A belvárosi forgatagban nem nagy érvágás a 30-as korlátozás, a forgalom legtöbbször amúgy sem enged többet
10 éven belül már a másodszor csökkentik New York városában a megengedett maximális sebességet. 2014-ben 48-ról (30 mph) 40 km/h-ra (25 mph) hozták le a maximális tempót, ezzel csökkentve a gázolások számát.
Globális trend a sebességcsökkentés, ami a biztonságra épülő berendezkedéshez könnyen társítható
A legújabb módosításért immár 11 éve küzd egy anya, akinek 2013-ban gázolta halálra gyermekét egy gyorshajtó. A küzdelem nem volt hiába, idén rábólintott a törvényhozás a sebességhatár csökkentésére. Ennek értelmében 20 mph, azaz 32 km/h lesz a megengedett legnagyobb sebesség a világ egyik legnagyobb városában. A szabályozás alól azonban kivételt képeznek bizonyos útszakaszok. Az általános érvényű legnagyobb tempó alól felmentést kapnak azok az utak, ahol legalább három sáv halad egy irányba.
A spanyolok három éve vitték le a sebességhatárt 30-ra lakott területen belül, de csak a kétsávos utakon
Budapest kapcsán már több ízben felmerült egy lehetséges új szabályozás, mely szerint a jelenleg 70-es szakaszokon 50, a mellékutakon 30 km/h lenne a legnagyobb sebesség. A kényes téma sok indulatot vált ki, az egyik tábor a biztonságot és a környezetszennyezést emlegeti, a másik pedig a városi autózás ellehetetlenítését, így egyelőre jegelték az elképzelést.
Brüsszelben ez a szabály. Eleve vicces Belgium mert mind a három régió az öknormányzatiság (értsd széthúzás) jegyében másként rendelkezik. Azaz Flandriában 50, de városon kívül csak 70 (ez a legértelmetlenebb szerintem), Brüsszel főváros területén városban 30 azon kívül 90, ami ettől eltér azt táblázzák. Vallónia meg maradt a réginél.
Aki vezetett Belgiumban annak valszeg feltűnt hogy előtte is mindent egyenrangúsítottak, így a gyorshajtás azelőtt sem volt igazán kivitelezhető.
De a lényeg: ez a marhaság a 30-cal csak úgy működik hogy 1. az autósok eleve viszonylag szabályosan vezetnek. 2.a hatóságok nem veszik (túl) komolyan. Álíltólag amikor először elkezdték a büntetéseket, egy autós perre vitte és a bíró felmentette (társadalomra beszélyesség hiányában). A hír legviccesebb része a vége volt: az ügyészség nem fellebbezett 🙂
Azóta nem keménykednek ezen.