Ma is pont olyan, mint 10 éve, sérülésből is alig akad ezen a 11,5 éves Citroën C3-on
Opel Astra és Daewoo Matiz egyaránt megfordult e C3 tulajdonosának kezei között, mielőtt Citroënt választott nyugodt nyugdíjas évei társául. Nem hitt a pletykáknak és a rosszindulatú előítéleteknek, miszerint a francia autókkal csak a baj lenne, pláne, hogy a családban is akad még, a C3-nál is öregebb francia típus. Az idő pedig igazolni látszik „bátorságát”, hiszen a kis Citroën kiválóan, sőt, hibátlanul teszi a dolgát, bármiféle meglepetés nélkül. Igaz, nagy hajtásnak nincs kitéve, hiszen alig több mint 100 ezer kilométert tett meg vele első, jelenlegi gazdája.
Minden alapvető szükséges kiegészítőt tartalmaz a C3 hajdani alapváltozata feletti felszereltség, annál többet azonban nem. Panoráma szélvédő például ehhez még felárért sem járt, az csak a következő nemzedéknél jelent meg
Alapáron mindkét első ablak egy gombnyomással húzódik teljesen le és fel, a kapcsolókat viszont a váltókar köré rendezték, így ésszerűen spóroltak a tervezők
2005 nyarán újonnan került jelenlegi tulajdonosához a C3, és azóta is folyamatosan a család kedvence. Ez azonban nem jelenti azt, hogy túlzott kényeztetésben lenne része, hiszen télen-nyáron használt napi mászkálós autó. A futásteljesítményből is látszik, hogy többnyire rövidebb utakat fut az autó, így különös jelentőségű az, hogy mindig minden törődést, azaz előírt karbantartást megkap manapság is. Az olaj- és szűrőcserék mindig gyakrabban történnek az előírtnál, igaz, már nem márkaszervizben - mint az első 3 alkalommal - hanem a család többi franciáját szervizelő ismerősnél. A lényeg nem is ez, hanem hogy az autóját szerető gazda kezei között éli mindennapjait a C3, és a gondoskodást meghálálja - nem csak a Citroën, hanem minden jármű.
Az üléseket a kezdetektől üléshuzat védi, így a világos gyári kárpit hibátlan állapotú
Megvásárlását követő első éveiben nem volt annyira egyhangú e C3 élete, mint manapság, hiszen alig pár évesen történt vele néhány kisebb bosszantó esemény. Pedig egy új autót vásárló családban ekkor jellemzően még inkább dédelgetett a frissen beszerzett négykerekű, mint később, így végképp szomorúan élik meg, ha önhibájukon kívül történik azzal valami. Márpedig pontosan így esett ezzel a C3-mal, amikor egy tankolást követően köhögött, dadogott a motor, még jó, hogy a szervizig el tudott menni. Tudta a tulajdonos, hogy nem félretankolás történt, mégis sikerült olyan rossz minőségű üzemanyagot tölteni az autóba, amit a motor már nem tűrt el teljes tisztítás nélkül.
Alaphelyzetben is tisztességes méretű a C3 305 literes csomagtere, csak a pereme magas
Fix hátsó ülőlapjával nem a praktikum bajnoka a C3 utastere, de legalább osztva dönthető a háttámlája. A gyári kalaptartó-emelő zsinegek már úgy megnyúltak, hogy nem képesek ellátni feladatukat
Szintén az autó első éveiben történt, hogy nekitolattak az elejének, így cserélni kellett a bal első sárvédőt és a fényszórót, de a javítás szépen sikerült, nyoma sincs az évekkel ezelőtti koccanásnak. Csupán a hátsó lökhárító fényezésén fedezhető fel némi sérülés, egy másik nekitolatás - márkatalálkozó - eredménye, mert érdekes módon, mindkét affér társ-résztvevője is Citroën volt. Ezenkívül csupán kisebb karcolások fedezhetők fel a karosszérián, abból is jóval kevesebb, mint egy ennyi idős, eredeti fényezésű autón megszokott. Egy kivételével mindegyik nyom parkolóban szerzett „ajándék” az autóstársaktól, és egy polírozással talán valamennyi el is tüntethető.
