Ebben tényleg bárkiből James Bond lesz: az Aston Martin DB11
Az Aston Martin Genfben bemutatta legújabb modelljét, a DB11-est
Ez a cikk több mint 90 napja frissült utoljára, ezért kérjük, az olvasása során ezt vegye figyelembe!
Ford eredetű motorral, Mercedes infotainmenttel, James Bond autójának dizájnjával és régi névvel itt a legújabb Aston Martin, a DB11.
Német közreműködéssel konstruálták, de igazai angol autó lett az Aston Martin legújabb sportkocsija, a DB11-es. Eddig még csak egy nem hivatalos képen láthattuk, most viszont már igen szép gyári fotókon is körbenyálazhatjuk. Az újdonság tizenkét év után váltotta elődjét, a DB9-est. A kettő közti DB10-es csak egy példányban készült, azt hajtotta Daniel Craig a James Bond sorozat 42. filmjében a 2015-ös, Spectre címűben. Formai megoldásainak egy részét viszontláthatjuk a DB11-esen, ami egyrészt nem lehet megosztó, másrészt sokáig szépnek kell maradnia. Elnézve a fotóit, mind a két feltételnek elég ügyesen sikerült megfeleltetni.
A DB11 motorja is új, Ford származék, de saját fejlesztés. V12-es, 5,2 literes és 608 lóerős, illetve 750 Nm a nyomatéka. Az 1948-tól datált DS sorozat leggyorsabb darabja ezzel a blokkal 3,9 másodperc alatt eléri a százas tempót, és akár 322-vel is mehet. A DB11 természeten hátsókerékhajtású, az erejét nyolcfokozatú ZF automataváltóval lehet beosztani. Jár hozzá mechanikus differenciálzár is, ami képes az aktív nyomatékvektor-szabályozásra. A kocsi súlya 1770 kilogramm, ami 51:49 arányban oszlik meg a két tengely között. A tízküllős felnik 20 colosak, és direkt a típushoz fejlesztett Bridgestone gumik vannak rajtuk. Bár alapvetően sportkocsi, azért egyben luxusautó is a DB11. Lehet hozzá rendelni 1000 wattos Bang & Olufsen hifit, ülésszellőztetést, meg még egy csomó mást is. Az ára Németországban 204 900 eurótól indul, ami 63,5 millió forint, de az álmodozás azért még ingyen van.
Az eleje hagyományosan Astonos, a hátulja viszont mellbevágóan más, mint az eddig megszokott Aston-farrészek. Afféle „statisztaszereplő” a Porsche és az olasz sportkocsik mellett, véleményem szerint méltánytalanul. Pedig a britek nagyon érzik a műfajt, erre a Jaguar sportkocsijai is bizonyítékként szolgálnak, de olyan apró cégek is, mint az Ascari, a Noble, a McLaren vagy a mára már nem létező TVR.