Jó, de még a CSOK sem elég rá. Ford Galaxy teszt
Ford Galaxy 2.0 TDCi (180 LE) PowerShift automata AWD Titanium teszt
Ez a cikk több mint 90 napja frissült utoljára, ezért kérjük, az olvasása során ezt vegye figyelembe!
Végy bőséggel teret, adj hozzá jókora vezethetőséget, végül bolondítsd meg jó adag kényeztetéssel - ilyesmi az új Ford Galaxy receptje. Jól sikerült.
Fotóról nemigen tűnik fel, hogy a Galaxy 1,75 méter magas, ugyanis elképesztően széles is, tükrök nélkül is 1,92 méteren terpeszt, hossza 4,85 méter
Felemészti a CSOK-ot. Állítólag 10 millió forintos lakásvásárlási támogatást kapnak a 3 gyereket vállaló családok, igaz, én még nem láttam olyat, aki megkapta volna ezt a vissza nem térítendő, ráadásul előre is igényelhető, ám csak új lakás vásárlására fordítható támogatást. Viszont most hagyjuk is a lakáspolitikát, inkább arról írnék, hogy
három gyerekhez bizony már az átlagosnál különlegesebb autó kell.
Függőleges far, függőleges oldalfalak - ezek mind jót tesznek a térhasznosításnak
Monumentális. A Galaxy nagyméretű egyterű - kategóriája szerint és valójában is. 4,85 méter hosszú, tükrök nélkül is 1,92 széles, ráadásul 1,75 méter magas. Utóbbi fotóról, távolról talán fel sem tűnik, közelről, illetve mellette állva már egyértelmű. A Galaxy valóban hatalmas, és ez bizony parkolóhely-igényén is érezhető. Meg persze a belterében is. Első és középső üléssorában csaknem 1,6 méter a belső szélesség. Lehet terpeszkedni - főként elöl. Az ülések, legalábbis a feláras, elektromosan 10 irányban állítható, masszázst is kínáló első ülések elképesztően kényelmesek. Masszázs-funkciójuk annyira jó, hogy azt valódi luxusautók is megirigyelhetnék.
Minőségi, tágas, remek zajszigetelésű beltér. A középkonzol kialakítása egyszerű, kerek gombjai között ugyanakkor könnyű elveszni
Mindhárom üléssorban elegendő a helykínálat, középen mindhárom ülés isofix csatlakozós, ám a szélsőknél keskenyebb. Az első ülések nagyon kényelmesek, masszázst is adnak
Hátul már nem első osztályú. Ha nem is büntetés a Galaxyban hátra ülni, az elöl ülők egyértelműen kiváltságosak. Bár az összes ülés független, szabályozható támladőlésű, a hátsó helyek méretükkel, kényelmükkel elmaradnak az elsőktől. Abszolút értékben pedig nem rosszak. Hiába isofixes a középső üléssorban az összes ülés, mivel a középső a szélsőknél keskenyebb, három gyerekülést egymás mellé nem tudunk berakni (legalábbis a próbált Römerekkel sakkozva), csupán annak a lehetőségét kapjuk meg, hogy középre is rakhassunk gyerekülést. A leghátsó üléseken nincs isofix, ami ebben a kategóriában már felróható, az viszont elismerésre méltó, hogy a leghátsó sori (független ülések) is közel azt a kényelmet adják, mint amit a középső sori székek.
Nem csak a csomagtérajtó mozgatása elektromos, a második és a harmadik sor ülései is motoros döntésűek
Állítólag hét üléssel is 300 literes a csomagtér, ám úgy azért kisebbnek tűnik. Öt ülés mögé a tetőig 1200 liternyi cucc fér, csak az első ülésekkel 2339 litert tölthetünk meg
Tér a csomagoknak. Hétüléses autóknál mindig kulcskérdés, hogy mennyi hely jut a csomagoknak hétüléses üzemmódban. Annyi nyilván nem, hogy heten elutazhassanak vele nyaralni, síelni, de a Galaxy azért hét ülés esetén is egészen tisztességes, 300 literes, 38 cent hosszú, 1,14 méter széles teret ad. Utóbbi a leghátsó üléseket a padlóba hajtva is adott, de úgy már a csomagtér hossza is 1,15 méter, csak az elülső ülésekkel 1,9 méter. Mivel az oldalfalak a hátfalhoz hasonlóan függőlegesek, szabályos alakú, sík padlójú, összesen 2339 literes teret tölthetünk meg, úgy, hogy az ülések mindig velünk utaznak. Ez nem rossz bolt.