Már a C3 első nemzedéke is sokkal inkább kényelmes, mint sportos, és nincs ez másként manapság, a legújabb nemzedék esetében sem
Csupán jelentéktelen sérülések találhatók az autón
A szokásos olaj- és szűrőcseréken túl egyszer akkumulátort kellett cserélni az autóban, valamint 80 ezer kilométernél a fékbetétek is újaknak adták át helyüket, bár a szerelő bevallása szerint is kibírtak volna még jó pár tízezer kilométert. Komoly kiadásokat tehát nem támaszt tulajdonosának az autó, az üzemanyaggal is gazdaságosan bánik. 1,1 literes benzinmotorjával nagy átlagban alig 6 literes átlagfogyasztással jár ez a C3, főleg városi és városközi használattal. Télen akár 6,2 literre is felmehet a fogyasztás, az országúti menetek során viszont 5,5 literrel is eljár a kis francia. 60 lóerős motorjával persze nem versenyautó, de előzésre ritkán szánja magát vele a tulajdonos, amúgy sem siet. Viszont ma is minden hibátlanul működik az autóban, kellemes a vezetése, a futómű is egész szépen kiszűri az úthibákat, s a Citroën soha nem a sportos vezetési élményt helyezte előtérbe a C3-nál. Ilyen évjáratú autókat legfeljebb egymillió forintért kínálnak a
Hasznaltauto.hu[/url]-n, és a hasonló állapotúakat biztosan sokáig használják majd még évekig új tulajdonosaik. Kérdés persze, hogy létezik-e ilyen állapotú eladó példány, ez ugyanis nem az.
Számbavettem, az ismerősök, rokonok között majdnen 10 francia kis és középkategóriás kocsi van: több 206-os, Saxo, C3, Clio, Mégane, 306, 307, C2, mind 10 év felettiek, benzines és dízel egyaránt. Hálistennek mindegyik megbízható, eddig egyikről sem hallottam olyan sztorit, ami riasztó lenne. A típushibákra és a karbantartásra kell figyelni, akkor nem hagynak cserben. Többségük a szokásos kopó alkatrészek és a vizsgák által megkövetelt javításokon kívül semmilyen hibát nem produkált hosszú évek alatt. Egy-két hiba azért előjön, de mire számítsunk 10 év és 150.000 Km felett. Az alkatrészek olcsók, a fogyasztásukra sem hallottam panaszt. A Clio kivételével egyik sem rohad, pedig tényleg nem mai darabok. Nekem mondhat bárki bármit, én nem látom miért lenne jobb egy német vagy japán, ráadásul azok jóval drágábban mennek használtan.
Tudod tökfej ez úgy működik, hogyha valaki csinál valamit és nem sül el túl jól, akkor nem erőlteti. Főleg, ha nincs tétje, hiszen van amiben világelső. Legfőképp pedig egy értelmes cég nem görcsöl egy olyan motoron, ami már erősen halálra van ítélve. Ezt csak a hozzád hasonló egyszerű egyének nem látják még át.
Sosem írtam, hogy a franciák és az olaszok nem tudnak dízelt csinálni. Gyakran azok is több sebből véreznek, de azért a sok próbálkozásból akad egy-kettő ami sikerül. Ez már csak így szokott lenni. 🙂
Tudod az autók nem csak a motorból állnak. Van ott még egy két részegység, amiben komoly hibákat lehet elkövetni.
