lecserélni, mert nem éri meg neki, de én ezt a 20%-ot első sorban az aktív autósok körére értettem, akik valóban jelen vannak az utakon és napi rendszerességgel autóznak!

    A fentebb megfogalmazottak tükrében nehezen tudom elképzelni, hogy lesz olyan autós, aki fizetne azért, ami ingyen is lehetne! Főleg ebben a nehéz gazdasági helyzetben!

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    Tisztelt Autónavigátor! Természetesen bármelyik hozzászólásomból szabadon idézhetnek! Köszönöm, hogy intenzíven foglalkoznak a témával! Előbbre viszik ezáltal a Világot!

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    Valószínűleg az új autó eladásokra értette, de még arra is irreális az elvárás. Magyarországon meg, ahol a gondolkodás és a tudás is évtizedekkel le van maradva a legfejlettebb régiókhoz képest, méginkább.

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    Kedves Horatius!

    Én alapvetően nem vagyok pesszimista, talán optimistának, vagy leginkább realistának tartom magam (ha van ilyen kategória).
    Amiben biztosan hiszek, az a matematika. Remélem a matematika törvényei nem képezik vita tárgyát nálad sem (még akkor sem, ha megborítja a felvázolt elméleted).
    Szóval Magyarországon 3 millió személygépkocsi van (KSH adat). A 2011-es évben 40-45 ezer új autót adtak el (végleges adatot nem találtam, az első félév 23 ezer volt). Jelenleg az elektromos autók száma szerintem a nullához konvergál, talán ha tized százalékban kifejezhető, vagy még abban sem.
    Egy év alatt tehát a személygépkocsi park kb. 1,5 %-a cserélődik ki. Ha mostantól minden eladott új autó elektromos lenne, akkor 2 év alatt 3 %-ot lehetne elérni.
    A te általad említett 15-20%-ot két év alatt úgy lehetne elérni, hogy évente eladnak 220-300 ezer db új autót. Tehát a jelenleg eladott mennyiség 7-8 szorosát kell eladni, aminek ráadásul kivétel nélkül elektromosnak kell lennie.
    Remélem, hogy most már látod, hogy amit írtál (2 éven belül 15-20%) teljesen lehetetlen.
    Két év alatt az 1%-ot akkor lehetne elérni, ha minden harmadik eladott új autó elektromos lenne. Könnyen belátható, hogy ez is egy utópia. Nekem pl. az ismeretségi körömben senkinek nincs elektromos autója, de még az utcán sem nagyion láttam. Reálisan nézve már az jó eredmény lenne, ha minden 100. eladott autó lenne elektromos.

  • 2017.10.31. at 04:06
    Permalink

    Horatius:
    Sok mindenen átmentem, sok mindent láttam, átéltem. Részem volt sikerben és az ellenkezőjében. Összességében az átlagnál sikeresebbnek érzem magam, ami nem pesszimizmusról árulkodik. Egyet bizton mondhatok. Az élet, a gazdaság nem azon pályák mentén mozog, ahogyan Te ezt elképzeled!!! Te álomvilágban élsz!

  • 2017.10.31. at 04:07
    Permalink

    Kedves vidi500, ha megengedi, idéznénk egy hamarosan megjelenő cikkben, aminek témája a villanyautók várható és tippelt magyarországi elterjedése a közeljövőben.

    „Az 1-2 év azért igen szűk határ. Inkább az előző hozzászóló véleménye a helytálló, aki azt mondta: „néhány évtized múlva”. Addig is közlekedni kell valahogyan.”

    Köszönjük egyébként az ihletet!

  • 2017.10.31. at 04:07
    Permalink

    Kedves S3000, ha megengedi, idéznénk egy hamarosan megjelenő cikkben, aminek témája a villanyautók várható és tippelt magyarországi elterjedése a közeljövőben.

    „Néhány évtized múlva nem nagyon fogsz benzinnel üzemelő személygépjárművel menni”

    Köszönjük egyébként az ihletet!

  • 2017.10.31. at 04:07
    Permalink

    Kedves nick, ha megengedi, idéznénk egy hamarosan megjelenő cikkben, aminek témája a villanyautók várható és tippelt magyarországi elterjedése a közeljövőben.

