Így tudtok jelentkezni villanyautó-szerelői továbbképzésre!
Autószerelők figyelem: hiánypótló villanyautós elméleti és gyakorlati továbbképzést szervez a BKIK
Ez a cikk több mint 90 napja frissült utoljára, ezért kérjük, az olvasása során ezt vegye figyelembe!
Mától lehet jelentkezni a 2022 januárjában induló, 3 napos, intenzív villanyautó-szerelői továbbképzésre. A Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara képzésén résztvevők az ismereteket és a papírt is megszerezhetik, hogy hibrid- és villanyautót javíthassanak.
A már végzett, országszerte kb. 100-150 főnyi alternatív járműhajtási technikus könnyedén el tud helyezkedni, hiszen az igény a munkájukra ennél lényegesen nagyobb.
Ennek a problémának a megoldásához járul hozzá a kamara Járműipari Osztályának továbbképzése, amely a hibrid és tisztán elektromos hajtású járművek működésének, karbantartásának és javításának témakörét, valamint a kapcsolódó munkavédelmi és töltésbiztonsági ismereteket is átadja a résztvevőknek. A 2022 januárjában induló továbbképzés 1 nap elméletből (8 tanóra) és 2 nap gyakorlatból (2 x 6 óra) áll, 10-12 fős csoportokban tartják majd. Az elméleti oktatási napon az alternatív hajtású járművek diagnosztikájához, javításához szükséges technológia biztosítását támogató finanszírozási lehetőségekről, esetleges hitelkonstrukciókról (kedvezményes, államilag támogatott hitel igénybevétele), is tájékoztatást kapnak az érdeklődők. Az átadott ismeretek hasznosságának biztosítéka, hogy a szakmában jártas technikumok oktatóinak, a BKIK Kézműipari Tagozat Elektromos ipari Osztályának szakemberei részvételével, a Magyar Autóklub és a Pest Megyei Kereskedelmi és Iparkamara együttműködésével valósul meg a képzés:a kurzus egyéni felkészültségtől függően lehetővé teheti akár a bonyolultabb javítási műveletek szakszerű végrehajtását is.
Mindemellé, aki megszerzi a tanúsítványt, annak a BKIK a képzést követő két évben legalább két alkalommal díjmentesen biztosít lehetőséget a megszerzett tudás felfrissítésére, ahol a szakmát és a képzést érintő aktuális változásokat is bemutatják majd. A részletes tematikáról és a jelentkezés módjáról a BKIK oldalán tájékozódhattok. Akkor is érdemes jelentkezni, ha a január már sűrű a naptáratokban, mert a tervek szerint (igény esetén) további tanfolyamokat is szerveznek majd.
Magamtól is hozzányúlok ezekhez mivel van interneten infó, persze csak módjával. Viszont pont most adtam le a jelentkezésem úgyhogy kösz az infót. 🙂