Ezt a láncos baromságodat pedig jegelhetnéd, mert igen csak szánalmas, hogy pont nekem akarod előadni, hogy milyen szar a Toyota vezérműlánca, amikor komoly visszaváltásokkal (nagyobb igénybevétel) több mint 270.000km-t raktam egy ilyen motorral hajtott autóba gond nélkül. Sőt, mint már említettem a márkaszerviz is jó tapasztalatokról tájékoztatott és legkorábban 300.000-nél említették az ellenőrzést.
Szóval neked kéne észrevenned magadon, hogy széllel szemben pi.álsz, de ezek szerint te ezt élvezed. 🙂
Neked van igazad te szerencsétlen? Ne röhögtess!
A hülyeségeket halmozod egyik hozzászólásodról a másikra.
Aki képben van az tudja, hogy a japánok nem veszik komolyan a dízel fejlesztést. Nézz körül!
Hol van komoly választék és fejlődés a japánoknál ezen a fronton? A Honda fejlesztett egy jó kis 1,6-os motort, de a többiek inkább megveszik másoktól. A Mazdának hol van más dízele a 2,2-esen kívül, és mit fejlesztett olyan nagyot rajta? A Toyota is próbálkozott, de már rég nem fejleszt semmit ezen a téren. Fel kéne ébredned Tökfej!
Nem kell sok ész ahhoz, hogy az ember felfogja, hogy kopó alkatrészek között nagyon nagy különbségek vannak. Van lánc amelyiket 300.000km-ként, van amelyiket 150.000km-ként kell cserélni. A hozzád hasonló gyenge képességűek ezt nem igazán tudják hova tenni, így egy kalap alá vesznek mindent.
Nem ismerik a minőség és a “selejt” fogalmát hiszen az előbbivel még érintőlegesen sem találkoztak. Ez nem probléma, csak ne akarj okos lenni, mert az nagyon nem megy neked.
Nekem sem ez az első autóm és vezettem már egy párat.
Szerintem ez nem fanatizálás, csak őszintén leírom, a véleményem és tapasztalataimat. Eredetileg én sem gondoltam, hogy ennyire meg fogom szeretni ezt az autót. Van rá esély, hogy soha nem adom el. Ilyen jellegű motorral nem igazán lehet már autót kapni.
Mellesleg a többi részegységével is meg vagyok elégedve, de azért ennél az autónál a motor a lényeg. 🙂
Köszönöm, remélem úgy lesz.
[i]“…a japánoknak nem igazán éri meg drága pénzen dízelt fejleszteni, mert csak Európában van rá kereslet”[/i]
Nem igaz, mert Amerikában is van a dízel motoros autóra kereslet. 😀 😀
Itt Egy link és videó, 1970-ben gyártott dízel motoros Volga:
[url]http://www.ebay.com/itm/1970-VOLGA-M-21-/262755909846?forcerrptr=true&hash=item3d2d7900d6:g:SykAAOSw9NdXwPQi&item=262755909846 [/url]
[url]
https://www.youtube.com/watch?v=xOBdI7abh3M&feature=youtu.be%5B/url%5D
A történet nem arról szól, hogy [b]“fáj hogy ilyen jó?”.[/b]
Jelenleg 3 autóm van és egy motorkerékpárom. Mind a négynek tökéletes a motorja, amelyekkel teljesen elégedett vagyok. Egyértelműen leírtam észrevételemet.
Kell hogy az illető vonzódjon saját járművéhez, akkor van csak értelme, de nem kell azért fanatizálni, csodák nincsenek.
A 47 év alatt, mióta jogosítványom van, volt 20 autóm, és 10 motorkerékpárom. Egyikkel sem estem túlzásokba.
A beszélgetés kicsit csalóka, mert egy személyautón belül nem feltétlenül a motor a prominens részegység, itt meg csak arról esett szó, mint meghatározó részegység.
Kívánom persze, hogy használd megelégedéssel autódat ezután is.
Der Tökfej!
Addig sem jutottál el, hogy a japánoknak nem igazán éri meg drága pénzen dízelt fejleszteni, mert csak Európában van rá kereslet?