    „én vállalnám, hogy ha 2 éven belül az autópark 1%-a villanyautó lesz (nem hibrid), akkor fényes nappal meztelenül fejenállok a Kossuth téren”

    Köszönjük egyébként az ihletet!

  • 2017.10.31. at 04:07
    Permalink

    Kedves Horatius, ha megengedi, idéznénk egy hamarosan megjelenő cikkben, aminek témája a villanyautók várható és tippelt magyarországi elterjedése a közeljövőben. Gondolok például erre a mondatra:

    2 éven belül Magyarország autóparkjának nem 1%-a, hanem legrosszabb esetben is 15-20%-a lesz tisztán elektromos autó (és/vagy Plug-In hibrid).

    Köszönjük egyébként az ihletet!

  • 2017.10.31. at 04:07
    Permalink

    Nick! Én is tudom, hogy ez a kis szar itt feljebb a képen még 8.5 millióért nagyon drága, ennyiért én sem venném meg. (Vidivel nem beszélgetek, mert olyan végtelen nyugalommal ontja magából a pesszimizmust, a beletörődöttséget, hogy minden alkalommal elképedek, mikor olvasom a hozzászólását és egy ideig nem kapok levegőt, hogy ezt mekkora végtelen nyugalommal le tudja írni, hogy úgyis minden szar marad, hiába minden próbálkozás, törekvés, majd évtizedek múlva valami talán kicsit változik.) Huhh, ettől a hozzáállástól el lehet szédülni…

    Nem azt mondom, kérem, bizonygatom, hogy „lám milyen olcsó lett ez a kis villanyautó”, mert én is látom, hogy még drága, de néhány hónapon belül lesznek sokkal olcsóbbak és sokkal kényelmesebbek, tágasabbak is! Folyamatosan jönnek ki az újabb típusok és az áruk megy lefelé. Hozzák majd be őket külföldről is (főleg az USA-ból), ahol sokkal olcsóbbak és az itthoni árak alatt kínálják majd akár újonnan is (bár garancia nélkül).

    Én csak azt mondom, hogy nagyon rövid időn belül fog változni a Világ ebben a kérdésben, elsősorban azért, mert mindenkinek többszörösen tele van a hócipője az egyre csak növekvő üzemanyagárakkal. A változás hetekben, hónapokban lesz mérhető és néhány év alatt tömegesen elterjednek az elektromos autók! Nem ez a drága szűkös szutyok, amiről itt írnak fent a cikkben, hanem a többi, nagyobb, olcsóbb használhatóbb típus. De már ez is valami, ez is lépésnek számít, hogy egy ilyen megjelent és kapható végre Magyarországon. Eddig a semmire nem való, rokkantkocsi kinézetű és méretű REVA villanyverda volt megvásárolható: 7.5 millióért, majd mikor a fenti Citroen és a Peugeot elérhetővé vált levitték a REVA árát 5 millióra és tettek bele lítium akkumulátort. Természetesen a valós értéke max.: 2 millió lenne, úgyhogy 5-ért sem kell a kutyának sem, dehát nem ebből él a cég, vagy legalábbis nem zavarja, hogy feléje sem néznek a vásárlók, mert 3x-os áron adja a terméket.

    2 éven belül Magyarország autóparkjának nem 1%-a, hanem legrosszabb esetben is 15-20%-a lesz tisztán elektromos autó (és/vagy Plug-In hibrid). A Plug In hibridek közül, amelyik tisztán elektromos üzemben komolyabb távokat meg tud tenni, azt van lehetőség 90%-ban elektromosként használni. Ha nekem most választani kellene én is Opel Amperát vagy Volvo Plug-In hibridet vennék, mert előfordul, hogy 300km-eket is meg kell tennem egyhuzamban, de 90%-ban tisztán elektromos üzemmódban használnám!

    Nem kell meztelenül fejen állni a Kossuth téren, inkább figyelj, olvasd a villanyautókról szóló híreket és ha kihoznak egy Neked megfelelőt, akkor vegyél egy villanyautót vagy tegyél az elterjedésük érdekében valamit. Ha mást nem, akkor állj hozzá pozitívan és bizakodóan, ezzel is sokat teszel.

