Genf 2012: kell ennél jobb? Parádés az új Dacia egyterű

Genfi Autószalon: Dacia Lodgy 2013

Ez a cikk több mint 90 napja frissült utoljára, ezért kérjük, az olvasása során ezt vegye figyelembe!

Nem túl szép, cserébe tágas, roppant praktikus és várhatóan kiváló ár/érték arányú lesz a Lodgy, a Dacia egyterűje turbós benzinessel, gyári navigációval akár.


A Genfi Autószalonon szinte mindent elárult a Dacia a rövidesen a boltokba kerülő Lodgy egyterűről, s az információk alapján több mint ígéretes az egyfelől a Logan MCV utódjának, másfelől a Renault Scénic rokonának nevezhető román-francia, általunk korábban lehatalmasozott buszlimuzin.
A tényleg nem szerény, 4,5 x 1,75 x 1,68 méteres külső méretekkel, 2,81 méter hosszú tengelytávval bíró Lodgy öt- vagy hétüléses kivitelben lesz kapható, csomagtartója hétülésesen 207, ötös felállásban 827, s most kapaszkodjunk, csak az első két széket bennhagyva 2617 literes.
Hirdetés
Hátul-középen 177, a harmadik, Isofix rögzítési pontokkal is ellátott sorban kategória-első 144 mm láb- és 866 mm-es fejteret kínál az autó. A leghátsó sor ülései felhajthatóak vagy egyszerűen kiszerelhetőek attól függően, mit kíván a nemzet helyzet. Említésre méltó még az utastéri fiókok, polcok, rekeszek összesen 30 literes befogadóképessége is - amúgy a kocsi "végében" utazóknak is jut pohár- és palacktartó, ahogy illik egy családi mindenestől.
Az alapverzió nem túl vonzó műszerfala és igen hiányos felszereltsége a gazdagabb ellátmánnyal egész korszerű lesz olyasmikkel, mint zongoralakk-betét, bőrborítású kormány, érintőképernyős navigáció, Bluetooth-kihangosító, MP3, USB, tempomat, tolatóradar. Hogy csak manuális a klíma? Ennél nagyobb problémája sose legyen senkinek.
A Lodgy magyarországi árát még nem ismerjük, csupán remélni tudjuk, hogy 3 millió forint alatti lehet, miként még a menetteljesítményéről, a fogyasztásáról és a károsanyag-kibocsátásáról szóló adatokra is várni kell egy kicsit. Motorparkja két-két benzines és dízel erőforrásból áll: az alap az 1.6 MPI, ezt követi az 1.2 TCe közvetlen befecskendezéses turbós egység 115 lóerővel. (Benzines turbómotor egy Daciában? Hoppá!) Gázolajból - nem sokat - az 1.5 dCi 90 vagy 110 lovas motorok égetnek - kiérdemelve az eco² megjelölést.
Tetszett a cikk?

Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy azonnal értesülj a legfrissebb és legnépszerűbb cikkekről, amint megjelennek az Autónavigátoron!

Feliratkozom a hírlevélre

4 thoughts on “Genf 2012: kell ennél jobb? Parádés az új Dacia egyterű

  • 2017.10.31. at 02:47
    Permalink

    Ár kérdése az egész. „Ingyen” nagyon jó lenne. Elvisz A-ból B-be és kellően tágas, sőt: hatalmas! 1.5 dci tényleg nem zabálja le az ember gatyáját.
    Azért óriási siker a Dácia, mert padló árakon dolgozik. Nem kell a márkát megfizetni, mert semmit. Adja olcsón és ezért viszik!

    A Hundai meg kezd elszállni az árakkal. Márkaértékre hasonló csengésű, finoman fogalmazva kevéssé magasztalt neve van, mint a Dáciának, mégis már 7 millió felett röpködnek egyes Hundai modellek árai. Kinek adják azokat el? Pont azért venne Hundai-t az ember, hogy olcsó legyen. 7.5 millióból már lehet venni Mercedes R-osztályt is használtan, ami még mindig 5X annyit bír, mint egy új Hundai.

    Ez a Dacia egyébként az ára miatt egyre jobban visszanyeri a szimpátiáját a vásárlók körében. Csak el ne szálljon velük a ló és nehogy elkezdjék emelgetni az áraikat, mert ennek a márkának az egyetlen vonzereje a padló alacsony ár. Ezért eladható. Drágán a kutyának sem kellene, mert akkor már lehet helyette venni bármi mást is, akár 2-3 évesen használtan, amihez még mindig több bizalma fűződik az embernek.

  • 2017.10.31. at 02:47
    Permalink

    Nekem egyterűm van, tehát érdekel ez a kategória. Ez a Lodgy viszont nekem nagyon nem tetszik, egyszerűen csúnya a formája számomra. Persze ez ízlések és pofonok dolga. Ha nem az alapot kéri az ember, akkor 3,5-4 millió körüli árat fog kapni. Ennyi pénzt már nem biztos, hogy adnék érte, akkor inkább megnéznék egy 2-3 éves C4 Picassot, VW Tourant, Renault Scenicet, stb.

Vélemény, hozzászólás?