Az a lényeg, hogy te jobban tudod, hogy mikor kell láncot cserélni a TS-ben mint a márkaszerviz.
Ugyan olyan kopó alkatrész mint az Audié BMW-é? Ezért vagy te Tökfej, mert még ezt is elhiszed. 🙂
Olvass utána a dolgoknak mielőtt ostobaságokat írogatsz. Hidd el jobban jársz, mert csak kiröhögteted magad. Mondjuk ez nálad elég gyakori. 😀
Egyáltalán nem terelek, csak nem érted a lényeget, mert nem is érdekel.
Ez a motor mellesleg gyárilag 8300-nál leszabályoz, de addig erőből húz. Nem pörög 9000-10000-et.
Valóban elfogult vagyok a kocsimmal kapcsolatban, ezt sosem tagadtam, de szerintem van is mire.
Több mint 270.000km tettem bele 12 év alatt szinte hiba nélkül úgy, hogy NAGYON kemény igénybevételnek van kitéve, de meg is van csinálva rendesen, mint a példa mutatja.
Egy normál motor amit Európában csinálnak, főleg ha turbós, nagy valószínűséggel sokkal előbb tönkre megy mint ez. Akkor miről beszélünk? Fáj, hogy ilyen jó? Minek ez az okoskodás, kötözködés?
Te egyáltalán nem vagy hozzáértő, ez egyértelműen kiderült.
Ez a jellegű motor sport motor. Nem sok értelme van más átlagos szívó motorhoz hasonlítani. Erősebb, rugalmasabb ha nem is tartósabb és jóval drágább is. MÁS! A turbósoknak az ellenfele, ha már azt keresünk neki.
Az meg hadd legyen az én dolgom, hogy miről alkotok elfogult véleményt.
Sok dilettáns mindig azon vitatkozik, hogy mit tud, meg mit nem tud a TS Corolla, mert nem szokták elhinni. Valóban elég hihetetlen. Mikor bebizonyítom, akkor elcsendesednek. Szeretem itt is és az úton is “pofára ejteni” a kekeckedőket. Ez nem fog változni, ha tetszik, ha nem. Max. nem fogod elolvasni. 🙂
Én meg azt látom, hogy folyamatosan terelsz. Mi mást is tehetnél? Te sem állnád ki szó nélkül, ha az egyik téglahordó segédmunkásod elkezdene kiselőadást tartani pl. épületstatikáról stb. oly módon, hogy közben süt róla, halvány fogalma sincs az egészről. 😀
Mást sem hallani tőled, mint hú az a TS motor micsoda szuper, hú de mennyire, de tényleg, de ez aztán igen, mert forog 9000-10.000-et. A többi meg szar, mert közelébe sem jön ennek a fordulatnak. Na álljunk meg! Ez nem igy működik.
Az ilyen magas fordulat kifejezetten gazdaságtalan üzem, minden tekintetben. Innen a termodinamika első lépésként, mint gazdaságtalan üzemanyag felhasználás. (De úgysem érted – hosszú). Persze bejátszik a fokozott mechanikai terhelés, fokozott súrlódási problémák, fokozott kenési követelmények, fokozott hőfeszültségek, fokozott hűtési problémák, nem csak viz, olaj is.
Nem diadalmenet!!!
Azt a motort arra a karakterisztikára tervezték, ennyi és nem több. Összességében nem jobb, nem több, nem tartósabb, (nem is lehet) mint a másik Toyota vagy bármely más hasonló márkájú motor, csak csupán más karakterisztikájú. Hozzáértő ember nem kezd el ezen ömlengeni, csöpögni, az egekbe magasztalni, mint ahogyan évek óta teszed.
Gondoltam, hogy valami hasonlót fogsz reagálni.
Nagy szavak, tudálékosság ésszerű tartalom nélkül.
