A vállalat az eddigi 20-ról 39-re növeli Budapesten az elektromos futárautóinak számát, így a fővárost kiszolgáló járművek 70%-a már környezetbarátabb módon, helyi károsanyag-kibocsátás nélkül veszi fel és viszi házhoz az ügyfelek küldeményeit. Ráadásul az e-furgonok akkumulátorait megújuló forrásból származó árammal töltik fel a DHL Express a saját telephelyén.
A flottabővítéssel a DHL Express vállalat újabb jelentős lépést tesz a globális klímacéljai irányába, amelyekben vállalta, hogy 2030-ig a szállítmányozásban és kézbesítésben használt járműveinek 60%-át elektromosra cseréli, a többi járművét pedig 30%-nál nagyobb arányban fenntartható üzemanyaggal üzemelteti világszerte, majd 2050-re eléri a teljesen karbonsemleges működést.
A mostani, jelentős budapesti zöldítés több mint 10%-kal csökkenti a DHL Express magyarországi CO2-kibocsátását. Emellett a vállalat az ország egész területén folytatja a kézbesítés és szállítmányozás dekarbonizálását: a cég által Magyarországon használt 170 furgon közül 43 már elektromosan üzemel.
A DHL Express 2021-ben megkezdte az elektromos autótöltő hálózat kiépítését is. Jelenleg a budapesti telephelyén 59 ilyen töltőállomással rendelkezik, ezekhez fenntartható forrásból származó zöldáramot vásárol, vidéki telephelyein pedig már elkezdte a napelemek telepítését is.
A cég budapesti, Ferihegy 1-es terminálnál működő épületei 100%-ban megújuló energiával működnek
„
Minden termékünk és szolgáltatásunk esetében tudunk zöld alternatívát ajánlani, és ezzel nemcsak a saját karbonlábnyomunkat csökkentjük, hanem a velünk együttműködő ügyfeleknek is segítünk a közvetett módon – például a termékeik szállítása vagy elosztása során – keletkező kibocsátásukat mérsékelni. Erre növekvő igény van a fogyasztók részéről is, akik egyre inkább elvárják, hogy a küldeményeik karbonlábnyoma a lehető legkisebb legyen” – mondja Mészáros Ádám, a DHL Express magyarországi ügyvezető igazgatója.
A DHL Express a mostani zöld bővítéshez a Ford Közép és Kelet-Európa Kft-től választott ki Ford E-Transit furgonokat. Ezek teljes mértékben a DHL-futárok igényei alapján, a Ford gyárban egyedi felépítménnyel és belső kialakítással készültek. Például a sofőrfülke és a raktér a könnyebb és gyorsabb pakolás érdekében átjárható, továbbá a raktérben csúszásmentes polcrendszer van.
„
Magyarországon a Ford Pro üzletág stabilan vezető pozíciót tölt be a haszongépjárművek piacán, ezen belül az elektromos áruszállítók szegmensében egyaránt. A Ford élen jár az elektrifikációban és a karbonmentesítésben, a z országos szervizhálózat mellett és Európa-szerte elérhető ’Blue Oval Charge Network’ töltőhálózatunk biztosítja az autók rendelkezésre állásának megnövelt idejét, ezáltal is elősegítve a mobilitást. A DHL-lel való együttműködés ennek egy komplex és nemzetközi szinten is sikeres példája, hiszen a most munkába álló Ford E-Transit elektromos járműveket sikerült a legösszetettebb ügyféligényeket is kielégítő módon egyénre szabni, eközben fenntartható módon segíteni az üzleti hatékonyság növelését” – mondja Kővágó-Laky Andrea, a Ford Magyarország ügyvezető igazgatója.