Genf 2012: Kitől kérjünk autogramot a Genfi Autószalonon?
Genfi Autószalon: VIP-vendégek Genfben
Ez a cikk több mint 90 napja frissült utoljára, ezért kérjük, az olvasása során ezt vegye figyelembe!
A Genfi Autószalon nem múlhat el kiemelten fontos vendégek nélkül, a teljesség igénye nélkül áttekintjük, kik lehetnek ismerősek az idei felhozatalból.
A kiállítást szervező Palexpótól kaptunk egy listát, melyben felsorolják, az idei évben melyik standon kivel lehet összefutni. Elég vegyes a szórás, a tévés műsorvezetőket, énekeseket, sportolókat s egyéb celebritásokat felvonultató felsorolásból jó, ha a nevek ötöde ismerősnek tűnik.
Egy belevaló elmebeteg és egy visszavonult kerékpáros a Renault standjáról. Érdekes módon Kimi Räikkönent sehol sem említik, pedig elvileg ő leplezi le az F1-festésbe csomagolt Lotus Evora GTE-t
A Renault-nál vendégeskedik például Yves Rossy, a svájci Jetman, aki rakétahajtású ruhájában több száz méter magasságban csinál kunsztokat, s egyelőre még egyetlen sziklához sem csapta oda magát. A Skoda hívta meg Urs Freuler egykori svájci kerékpárversenyzőt, aki aktív időszakában 15 szakaszgyőzelmet szerzett a Giro d’Italián, és 84-ben a ponttrikót is megnyerte az olasz körversenyen.
A Red Bull főnök Christian Horner Infinitis megjelenésében nincs semmi meglepő, csoda, hogy Vettelt nem rángatták oda
Az Infiniti látja vendégül a Red Bull csapat főnökét, Christian Hornert, míg a SsangYongnál szintén F1-kötődésű vendéget, Jo Vonlanthent köszöntenek, aki az 1975-ös Osztrák Nagydíjon indult egy Williamsszel, de motorhiba miatt nem fejezte be a versenyt.
A Chevrolet-s fiúk a pályán is gyakran állnak egymás mellett, ez a kép a tavaly év végi 1-2-3-at (Müller, Huff, Menu) ünneplő eseményen készült
Talán a Chevrolet vendégei tekinthetők a leginkább helyükön valóknak: Yvan Müller, Rob Huff és Alain Menu a gyártó Cruze versenyautóit kormányozzák a WTCC túraautó világbajnokság futamain. A SEAT-nál sürgő szépségkirálynők és modellek mellett a szintén WTCC-s Freddy Barth, míg a Subarunál az idősebbekben talán kellemetlen emlékeket ébresztő svájci ugribugri popsztár, DJ Bobo lesznek megtekinthetők.
A Jaguar Land Rover standjáról a svájci futballválogatottban korábban szereplő testvérpár, Murat és Hakan Yakin lehet ismerős, a Volkswagen nem aprózza el ennyire a focistakérdést, hiszen a hivatalosan Audi-támogatott FC Barcelona teljes alakulatát elviszik a megnyitó napjára.
A már edzősködő Murat Yakin, a levezető Hakan Yakin és az örökké aktív Elon Musk