Szerintem még te sem tudod, hogy mire akartál kilyukadni a motorok termodinamikájával. 🙂
Neked még egyszer sem sikerült egy értelmes mondatot leírni, de a remény hal meg utoljára. 🙂
Legviccesebb, hogy arról akarod az észt osztani amiről fingod sincs.
Ez a buta emberek ismérve. Ehhez téged még vizsgálni sem kell, csak el kell olvasni a hülyeségeidet.
Mik az alapok alapja? 1-el sem boldogulsz mit akarsz még? Nem hányom tovább a falra a borsót éppen eleget tettem az utóbbi hozzászólásokkal.
Ó, valóban?
Akkor a 100-ból csak 10-et sorolj fel legyél szíves!
Érdekelne, hogy számodra mi az alapok alapja.
[i]“Szerintem a motor termodinamikájával nem kell tisztában lennie egy átlag felhasználónak.”[/i]
Az alap dolgok egyike száz másik tényező mellett. Az alap műszaki műveltség, és műszaki érzék elválaszthatatlan része. Még fejlesztőmérnöknek sem kell lenni, a technikusi képesítés velejárója.
Szerintem a motor termodinamikájával nem kell tisztában lennie egy átlag felhasználónak.
Kíváncsi lennék hányan vannak ezzel tisztában pl. az autóversenyzők közül, akik még nem is nevezhetők egyszerű felhasználóknak.
Én nem becsmérlek le márkákat, csak megjegyzem, hogy a nagy átlagot tekintve a rosszabbak közül valók. Ezt lehet vitatni, küzdeni és széllel szemben pi.álni, de szerintem nem érdemes. Mindig voltak, vannak és lesznek jobbak és rosszabbak. Az arányokat és tapasztalatokat kell figyelembe venni és meghatározónak tekinteni, nem az egyes esetleg az átlagtól eltérő példákat.
Abban valóban igazad van, hogy alapvető dolgokkal -talán még egy kicsit többel is- illik tisztában lennie annak, aki szeret autózni és szereti az erős, gyors kocsikat. Ez viszont egyáltalán nem a motor termodinamikája. 🙂
[i]“Ki a fenét érdekel a motor termodinamikája?” [/i]
Na látod, ez a baj.
Miért?
Aki olyan módon nyilatkozik, kicsinyel le, becsmérel komplett márkákat, ahogyan teszed, birtokol (majdnem) sportautót, gyakran kihozva belőle a max. teljesítményt az országúti közlekedés során, nos az ilyen kötelez! Illik tisztában lenni legalább érintőlegesen, elvi szinten a belső égésű motor termodinamikájával, ezen túlmenően pedig még legalább több tucat autózást érintő fizikai, mechanikai jelenséggel. Máskülönben “foghíjas” a dolog!
“Csupán” ezért releváns a megjegyzés. 🙂
Nekem 1,4-es Peugeot 206 volt, még szüleim vették újonnan 2001-ben. 130 ezer km-ig annak sem volt semmi baja, utána jöttek a problémák, (csak,amire emlékszem): oldlallégzsák, gyújtótrafó, injektorok sorban,ilyenkor 3 hengerrel ment, kuplung, (bár ez kopó, de a Kiánkban 260 ezer km, és a Mazdáinkban 200 ezer km körül még gyári van, pedig ugyanazok használták a kocsit) ABS, önindító, hátsóhíd, kormánymű, szervószivattyú, klímaszivattyú,váltó stb. 200 ezer km felett szinte “havi baja” volt már neki, injektotok, kuplung, hátsóhíd megint, stb.
Elbeszélünk egymás mellett.
Ki a fenét érdekel a motor termodinamikája? Teljesen irreleváns a megjegyzésed.
Ez egy sportmotor, ami magas fordulaton adja le az erejét. Mit nem lehet ezen érteni? Ha nem pörgeted akkor relatív gazdaságosan lehet vele közlekedni (de még így is az átlagnál rugalmasabb), ha megtaposod, akkor meg “letépi a fejed”.