A Galaxy méreteit mutatja, hogy még a 19 colos felnik sem tűnnek malomkőnek alatta. Futóművének képességét, hogy még ezekkel is jó a csillapítás
Már-már furgonos méretek, személyautós vezethetőség. Látható, hogy a Galaxy kapacitásával nincs probléma, vezetés közben viszont igazából nem tűnik fel, hogy mekkora monstrumot terelünk. Pedig a tömege sem szerény, az összkerékhajtású és automata váltós dízel több mint 1,8 tonnát nyom. Viszont stabil, kényelmes futóművű, precíz, közvetlen kormányzású.
Lengéscsillapítói elektromosan hangolhatók, ám agyrém módon csak menüből.
Én végig normálban használtam, úgy is kényelmes volt a 19 colos alukerekekkel és a viszonylag peres, 245/45 R19-es gumikkal is, de választható még lágyabb Comfort és feszesebb Sport mód is. Ami viszont ennél is meglepőbb, az a zajszigetelés. Hiába nagy a Galaxy, autópályán is csendes. A 130 km/órás utazótempónál alig több mint 2000 1/percet forog a 2,0 literes dízel hatodik fokozatban. Ilyenkor, meg városban is 7-7,5 liter körül fogyaszt, országúton viszont nem kunszt bevinni az étvágyát 6 liter alá. És ez egy közel 2 tonnás, 180 lóerős, összkerékhajtású hétüléses - egyáltalán nem rossz - értéke.Fontos és praktikus, hogy még pótkerék is jár a Galaxyhoz. Utóbbit az autó aljára szerelték, az emelő és a kerékkulcs egy padlórekeszben utazik. A hátsó ülésekhez külön szabályozható klíma és konnektor is került
Sokat segít. A sofőrt ráadásul nem csupán araszolófunkciós, hanem a sebességkorlátozó táblákat is figyelő, azokhoz fékező távolságtartó tempomat, aktív sávtartó, holttérfigyelő és ráfutásveszélyre figyelmeztetés is segítheti. Jól jönnek ezek egy ilyen utazóautóhoz. Passzol hozzá a hatfokozatú automata váltó is. Gyorsaságával csak közepest érdemel, kapcsolásai azonban finomak; passzol az autóhoz. Bár a 2,0 literes dízel csak 2000 1/perctől hozza a 400 newtonméteres csúcsnyomatékát, addig sem halott. Az elindulási hajlam korrekt, miként a 100 km/órára gyorsítás 10,6 másodperces szintideje is. A fékek szerencsére olyan teljesítményűek, hogy bírják a jelentős tömeget. A sofőrnek tehát könnyű a dolga.
Sajnos elcsépeltnek tűnik már ez a front, de ennél nagyobb hiba nem említhető. Újdonság, hogy a távolságtartós tempomat a táblafelismerővel kombinálva a sebességkorlátozásoknál is lassít
Kinek az autója ez? Látni kell, hogy a Ford palettáján sem a Galaxy az olcsó(bb) hétüléses családi autó, az a Tourneo Connect/Grand Tourneo Connect. A Galaxy már a tehetősebb, akár részint üzleti felhasználók járműve. Egy tehetséges mindenes, ami arra is jó, hogy nyaralni menjünk vele, hogy beleférjen a teljes család, de akár arra is, hogy kollégákkal hosszabb távú üzleti útra menjünk. Nem szerény árát ehhez kell viszonyítani. Legfőbb konkurensénél, a tavaly csak enyhén frissített, de úgy is naprakész Volkswagen Sharannál (azonos paraméterek mellett) egyébként olcsóbb. És persze ne feledjük, vásárláskor mindenképp ott a jelentős flottakedvezmény, ami a gyakorlat szerint nem csupán a vevők mintegy 70%-át kitevő valóban céges vásárlók számára "jár".
Melyik ez a típus, ha nem titok? Három tinédzser gyermekem van és nagymamák, minden megoldás érdekel.
Az Smaxba berakták a 3 gyerekülést!???
