A hazai kínálatból hiányzik a Cherokee, de például Németországban forgalmazzák, ott átszámítva 17 millió forintba kerül a kétféle felszereltséggel és egyféle motorral árult modell
A Jeep Cherokee az amerikai gyártó egyik legismertebb modellje, talán csak a
Wrangler gyökerei nyúlnak mélyebbre. A név 1974-ben bukkant fel a kínálatban, mint a Jeep Wagoneer háromajtós, némileg módosított változata. Később önálló modellé fejlődött a Cherokee, a szögletes második generáció 1984 és 2001 között készült, ezután viszont pihenőre tért a név a hazai piacon. A következő két kiadás már Liberty néven futott, de csak Észak-Amerikában, máshol továbbra is a bejáratott jelölést használta a gyártó, ezzel párhuzamosan a Grand Cherokee esetében sehol sem történt névcsere. Az ötödik, 2013-ban érkező modell leporolta a régi és népszerű nevet, amit lehet, nemsokára el kell felejtenie a terepjáró-gyártónak.
Ha nem sikerül az őslakosokkal valamiféle egyezségre jutni, akkor eltűnhet a Cherokee név a süllyesztőben
Az indiánok és a Jeep között azért nincs harag, ezt a Cseroki Nemzet vezetője megerősítette, és persze azzal is tisztában vannak, hogy nem rossz szándékból használja a Jeep a nevet, de nem szeretnék egy autó farán viszontlátni az őslakosokhoz kötődő elnevezést.
Az autógyártó szerint annak idején az őslakosok iránti tiszteletből választották a nevet, de nyitottak a párbeszédre, ami nagy valószínűséggel azt jelenti, hogy nemsokára új elnevezéssel találkozhatunk a Jeep szalonokban.
Az Indians vagy Redskin (rézbőrű) nevek használata ma már nem igazán elfogadható, ezért amerikai sportcsapatok is névváltoztatásra kényszerültek
Biztos ki akarnak sajtolni egy kis zsét a gyártól, szánalmas!
Ekkora hülyeséget. Előbb-utóbb a cigánypecsenye is megszűnik 🙂