Nyilván nem ilyen autóval fognak a családok kirándulgatni és a nagyik közértbe járkálni. Ez nem arra való!
Amire való és ahova szánták ott viszont szerintem kiemelkedő teljesítményt nyújt.
Ilyen jellegű motort ami tartós és megbízható, akár melyik cég nem tud gyártanai. Ez tény, ha tetszik, ha nem.
A Toyota is a Yamahához fordult segítségért. Közös fejlesztés ez a motor, ami az év motorja is volt nagyon megérdemelten, hiszen már bizonyított.
Belsőégésű motorok termodinamikáját hoztam fel többször is, utalva a bevezetett tüzelőanyag hasznosulásának romló hatékonyságára az egyre magasabb fordulatszám függvényében. Aki csak halványan is jártas ezen a területen, az veszi a lapot, és nem úgy reagál mint ahogyan tetted.
Nem tudom miről beszéltél, mert én csak az írásodat olvastam. Így még igazad is lehet. 😉
Der Tökfej
Miért ne hinném el, hogy működhet hiba nélkül hosszú távon egy Citroen?
Működhet, csak nem ez az igazán jellemző. Japán autó is elromlik és nem mindegyik tartós. Sajnos a nagy egyesítések és közösködések miatt ez egyre gyakrabban fordul elő. Ezt is el kell ismerni.
Mellesleg honnan tudod, hogy 150.000km alatt mennyit kellett rákölteni? Lehet, hogy azért jó, mert már minden nyűgjét orvosolták. Eszed nem sok, de ezt azért talán el tudod képzelni nem? 🙂
A Toyotával kapcsolatban meg ne okoskodj, ha dilettáns vagy.
A szakszerviz azt mondta, hogy kb. 300.000-nél lehet, hogy kell cserélni a láncot, de nem valószínű. Ha nyúlna a lánc, akkor annak vannak előjelei, amit egy figyelmes tulajdonos észrevesz. Hangosabb lesz a motor, de az problémát még nem okoz. Van idő reagálni és cserélni.
Ez nem francia, hogy egyből elszakadjon. 😀
Az a baj, hogy az ajtózárak nem szétszedhetők. Kiszerelés után úgy kell szétfúrni, hogy meg lehessen kenni oly módon, hogy hosszú távon stabilan, hibátlanul működjenek.
Teljesen másra reagáltál, mint amiről beszéltem. Erről ennyit.
Nem igazán vagy képben a dolgokkal.
A TS motor tartósabb, valószínűleg kevesebbet fogyaszt és számomra élvezetesebb mint egy hasonló korú és nagyságú turbós. Közel 300.000km van benne gond nélkül.
Miről beszélünk? Hol van itt a fizika? 🙂
Ki hasonlítja a TS motort egy ilyen kis motorhoz ami a cikkben szerepel?
Ezzel a japán 1,8-assal csak a franciák 2,0-es szívómotorjai motorjai vehetik fel a versenyt. Hogy milyen eredménnyel azt most ne feszegessük.
A turbósokat most ne keverjük bele.
Aki ilyen autót vesz, vagy hasonló erőset, az biztos nem csak A-ból B-be akar eljutni, így azokhoz méltán lehet hasonlítani. Persze azokon belül is van, aki nem kedveli a pörgős motorokat.
[i]“Mellesleg miért is kellene sajnálnom az autómat?”[/i]
Rossz értelmezés. Nem sajnálni kell, hanem fogod még sajnálni. Ez két különböző dolog!
Hogy miért? Éppen most adtad meg rá a választ, még csak annyit hozzá, semmi sem tart örökké.
Azért nem lehet viszonyítási alap pl. jelen esetben becsmérlően részedről a Citroen márkához, mert [i]“nem átlagautó… egyedi”[/i]. Te mondtad. Az almát ne a körtével hasonlítsuk!