  • 2017.10.31. at 04:07
    Permalink

    [i]Én is azt mondom, hogy évtizedeknek kell eltelni, és akkor majd meglátjuk.[/i]

    Én nem ezt mondom, hanem azt, hogy ez már most látható (sőt aki igazán ért hozzá az már vagy 5-8 éve látja, aki meg nem az meg azt mondja, hogy majd meglátjuk, hiszen mást nem is mondhat).

    [i]A környezetszennyezés az egy másik dolog.[/i]

    Akkor fordítsuk meg, nem érdekelnek a „kényelmi” dolgok, de a környezet védelme igen. Ekkor az olajalapú szarok egyből a kukába kerülnek.

    [i]Na szerintem így lesz ez a villanyautókkal is, szóval szerintem érdemes várni vele, még sokáig.[/i]

    Garantálom neked, hogy a villanyautókkal nem így lesz. Nem fogják majd évtizedek múlva hugyé-szaré utánad vágni. Valamivel olcsóbb lesz mint most, meg messzebb tud majd menni egy töltéssel, de nem fog a mai töredékébe kerülni mint a DVD lejátszós példában.
    Ehelyett az lesz, hogy az olajalapú járművek fokozatosan ellehetetlenülnek a fenntartási költségek – elsősorban üzemanyagköltség – elszállása miatt, úgyhogy a kényelmedet idővel lehúzhatod a klotyón, így aztán egyszer az elektromos minden drágasága ellenére is olcsóbbá válik.
    A lényeg, hogy a közlekedés (is) jelentősen drágulni fog, ha egyáltalán lesz rá lehetőség, és nem szorul vissza a különösen tehetősek felségterületére, vagy még rosszabb.

  • 2017.10.31. at 04:07
    Permalink

    Nem tudom, hogy te melyik országban élsz? Talán álomországban. Én itthon Magyarországon. Nem tudom itthon eddig hány villanyautót adtak el, de én vállalnám, hogy ha 2 éven belül az autópark 1%-a villanyautó lesz (nem hibrid), akkor fényes nappal meztelenül fejenállok a Kossuth téren.

    Én is ki akartam számolni, hogy mennyivel járok jobban egy benzinessel, de Vidi500 ezt már megtette helyettem. Én azt mondom, hogy ha veszek egy nagyobb kocsit, mondjuk egy Octaviat, azzal is megyek 200 ezer km-t, mire elérem egy ilyen villanyos árát. És akkor egy nagyságrendekkel szebb, kényelmesebb, tágasabb kocsiban ülök.

    És azért elég naív dolog azt hinni, hogy a villanyautó üzemeltetése olcsóbb, vagy olcsóbb lesz, azt kellene megérteni, hogy az államnak mindig szüksége lesz a jövedéki adóból befolyó pénzre, szóval ha az autó finggal menne, akkor a babot jövedéki adó terhelné.
    Amint jelentősebb lesz a villanyautók száma ki fogják találni, hogy adóztassák meg, hogy ne nagyon legyen különbség az üzemeltetési költségekben, és az államnak is meglegyen a szokásos bevétele.

  • 2017.10.31. at 04:07
    Permalink

    Én is azt mondom, hogy évtizedeknek kell eltelni, és akkor majd meglátjuk.
    A benzin (vagy dízel) üzemű gépjárműveknek egyelőre kényelmi szempontból nincs hátrányuk az elektromossal szemben. A környezetszennyezés az egy másik dolog.

    Nekem volt egy kollégám, akinek a 90-es években mindenkinél előbb volt DVD lejátszója. Külföldön vette 350 ezer Forintnak megfelelő összegért, akkor amikor 50 ezer Ft volt a fizetése. Élőször nem is nagyon volt hozzá film, ami volt az is aranyáron. Még nem is nagyon másoltak. Néhány év múlva szinte mindenkinek lett DVD lejátszója 10-20 ezer Forintért (és akkor már a fizetésünk is sokkal több volt), elterjedtek a másolók, az olcsó írható DVD. És akkor derült ki, hogy a kolléga 350 ezres lejátszója nem ismeri fel a minuszos DVD-t, csak a pluszost, nem tudja a DIVX-et, de még a JPEG képeket sem. A 10 ezres lejátszók meg mindent játszottak.
    Na szerintem így lesz ez a villanyautókkal is, szóval szerintem érdemes várni vele, még sokáig.

