Ez most a legjobb vétel? Próbán az Opel legújabb családi autója
Fizetett hirdetés
Villámpróba: Opel Combo Life 1.5 Turbo D
Ez a cikk több mint 90 napja frissült utoljára, ezért kérjük, az olvasása során ezt vegye figyelembe!
A PSA Autobest díjas egyeterű családjába immár az Opel Combo Life is beletartozik. Eláruljuk, miért számíthat ez a legjobb eladási adatokra!
Friss hír, hogy Autobest díjat nyert a ma már az Opelt is magába foglaló PSA, már hazánkban is kapható egyterű triója; a zsűri szerint ezek a modellek számítanak az idei újdonságok közül a legjobb vételnek. Ahogyan a nemzetközi menetpróba is, Citroën, Peugeot, Opel sorrendben volt, úgy a modellek is ennek megfelelően, Berlingo, Rifter, Combo Life sorrendben érkeztek meg a hazai piacra. A „franciák” után már elérhető az Opel haszonjármű alapú egyterűje is, s eddig még egyedül a Combót nem néztük meg közelebbről. Bár az importőri tesztautó még nem futott be, nem kellett messzire menjünk, hogy láthassuk a haszonjármű Combót és ki is próbálhassuk a személyautó Combo Life-t: a Schiller Opel Váci úti szalonjában ugyanis mindkettő elérhető.
Bár az alapjellemzők pontosan ugyanazok, mint a Berlingo, vagy a Rifter esetén is, a Combo Life igazából valódi Opelnek tűnik, s aki nem ismeri a modell platformját, az csöppet sem fogja francia autóban érezni magát. Az a kijelentés is nyugodtan megkockáztatható, hogy a Combo Opelebb most, mint az előző, Fiat Dobló alapú generáció esetén. Tipikusan opelesek a fényszórók, s az Opel kormánykerekével, fényszórókapcsolójával belül is a megszokott környezetben találhatják magukat a márka vásárlói - akik köztudottan jóval többen vannak, mint a francia márkák kuncsaftjai, hiszen hazánkban az Opel a legnagyobb számban forgalomban lévő személyautó, s az elmúlt évtizedre visszatekintve is a villámos márka volt a legtöbbször piacvezető. A bumfordi orr is tipikusan Opel fényszórókat ad. Trükkös, hogy bár utóbbiban van egy, az Insignia menetfényére hasonlító fényes csík, ám az alapból csak egy díszítés a hagyományos menetfény mellett, az ugyanis csak a csúcsverziónál LED-es (illetve a középső Enjoy esetén extraként).
Ami a konkrét tesztautót illeti, ez egy középső, Enjoy szint, vélhetően ebből fognak a legtöbbet eladni, már ami az ellátmányát illeti. A motorja viszont a csúcsdízel, a 130 lóerős 1,5-ös gázolajos, ami kellemes karakterű, 300 Nm nyomatékával elég vígan mozgatja a jelen esetben rövid karosszériás, ötüléses Combót. A Combo, illetve a Combo Life ugyanis nyújtott tengelytávolságú és hosszúságú is lehet, s mindkettő esetén opció a harmadik üléssor. Itt utóbbi nem volt meg, viszont szerepelt a szintén extraként kérhető, pontosabban a csúcs Innovation ellátmányhoz már alapáron adott teljesen független és egyenértékű üléses középső sor is. Egyenként dönthetjük így az üléseket a csomagtér síkjába, a támla döntésével süllyed az ülőlap is. Ha megrendeljük a síkba hajtható első utasülést, akár 3,5 köbméteres rakteret is kialakíthatunk, de igazság szerint az 5 ülés mögötti tér is óriási, ráadásul a teljes hátfal felnyitásával könnyedén is rakodható. Akkor sem kell aggódni, ha nincs helyünk kinyitni a hatalmas csomagtérajtót, annak ablaka ugyanis akár nyitható is lehet.
A felszereltségi lista elég bőséges, minden mai sofőrsegéd, így sok más mellett távolságtartós tempomat, holttérfigyelő, aktív sávtartó is elérhető, az extrák pedig nem is vészesen drágák, számos elem kedvezményes árakat adó csomagokban is választható. És el is érkeztünk a Combo legfőbb ütőkártyájához, ami az ára: az egyterű trióból ő a legolcsóbb, a benzines belépőváltozat (1,2 turbó, 110 LE, 6 fokozatú kézi váltóval) kedvezmények nélkül is 5,6 millió forinttól vihető haza. A dízelek közül a 75 lóerős felára 320, a 100 lovasé 420, a 130 lóerősé 620 ezer forint, utóbbihoz 600 ezer forintért 8 fokozatú automata váltó is rendelhető még. Döbbenetesen jó ellátmány is összekonfigurálható, bár a tételek nem drágák, a kulcs nélküli nyitás-indítás például 60, a távolságtartós tempomat 25 400 (!), a harmadik üléssor 200-220 ezer forint. Viszont olyan sok tétel választható, hogy akár a 10 millió forintos áron is túlnyúlhat a Combo. Azt nézve, hogy ennyiért akár 7 üléses, 7 ülés mögött is használható rakterű modellt kapunk, nem rossz ajánlat. Miként francia tesói, ő is remek helykínálatot, millió pakolórekeszt ad, de míg a Citroën Berlingo nagyon hangsúlyosan komfortos és szokatlanul lágy futóművet, a Peugeot Rifter némi szabadidő-autós és kicsiny kormánykerekével a modellhez talán idegen sportos jelleget is ad, a Combo hagyományos Opelségével mind közül a legjózanabb. Persze fölösleges túlmisztifikálni, árérzékeny piacunkon olyannyira alaptényező, hogy az ár dönt, mint az, hogy a kutya ugat. Amennyiben kíváncsi vagy személyesen is a Combóra, vagy annak személyautó verziójára, a Combo Life-ra, a Schiller Opelnél megtekintheted, kipróbálhatod!
Árak
Tesztmodell alapára
6 640 000 Ft (2018.12.18.)
Tesztautó ára
7 827 500 Ft (2018.12.18.)
Műszaki adatok
Hengerűrtartalom:
1499 cm3
Teljesítmény:
96 kW (131 LE) 3750 1/min-nél
Nyomaték:
300 Nm 1750 1/min-nél
Gyorsulás 100 km/h-ra:
10,6 s
Végsebesség:
185 km/h
Gyári vegyes fogyasztás:
4,5 l/100km
Méretek
Hosszúság:
4403 mm
Szélesség:
1848 mm
Magasság:
1841 mm
Tengelytáv:
2785 mm
Csomagtér:
597 l
Motor és váltó
Motor:
Dízel üzemű
Motorosztály:
Euro 6d-TEMP
Hengerűrtartalom:
1499 cm3
Hengerek/szelepek száma:
4/16
Sebességváltó:
6 fokozatú manuális
Nyomaték:
300 Nm 1750 1/min-nél
Teljesítmény:
96 kW (131 LE) 3750 1/min-nél
Menetteljesítmény
Végsebesség:
185 km/h
Gyorsulás 100 km/h-ra:
10,6 s
CO2-kibocsátás:
118 g/km
Gyári vegyes fogyasztás:
4,5 l/100km