Drágább lett a casco idén

A feltételek módosításával ellensúlyozható az adó miatti casco-drágulás

Ez a cikk több mint 90 napja frissült utoljára, ezért kérjük, az olvasása során ezt vegye figyelembe!

Tavaly év eleje óta fizetnek biztosítási adót a cascók után is a biztosítók, ez a díjakon az idei évtől mutatkozik meg.

A Netrisk.hu adatai szerint fordulat történt a hazai casco-piacon: miután néhány év alatt csaknem feleződött a díjszint, az idei év elején 7 százalékos drágulás látható. A vezető online biztosításközvetítő portál adatai szerint az új autót vásárló ügyfelek casco-díja 53 százalékkal haladja meg azokét, akik évfordulós váltás miatt kötnek szerződést.
„A biztosítók tavaly év eleje óta 15 százalékos biztosítási adót fizetnek a casco-bevételeik után, így a teljes körű casco átlagdíjainak emelkedése nem meglepő fordulat. Sőt, úgy tűnik, a piaci verseny miatt az adó felét a társaságok át sem hárítják az ügyfelekre” – magyarázza Sebestyén László, a Netrisk.hu vezérigazgatója. "Jelentősebb emelésre azért sem nyílik sok lehetőség, mivel a személygépkocsi-állomány folyamatos öregedése miatt egyre kevesebbek gondolják úgy, hogy megéri teljes körű cascót kötni.”
Hirdetés
A Netrisk tapasztalatai szerint a casco-piacon nem tapasztalható a kgfb-piachoz hasonló árverseny. A biztosítók inkább az időszakos akciókkal (például a kgfb-kampány során alkalmazott együttkötési kedvezmény), a szegmentált célcsoportoknak kialakított új termékekkel (például idősebb autókra kidolgozott olcsóbb ajánlatokkal), illetve különféle részbiztosításokkal (minicasco, lopás-, törés-, szélvédő- vagy kátyúbiztosítás, stb.) igyekeznek bővíteni ügyfélkörüket.
Növelhetné a teljes körű casco népszerűségét egy olyan termék piaci bevezetése, amely a gépjármű-használattal arányos díjszabást alkalmaz, így akár évközben is módosulhatna az ügyfél által fizetendő díj annak függvényében,hogy mennyit és hogyan használta az autóját. Ilyen biztosítás azonban egyelőre nincsen a hazai piacon.
Hogyan spórolhatunk az éves casco-díjon?
Az év végi váltók számára kézenfekvő opció a spórolásra az együttkötési kedvezmény: a legutóbbi kötelezőkampányban, a kgfb-vel együtt megkötött casco-szerződések átlagdíja 51 200 forint volt, ami több mint 27 százalékkal marad el az aktuális évközi díjszinttől.
Az önrész mértékének változtatása szintén jelentős diszkonttényező lehet. Elgondolkodtató fejlemény, hogy a legkedvezőbb, 10 százalék/50 ezer forintos önrészt 9 százalékponttal kevesebben választják, mint egy évvel ezelőtt – ők immár éppen a felét teszik ki csupán az összes autósnak. Ennek az a magyarázata, hogy a 100 ezer forintos önrész rögtön mintegy 10 százalékos diszkontot jelent. Fontos ugyanakkor tisztábban lenni azzal is, hogy a magasabb önrész összege egy kár esetén azt jelenti, hogy többet kell zsebből állnia az autósnak.
Az elektronikus kommunikáció, az elektronikus díjfizetés, illetve a féléves vagy éves fizetési ütem további kedvezményt nyújt az autós számára.
A legolcsóbb cascót az évfordulós váltók kötik
A Netrisk adatai szerint igen jelentős, több mint másfélszeres az eltérés az átlagdíjakban a szerződéskötés okai szerint.
A legtöbbet, átlagosan 86 400 forintot új autó vásárlásakor hajlandók fizetni az ügyfelek, de használt autóra kötött új szerződés esetén is 72 300 forint az átlagdíj. A legalacsonyabb díjú cascót az évfordulón szerződést váltó autósok kötik: ők átlagosan 52 900 forintos átlagos éves díj mellett szerződnek a Netrisk.hu oldalain, így a Használtautó.hu biztosítási aloldalán[/url] is.
Tetszett a cikk?

Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy azonnal értesülj a legfrissebb és legnépszerűbb cikkekről, amint megjelennek az Autónavigátoron!

Feliratkozom a hírlevélre

Hozzászólások

Vélemény, hozzászólás?