  • 2017.10.31. at 04:07
    Permalink

    Az 1-2 év azért igen szűk határ. Inkább az előző hozzászóló véleménye a helytálló, aki azt mondta: „néhány évtized múlva”. Addig is közlekedni kell valahogyan. A számokkal viszont el lehet játszadozni. Vegyük alapul ezt a kis elektromosat 8,5 millióért, meg mérjük hozzá a legújabb Picanto-t. Design – kényelem stb. szempontól tekintsük azonosnak a kettőt. Az árkülönbözet 6,3 millió Ft!!
    Ha a Picantonak 5,5 liter/100 km a benzinfogyasztása, akkor a jelenlegi benzinár mellett ez az árkülönbözet mintegy 270.000 km autózásra elegendő. Ennyit egy átlag magyar autós kb.27 év alatt megy. Majdnem fél „emberöltő”. Tudom, a benzinár nem marad ezen a szinten a jövőben, de akkor is…

  • 2017.10.31. at 04:07
    Permalink

    Sok sikert és kellemes pénzszórást a benzinkutakon kedves Nick! Az ország értelmesebbik fele 1-2 éven belül már elektromos autókkal fog járni, mert addigra lejjebb megy a vételáruk és senki nem kíván 10 – 20 ezrekért tankolgatni hetente.

  • 2017.10.31. at 04:07
    Permalink

    És Te miről beszélsz? Ezt ugyanígy fordítva is el lehetne mondani, felsorolni az olajalapú járművek hátrányait.
    Néhány évtized múlva nem nagyon fogsz benzinnel üzemelő személygépjárművel menni, mert vagy nem lesz benzin vagy lesz de olyan áron mintha nem is lenne.

  • 2017.10.31. at 04:07
    Permalink

    Nekem majdnem tök mindegy, hogy egy ilyen kis rút kiskacsa 10 millióba, vagy „csak” 8 és félbe kerül. 8 millióért Passatot és bármelyik kategóriatársát megkapom. De 4-5 millió között már Octavia, Astra, és Focus kapható. Miről beszélünk. Másrészt ezek az elektromos autók még nem kiforrottak, elég nehézkes az üzemeltetésük, behatárolt a hatótávolságuk, időigényes a töltésük. Szóval szerintem még évtizedeknek kell eltelni, mire elterjed ez a technológia. Én egyelőre maradok a benzinnél.

  • 2017.10.31. at 04:07
    Permalink

    Ez logikus, de nem tudom elhinni, hogy annyira megdrágítaná, ha legalább egy Astra színvonalát hozná. Az autó belseje nekem olyan, mint egy lakás, ahol szeret az ember szép és kényelmes bűtorokat használni. Persze a funkcióját így is ellátja, de nem érezném benne jól magam. Persze ha egy bő félévi fizetésből kicsengetném, nekem is jó lenne második, városi rohangálós autónak, mert ott a komfort nem sokat számít.

  • 2017.10.31. at 04:07
    Permalink

    Nem azért igénytelen a belső, mert a Mitsubishi szereti az igénytelen belsőt, hanem az elektromos hajtáslánc jelentős ára miatt pl. a beltér kialakításánál is próbálták a költségeket visszafogni, hogy emiatt ne legyen még ennél is drágább.
    Ez egy teljesen racionális kompromisszum, mert a környezettudatos vásárlók amúgy sem azok közé az idióták közé tartoznak akik egy darab szart is megvesznek csak szépen legyen becsomagolva meg jól meg legyen locsolva kölnivízzel, hogy illatos is legyen, hanem éppen fordítva, a belbecs az elsődleges és a külcsín csak valahol a sor vége felé található meg a szempontok fontossági sorrendbe rendezett listájában.

  • 2017.10.31. at 04:07
    Permalink

    Az USA változat nem azért nagyobb mint a normál változat mert nekik mindenből nagyobb jár, hanem mert az általában eléggé elhízott amerikaiak nem nagyon férnének bele az alapverzióba, és így nem is vennék meg, másrészről az ottani törésteszteken való megfeleléshez is kissé meg kellett erősíteni/át kellett tervezni a karosszériát.
    Az ár pedig az adózás eltérései miatt alapvetően (pl. az ÁFA 0% és 11.5% között van a különböző államokban, nem pedig 27% mint abszurdisztánban, de sok más adófajta is kevesebb vagy nem is létezik mint máshol a világban).

