Dicséretes, hogy létezik benzines, dízel és hibrid is a 2-es Active Tourerből. Így mindenki a saját igényeinek megfelelőt választhat belőle
Kettőt pislantottunk, és a tisztán villanyhajtással tízegynéhány kilométert megtenni képes konnektoros hibridektől eljutottunk a 40-50 kilométeres hatótávig, míg most a BMW már a 90 kilométert kóstolgatja. Na jó, az a két pislantás körülbelül 10 évbe telt, de most már tényleg képesek a PHEV-ek arra, hogy a napi ingázást villanyból megoldják, minden másra meg ott a benzinmotor.
Egy családi autó is lehet izgalmas formájú
Ami a 230e jelölésű BMW 2-es Active Tourerben háromhengeres, 1,5 literes és a villanymotorral kiegészülve bitangerős párost alkotnak. Mindjárt kitérek a hajtásláncra, de előtte egy kis ismétlés. Szóval:
- Második generációjánál tart a 2-es Active Tourer
- Ha még mindig érthetetlen számodra, hogy miért csinált a BMW keresztmotoros, fronthajtású egyterűt, akkor az első generációból eladott többszázezer példány és a más márkáktól elcsábított vevőkör fogja elmagyarázni neked.
- Igen, ez is bazinagy veséket kapott, de szerintem jól áll neki.
- Már nincs Grand Tourer, ami egy picit kár, de ez a sima méret is bőven kiszolgál egy átlagos családot. Közel 4,4 méter hosszú, szélessége 1,8 méter, míg magassága 1,5 méter, a tengelytávolság pedig 2,67 méter.
- Csinos minden irányból, nincs olyan fényezés, ami ne állna neki jól a PHEV pedig könnyen felismerhető a zöld rendszámon kívül a bal első sárvédőn látható áramtankoló nyílásról (rajta az i-betűs jelzéssel).
A 230e a legerősebb 2-es Active Tourer
Az utastérrel kapcsolatban sem húznám nagyon az időt hiszen
korábban többször is elmondtuk már, hogy:
- Még mindig fáj az iDrive forgótárcsájának mellőzése, de ettől függetlenül logikus az infotainment menürendszere. Ám a klíma képernyőre küldése ugyancsak elhibázott lépés.
- A vezető előtt 10,25 colos digitális műszeregység kapott helyet, az érintőképernyő pedig 10,7 colos.
- A BMW-nél sokféle módon személyre szabható az utastér. A prémium érzet garantált, a tesztautó fehér bőr és világosbarna fabetétes konfigurációja észvesztően elegáns volt.
Érti a BMW, hogy mitől prémium a prémium
Hiányzik a tekerőgomb és a túlzottdigitalizáció sem mindig örvendetes
Viszont! Ami fontos a PHEV esetében az a csomagtér, illetve annak változása. Nos, nem kell aggódni, minimális a csökkenés, hiszen csak 64 litert rabol el az energiatároló technika, így alaphelyzetben 406 literes a csomagtér, lehajtott ülésekkel pedig 1370 literes, ami 85 literes „veszteség”. Viszont külön rekeszt alakítottak ki a töltőkábelek számár, amiért jár a pirospont. Azonban a hátsó üléseken nem érezni semmit abból, hogy ebben az autóban helyet kellett találni az akkucsomagnak, szóval a villanyosítást ügyesen oldották meg.
Kényes ez a kárpit, de elegáns
Nem foglalnak helyet a kábelek a hasznos térből
Na, jöjjön akkor az a bizonyos hajtáslánc, amiről eddig titkoltam, hogy a rendszerteljesítménye 326 lóerő. Bizony, jól hallod, vagyis olvasod. 326 lóerő! Ebből 150 lóerőt a benzinmotor ad a közösbe a villanyos egység pedig 177 lovat. A maximális forgatónyomaték pedig 477 Nm. Így hát gondolom nem kell ragoznom, hogy bármilyen szituációban kellő erővel rendelkezik az autó. Igazából úgy érzed menet közben, hogy végtelen erő áll rendelkezésedre. Papírforma szerint 5,5 másodperc alatt százon van a végsebessége pedig 205 km/h, de ezek teljesen lényegtelen, mert tök normálisan fogsz vele közlekedni, mert valójába nem kívánod vele a száguldozást. Persze BMW, tehát a sportos felhangot nem hagyták ki belőle. Feszes a futómű, pontos a kormányzás, összkerékhajtás tapasztja az úthoz, de nehéz a gép a villanycucctól. Ugyanennek az előnye viszont az, hogy az év nagy részében tudod tisztán elektromos hajtással használni.
Három hengerrel is kifinomult a járáskultúrája
Ugyanis a bruttó 16,3 kilowattórás akkupakk akár 93 kilométerre elegendő energiát is képes tárolni. A valóság persze kicsit más, de emelem kalapom a nálam mért 77 kilométeres villanyhatótáv előtt. A szokásos vegyes üzemben, teljesen feltöltött aksival így 1,2 liter benzint igényelt 100 kilométeren. Lemerült akkumulátorral, sima hibridként viselkedve már hat litert kért, de a 7,4 kilowattos fedélzeti töltővel 2 óra alatt telítődik a pakk, szóval az átlagos használat során tényleg a villanyhajtás fog dominálni. És így tökéletesen értelmet nyer a konnektoros hibridség, ezért számomra nagyon kellemes meglepetés volt ezzel a hajtáslánccal a 2-es Active Tourer.