Nem csak az az 1 élményfaktor létezik az autózásban, amit te vallasz. Számtalan más értékrend van. Tehát ha az a tiédtől eltér, még nem jelenti azt, hogy csak A-ból B-be kell valakinek az autó.
Előző hozzászólásom lényege az volt, hogy a magas fordulatnak termodinamikai, azaz a bevezetett üzemanyag optimális hasznosítása szempontjából, valamint mechanikailag stb. ára van, azaz nem gazdaságos üzem. Ez nem vita kérdése, hanem fizika.
A TS motor nagyon is komoly előnyöket hordoz, a szavaiddal élve. Ez a viszonyítási alap, mert ez nem átlag autó kategória. A saját szegmensében (200 lovas kompakt) egyedi és utánozhatatlan. Max. a CTR nyújt hasonló élményt.
Nyilván annak, aki csak el akar jutni A-ból B-be az nem szempont, amit a TS nyújt. A hozzám hasonlóknak viszont komoly élményfaktort jelent.
Alacsony fordulaton is rugalmas, kihúzatva viszont a turbósokat is leveri.
A hangorkánról, motorkarakterisztikáról meg ne is beszéljünk. A mai napig alig várom hogy 6000 felett váltson a szelepvezérlés és a kitörő erő 8300-as fordulatig “belepasszírozzon az ülésbe”. 🙂
Mellesleg miért is kellene sajnálnom az autómat?
Ja és volt 11 évig Citroen is, aminek a futóműve és motorja kifejezetten jó volt. Ami gond volt vele, 10 éves kor felett az ajtózárakba belekeményedik a zsír, nem hozzáférhető, csak cserével orvosolható, ami drága.
[i]“Arról már ne is beszéljünk, hogy ilyen pörgős, tartós motort meg főleg nem sok esélyük volt gyártani. Ezért nem is tették.”[/i]
Fogod te még a jelenlegi autódat sajnálni… 😀
Sem termodinamikailag, sem mechanikailag, sem a hajtóanyag felhasználásának hatásfokát tekintve a nagy fordulatú motor nem hordoz előnyöket. Csak a 7.000-10.000 max. fordulatszám tartományig menjünk el. Efölött még inkább képlékeny a helyzet.
Összegezve: mindennapi közlekedési eszközként nem releváns a nagy fordulat, tehát nincs is értelme ilyen paraméterekkel tömegben gyártani, ezért ne ez legyen az értékelési – viszonyítási kiindulópont. (Toyota TS vs. többi márka) 🙂
Csak példaként a Nissan Murano több mint 17 mázsás SUV-nak a 3,5L-es V6-os motorja (főtengelye) 100 km/h sebességnél fordul percenként 1500-at. (3 hengeres benzinmotoroknál ez közel alapjárati fordulatszám) Kisebb karosszériában kisebb súlyt cipelve, más áttétellel még kevesebbet. Hordoz olyan hatásfok paramétereket, amit egy kisebb hengerűrtartalmú, nagy fordulatú motor azonos max. teljesítményleadás (LE) esetén nem képes produkálni…
Nekem is van Japán gyártású, Toyota motoros autóm, amivel elégedett vagyok. 😀
Az első hozzászólásomat kekeckedésnek szántam. Ugrott is rá akinek kell. 🙂
Kinek mekkora információ értékkel rendelkezik a hozzászólása, arról kár vitát nyitni.
Butaságokat és féligazságokat mindenki tud írni. Itt vagy pl. te jelen esetben is.
A Toyotának kiemelkedően jó váltói szoktak lenni. A TS esetében valóban előfordulhat, hogy akad a váltó nagy fordulatszámnál (8000 felett) nagyon gyors váltásnál.
Mivel a Toyotától ez nem megszokott, így ez hibaként is felfogható. A franciáknál, olaszoknál és más gyártónál is ez sajnos magától értetődő, hiszen kevesen tudnak normális váltót csinálni.
Arról már ne is beszéljünk, hogy ilyen pörgős, tartós motort meg főleg nem sok esélyük volt gyártani. Ezért nem is tették.