Szerintem ez pont fordítva van. Ha a 3 gyermek kicsi akkor kell a legnagyobb hely. A gyrekhordozó konkrétan nem fért el az előző Lexus IS-ben annyira szűk volt a hely hátul. Szélességben pedig a II. kat gyerekülések igényelnek nagy helyet, plus az ISOFIX rgzítési pontokból is kell 3X2 pont.
Felnőttes méretű gyereknél szerintem ritkább hogy hosszú úton együtt utaznak.
A Galaxynél nagyobb autóknál a fő gond, hogy törésbiztonságban és vezetési élményben elmaradnak, azok busznak vagy haszongépjárműnek készültek. De a gyrekeid életét nem bíznád rá…
Ha a 3 gyermek mindegyike kicsi, akkor vállalható az S-max. Én már simán átlógtam a szomszéd ülésre a középső sorban, pedig nem is vagyok nagydarab.
Így S-max / Galaxy ki lett lőve, és most kényelmesen utazunk egy 3m-es tengelytávú, igazi hétszemélyesben, amiben még jókora csomagtartó is marad a 7 ülés mögött.
Sajna volt benne részünk. Soha többé Ford-ot.
Ipari hulladék, amely 200.000 és 250.000 km között atomjaira hullik,
megannyi időzített és pénznyelő bombával.
A Piac tényleg nehezen belőhető. Szerintem a Ford valóban telibe találta a vevők igényeit az Smax-szal. Ez az az autó amivel a családapák méltósággal viselhetik a 3 gyerekkel járó autós nehézségeket.
Emellett a Galaxynak már elég kevés levegő maradt a piacon, de nyilván ez relatív, a Galaxy kifejlesztéseinek extraköltsége marginálisnak tűnik az S max után.
A Turneo mint konkurens egy vicc, már lenézést. Ezzel az erővel a Lodgyt is írhatnánk…
Szerintem a mostani Galaxy gyakorlatilag még mindig a 2006-os EUCD platformra épül. Ez a platform meglehetősen jól sikerült, még a 2006-ban mutatták be a Volvo S80-nal, az első Ford az S Max volt. Erre a platformra épült a Galaxy és a Mondeo, a Volvo V70, és a Land Rover Freelander illetve az Evoque is (nem írják, de gondolom az S60/V60/XC60 is). Persze a gyártók közben elfogyasztottak 2-3 motor és fed. elektronika generációt.
Meglepne, ha a mostani Ford CD4 platformhoz sokat kellett volna dolgoznia az amerikai fejlesztőmérnököknek, mint mondjuk a Land Rovernél az Evoque-hoz. A Mostani Mondeo egy lezser faceliftnek hat.
Erős facelift volt csak addig, nem valódi generációváltás.
… meg a második, 2006-ig.
Így van, sem ez, sem az elődje nem volt már Sharan-rokon, csak az első Galaxy.
Amúgy ez már nem Sharan rokon ugye?
Szép autó, nagy családosoknak ideális választás lenne, csak hát ugye Magyarországon többnyire marad a használt, az ára miatt (nyilván más piacon nem számít soknak, pl Anglia vagy Németország).
A belseje is elég minőségesnek néz ki.
Nemrég volt egy cikk arról, hogy a Ford utód nélkül kivezeti a piacról és megszünteti a közeljövőben az egyik modelljét. Találgattunk is többen, vajon melyik lehet ez majd. Szerintem az egyik esélyes a Galaxy, a másik az S-Max – de inkább az utóbbi.
Nyilván a Ford célja, hogy egységesítse európai és amerikai modellpalettáját(költséghatékonyság), ezért az olyan modellek fejlesztését befagyasztják, ami nem kapható mindkét kontinensen. Márpedig ez a kettő a Ford Europe terméke: itteni fejlesztés(„kakukktojásnak” tekinthető). Az egyterűek piaca pedig zsugorodik a crossoverek térhódításával. Kíváncsi leszek a fejleményekre.
A Fordnál érdekes ez a típusnév: a helyes írásmódra figyelni kell, mert ha „ie”-vel írjuk, akkor egy egész más területre tévedünk a Ford berkein belül:)
[url]https://www.google.hu/search?q=ford+galaxie&client=opera&hs=6o6&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi7gtCh_N3LAhVDYJoKHVkdDG8Q_AUIBygB&biw=931&bih=610[/url]