    A REVA-t sem azért olyan áron adják mert hülyének nézik az embereket, hanem mert ennyiért tudják adni a különböző terhek rárakódása miatt (azt egyébként így is majdnem önköltségi áron kínálják).

  • 2017.10.31. at 04:07
    Permalink

    Az a 4,8 millió sem kevés, de így már figyelembe véve, hogy olcsóbb üzemeltetni, akár jó vétel is lehet. Ami engem zavar, hogy ennyi pénzért igénytelen az egész beltér, legalábbis az itteni képtárban lévő autón. Lehet, hogy az USA modell jobb, bár ott azt mondják kevésbé számít a beltér minősége a vevőknek.

  • 2017.10.31. at 04:07
    Permalink

    Hát igen, ez a mélységesen felháborító dolog: Az USA-nak mindig nagyobb és jobb jár, természetesen elsőként és fele annyiért, mint Európának, de főleg Magyarországnak! Ennél vérlázítóbb dolog kevés van a Világon, hogy itthon annyira hülyének nézik az embereket, hogy megpróbálják ugyanazt, vagy még szarabbat kétszer olyan drágán rájuk sózni mindenből!

    4.5 millióért itthon is lenne rá kereslet!!!!!!!!!!!!!!!
    Ugyanúgy vagy még jobban vennék, mint az USA-ban!

    Sajnos itthon még a rokkantkocsi kinézetű és menetteljesítményű REVA-t is drágábban kínálják 4.5 milliónál!

  • 2017.10.31. at 04:07
    Permalink

    [i]Világszerte 15000 darab pedig nem nevezhető nagy mennyiségnek. Nem tudom mióta lehet kapni[/i]

    Ez igen érdekes kombináció, már előre eldöntöd hogy nem nagy mennyiség, de azt nem tudod milyen időtávon állt elő.
    A Mitsubishi iMiev jelenleg a világ 2. legnagyobb darabszámban gyártott elektromos személygépjárműve. Ugyanazokon a piacokon versenyez mint az első (Nissan Leaf), van ahol nyer van ahol kikap tőle a mennyiséget illetően. Ellenben van egy paraméter amiben az első, az iMiev jelenleg a legmagasabb hatásfokú sorozatgyártású elektromos személygépjármű a jelenleg még szerény mezőnyben, de kialakítását tekintve egy jó darabig nem fogja ezt a pozícióját senki sem veszélyeztetni.
    Az ár egy másik kérdés, de mint ahogyan a hírben is szerepel, nagyjából mindegy, hogy Magyarországon mennyit adnak el belőle, mert ha 10 millió helyett ők is levitték volna az árát 8 millió körülire az sem változtatott volna szinte semmit sem a globális eladási számokon.
    Amúgy az USA-ban a 7500 dolláros szövetségi adókedvezmény után, mai árfolyamon olyan 4.8 millió forintért már megkapható, ráadásul az USA-beli változat ami számottevően nagyobb és egy kicsit jobban felszerelt mint a világ egyéb tájain forgalmazott verzió.

  • 2017.10.31. at 04:07
    Permalink

    Én Magyarországról beszélek. Nem igazán érdekel, hogy a világ gazdagabb helyein kinek mire van pénze. Világszerte 15000 darab pedig nem nevezhető nagy mennyiségnek. Nem tudom mióta lehet kapni, de most, hogy jön a Leaf és a Fluence, ki adna ezért ennyi pénzt? Úgy néz ki, mint valami kínai bóvli.

  • 2017.10.31. at 04:07
    Permalink

    Jó ára van, ahhoz képest, hogy milyen igénytelenül megépített üszök. Nem is valószínű, hogy egy darabot is eladnak. Ha lehetne nálunk kapni, ennyiből talán még a Nissan Leaf is kijönne, és az legalább autószerű. Talán a Fluence is olcsóbb lesz az akkubérléssel együtt, és az is lényegesen igényesebb, tágasabb autó.

Vélemény, hozzászólás?