Emissziómentes éjjeli fény a Nissantól

Áramfelvétel nélkül világíthat éjszaka a Nissan villanyautója

Ez a cikk több mint 90 napja frissült utoljára, ezért kérjük, az olvasása során ezt vegye figyelembe!

Komoly közlekedésbiztonsági fejlesztés: foszforeszkáló fényezést mutatott be a Nissan. Ráadásul környezetbarát anyagokból.


Nem csak az autók fényszóróit érdemes fejleszteni, láthatóságukat is jó lenne javítani. E megoldásra, a látni és látszani elv hatékony gyakorlati érvényesítésére alkotta meg éjszaka foszforeszkáló festékét a Nissan, ami persze nem teljesen saját kreálmánya.

A Nissan az első gyártó, amely foszforeszkáló autófényezést alkalmaz annak bemutatására, hogy piacvezető, 100%-ban elektromos Leaf hogyan segít egyre több embernek áttérni az otthoni napenergia használatra. A Leaf-tulajok túlnyomó része otthon, akár napelemek segítségével tölti autóját, az új fényezéssel pedig autójuk "világítását" is napenergiával oldhatják meg.
A Nissan Hamish Scott feltalálóval dolgozott együtt, aki a "STARPATH" (foszforeszkáló ösvényvilágítás) megalkotójaként ismert: ez egy szórással felvitt réteg, amely nappal elnyeli az UV-energiát, majd miután lement a nap, 8-10 órán át világít. Bár a piacon már kapható világító autófesték, csakúgy, mint foszforeszkáló karosszériafóliák, a testre szabott, kifejezetten a Nissan számára készült, ultraibolya-energiát elnyelő festék egyedülálló, titkos összetételnek köszönhetően a természetből származó anyagokból készült. Egy nagyon ritkán előforduló, de természetes anyagot, stroncium-aluminátot tartalmaz, amely szilárd, szagtalan, kémiailag és biológiailag semleges.
Hirdetés

A Nissan előtt már számos, az autók testreszabásával foglalkozó vállalat használt mesterségesen előállított foszforeszkáló fényezést járműveken, de a Nissan az első olyan autógyártó, amely gyárilag alkalmazza a technológiát. Ha kereskedelmi forgalomba hoznák, a Nissan egyedülálló fényezésének élettartama 25 év lenne, s vélhetően sok-sok ember és állat életét menthetné meg. Az alábbi videó a foszforeszkáló festék működési elvét mutatja.
Tetszett a cikk?

Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy azonnal értesülj a legfrissebb és legnépszerűbb cikkekről, amint megjelennek az Autónavigátoron!

Feliratkozom a hírlevélre

Vélemény, hozzászólás?