Elmagyarázná valaki, hogy miért spórolás a középre tett ablakemelő kapcsoló? A Dacia teszteknél is elő szokott jönni. Kábel / csatlakozó költség nem tűnik különbözőnek első blikkre. Az meg, hogy jobb oldaliból nem kell kettő kapcsoló, az filléres tételnek tűnik.
Angliában élek és második autónak egy ilyen C3-at választottunk 2003-as évjárat tehát igen az eleje ennek a modellnek. (1.4 16v hdi 90le). Számomra a legnagyobb meglepetés hogy mennyire megbizhato gép. (A másik autóm egy Audi A6 tehát igazán a minőség híve vagyok) 3.5 éve van nálunk a C3 128000Km-nek megfelelő mérfölddel vettem és most éppen 228600km van benne!!! Minden franci utálónak üzenem hogy utáljátok csak ( és egyben köszönöm h ezért olcsón juthatok hozzá 🙂 ) majd én elhasználom ezeket szinte javítási költség nélkül amig minden más imádott márkára pedig zsákszámra lehet költeni a pénzt. Természetesen kopó alkatrészeket itt is kell cserélni mint minden autóban de mást nagyon nem.
Hibalista az elmult 100000km-em:
ABS szenzor (£10 Ebay)
Önindító ( £80 )
Egy darab injekto (komplett motor bontott 4injektorral £200)
ui.: más még nem kelett a tartalék motorrol
jvhbj
Hidd el, hálát adhatsz az istennek, hogy nincs komoly összefüggés az ész hiánya és az éhenhalás között.
Hülyeségeid helyett inkább írj egy klassz kis történetet a megbízható francia járművekről, de az olaszokat is beleveheted. Van bennük tapasztalatod bőven. 😉
Nekünk is volt egy pont ilyen (2005-ös , 1.1-es), nagyon szerettük.
Használtként jött 3 évesen és nem volt szinte semmi baja a további 5 év alatt.
Egy stabilizátor pálca, 1 akku, +kétévente alap szerviz.
Megjártuk vele többek közt Pisa-t is, 4 személy fullra pakolva 5,9-es átlaggal.
Csomagtartója meglepően tágas a kicsik között
Valóban nagy szám, hogy 100.000km-t elmegy hiba nélkül egy francia. Erről érdemes cikket írni. 🙂
Ez egy nagyon jó kisautó. Feleségemnek egy 2004 es van és majd 7 éve szolgálja hiba nélkül. Kevés km rel vettük és most sincs benne sok a budapesti rövid utak miatt. Vásárláskor a fő szempont a forma volt és a csomagtartó mérete. Ebben a szegmensben akkor a legnagyobb talán ennek volt! Soha nem volt garázsban és mégis egy rozsda nincs rajta! Új korában érintette néhány visszahívás, amit az előző tulaj lejátszott. Volt kormánymű csere és beázós lámpa. De ezek akkor orvosolva lettek.
Amúgy a forma nagyon barátságos, ahogy az egész autó. Gyerekekkel pláne. Van lehajthatós tálca, gyerekfigyelő tükör és ami nagyon jó, az elektromos gyerekzár!
Igazai anyuka kocsi:)
Hamarosan cseréljük, de a miénk sem lesz soha eladó, mert tökéletes állapotú, gyári fényezésű és 100 ezer km alatti futású, így inkább valakihez a családba kerül.
A Vételi Tanácsadó írja az 1. gen. C3-asról:”Inkább 2005 utánit válasszunk.”
Ez pedig ugyebár 2005-ös:) Tipikus francia, a félidős ráncfelvarrással a gyermekbetegségek jó része is a múlté. Ez Jean-Claude-éknál így megy. Gyanítom, hogy egy régebbi példány bemutatása tudta volna hűen demonstrálni, hogy az előítéletek bizony az esetek túlnyomó többségében jogosak:)