Brutálisan sikerült elrettentő videó: ne mobilozz vezetés közben
Egyetlen pillanatnyi kihagyás is elég a végzetes balesethez
Ez a cikk több mint 90 napja frissült utoljára, ezért kérjük, az olvasása során ezt vegye figyelembe!
Társadalmi célú hirdetést készített egy amerikai telefonszolgáltató: az üzenet, hogy vezetés közben ne az üzeneteinket nézzük.
Elég egy pillanatnyi kihagyás, máris végzetes következménye lehet annak, s halálos balesetet szenvedhetünk. Akkor is, ha csupán egy épp üresnek tűnő kertvárosi utcácskában autózunk. A hőség mostanság eleve megviseli szervezetünket, ennek ellenére temérdek autós úgy nyomja a gázpedált, mint süket a csengőt. Nem gondol bele abba, hogy fölösleges fokozni az autózás amúgy sem szerény rizikófaktorát. Vajon érdemes minden előzést bevállalni a Balatonra igyekezve? A hétvégén országúton autózva számos olyan helyzetnek szemtanúja voltam, amelyek egészen egyszerűen magyarázhatatlanok: megéri dupla vagy semmi alapon kanyar előtt előzni? Nem csak saját épségünket, családtagjainkét, másokét is kockára téve egy-két percnyi, de legtöbbször csak másodpercnyi előnyért, miközben még szerencsés esetben is magasabb fogyasztással adózunk azért? De van itt természetesen egyéb veszély is, mégpedig a nem a vezetésre koncentrálás. Erre hívja fel a figyelmet az alábbi, az AT&T által készített brutálisan (jól), igencsak hatásosan sikerült társadalmi célú hirdetés.
Alaposan felépített mű, hosszú előkészülettel, átlagos hétköznapokat bemutatva. A szereplők modern, komoly autókban ülnek, használnak biztonsági gyerekülést és övet. Aztán elég egyetlen pillantás a telefonra, és máris megtörténik a tragédia, egy frontális ütközés, ráadásul jelentősen eltérő tömegű autókkal. A pickupban talán több esély van az életben maradásra, de ott sem sok. Hát ezért kell lehetőség szerint minimalizálni az autóban telefonálást, a készüléket megfelelő tartóba, olyan helyre rakni, hogy csekély fókuszváltással, az utat perifériában látva pillanthassunk rá, ha nagyon kell. Mert az SMS, az e-mail vagy a Facebook a kézben tartott készülékes telefonálásnál is veszélyesebb vezetés közben.
Jó az üzenet, de egy kicsit eltúlzott és túl vontatott a történet. Nem egy lakó pihenő övezetben kellett volna megcsinálni az ütközést, ahol láthatólag kb. 40-50 km/h mentek az autók. Az ütközés ereje és kimenetele kb. 80-120 km/h sebességet feltételez. Ez a reklám biztosan hat az amcsikra, de nekem egy kicsit komolytalannak tűnik! Hozzáteszem nem szoktam nyomogatni a telefonomat max. amikor megnyomom a kihangosító gombot a hívás fogadáshoz.
A rádió műsorokban mindig kérik, h küldjenek sms-t, h mi van az utakon…
Gondolom, h a többség azt menet közben írja!
Eleve a Médiahatóságnak ezt is tiltania kéne, h ilyenre ösztönözzék a hallgatókat, vagy mondják be mellé, h az utas küldje, vagy megállás után…
A rádió műsorokban mindig kérik, h küldjenek sms-t, h mi van az utakon…
Gondolom, h a többség azt menet közben írja!
Eleve a Médiahatóságnak ezt is tiltania kéne, h ilyenre ösztönözzék a hallgatókat, vagy mondják be mellé, h az utas küldje, vagy megállás után…
Nem tiltják mindenhol, illetve lecsengő vitatéma, mert a baleseti statisztika nem különbözik a telefontiltós és a nem-tiltós szövetségi államokban.
A mondanivaló korrekt, én már akkor sem nyomogattam amikor még nem foglalkoztak vele a rend éber őrei, de ilyen vontatott unalmas videón előadni. Borzalom! Igazi amerikai s**r!
Azt azért érdemes tudni hogy nagyon sok amerikai államban nem tilos menet közben telefont nyomogatni. Szóval oda muszáj ilyen videókat készíteni hogy lássák az emberek milyen problémás lehet. Ja és ezt a biztonsági öves videót itthon is nyomathatnák a TV-ben… https://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM
fú mondjuk ez qva bátor….ráadásul nő létére…aki mondjuk ennyi ideig csak a telóját nézi, meg is érdemli…csak az nem, akibe belemegy :S:S
Nap mint nap közlekedve én pl. kimondottan keveslem az ellenőrzéseket és a büntetési tételeket is. Ettől persze még kellenek az ilyen filmek is, de ha rajtam múlna megdupláznám a büntetéseket. Borzasztó, ahogy ebben az országban közlekednek.
Itthon miért nem lehet ilyen preventív videókat vetíteniük az ebben kompetens szerveknek? Persze egyszerűbb riogatni az embereket a 20-30 ezres büntetési tételekkel.