Nagyok a vesék, de szerintem a többség már megszokta
És akkor jöjjön a kényes rész, az ár. Drága, de nem kirívóan. Sőt, ha jobban belegondolok egészen elgondolkodtató. A 230e alapára 17 400 000 forint, ami természetesen rengeteg extrával tornázható egyre feljebb és feljebb, ám ott a 225e, ami már 16 310 000 forintértvihető. Szóval nem lennék meglepve, ha a második generációt is legalább akkora sikernek könyvelhetné el a BMW, mint az elsőt.
306 300 forintos extra a San Remo zöld fényezés
A 18 colos felnikért és a Vernasca bőrkárpitért is mélyen a zsebébe kell nyúlnia a vásárlónak
Értékelés
Pozitív
Nagy hatótáv villannyal, kényelem
Negatív
Klímavezérlés az érintőképernyőn, iDrive tekerőgomb hiánya
Árak
Tesztautó ára
0 Ft (2023.09.23.)
Műszaki adatok
Hengerűrtartalom:
1499 cm3
Teljesítmény:
243 kW (330 LE) 4700-6500 1/min-nél
Nyomaték:
477 Nm 1500-4400 1/min-nél
Gyorsulás 100 km/h-ra:
5,5 s
Méretek
Karosszéria-kivitel:
Egyterű
Motor és váltó
Hengerűrtartalom:
1499 cm3
Hengerek/szelepek száma:
3/12
Sebességváltó:
7 fokozatú automata
Nyomaték:
477 Nm 1500-4400 1/min-nél
Teljesítmény:
243 kW (330 LE) 4700-6500 1/min-nél
Menetteljesítmény
Gyorsulás 100 km/h-ra:
5,5 s
CO2-kibocsátás:
14-18 g/km
Fogyasztás a használónál:
1,2 l/100km
Hááát…inkább a múltkori kínai egyterű, mint ez.
Inkább ez, egy jó 2l dizellel
…ami örülhetsz, ha nem gyullad rád…
ja persze.. 🙂
pont napi 77 km-t ingázok 🙂
De ez a változat feleslegesen erős. 320 LE egy napi elővárosi / városi családi autótól …
Kinézetre nem jön be, a rövid orra miatt kisautósnak tűnik oldalról.
Jó kombináció. Több értelmét látom, mint egy teljesen elektromos autónak. Aki napi 100 km körül megy, vagy annál kevesebbet, annak majdnem elég lesz teljesen elektromos üzemmódban. És ha hétvégén vagy bármikor többet kell menni, akkor meg ott a benzinmotor, nem kell szórakozni a töltögetéssel.
„És ha hétvégén vagy bármikor többet kell menni, akkor meg ott a benzinmotor, nem kell szórakozni a töltögetéssel.” …
kivéve, ha a villanyverda is elmegy 400 km-t egy töltéssel gond nélkül. Mert akkor én inkább megyek azzal hétvégén is 🙂
Kivéve ha nem 400km-t kell menni hanem 1200 felett, Akkor viszont nagy szívás. Mi az éves km kb harmadát (7-12.000km) ilyen utakon tesszük meg. Ott bony még komoly hátrányban van a villanyautó, és még úgyis hogy rákészülést igényel a tervezésnél.
Cserében a legtöbb megfizethető PHEV-nek kisebb a tankja (de legalább nem kell 300kmenként fél -egy órát várni, csak pár percet).
De ez a benzinesekre is igaz, az 1000km-es hatóttávú autóknak sajnos leáldozott a dízelkorszak végével.
„az 1000km-es hatóttávú autóknak sajnos leáldozott a dízelkorszak végével.”
Maximum ideig óráig mivel olyan gyorsan fejlődik az akkumulátor technika hogy akár ennél sokkal többet is elmehet majd.
Ráadásul úgy ahogy most megjelent Huawei azt hiszem mobilt amit reklmoznak a tv-ben az autóknál is ez lesz döbbenetesen gyors töltés.
Most csak a gazdagoknak éri meg új elektromosat venni aki pár évente túlad egy újért ami még többet tud, esetleg vállalkozásoknak ami visszahozza az árát furgonként teherautóként pár évente.
Hogyne, de képzelj el egy olyan átlagos esetet ami minden kisgyerekes családban előfordul.
Hazaérsz villanyosodban van 3% áram, grarázsban feldugod az ingyen villanyra (mert persze mindenkinek ez van) és besétélsz családhoz, vacsi stb..és ekkor szól a feleséged: most vette észre lázas a gyerek vagy hány akármi, és irány az ügyelet, ami kb 20km re van..autódban meg van 5km áram..micsinálsz? persze félóra és talán lesz benne annyi hogy elmentek és haza 30km/h sebességgel..talán..feleséged meg leüvölti a fejed. 🙂 gyerek meg egyre rosszabbul van, te meg : félóra és már lesz benne villany..aha..okos, és ne gyere azzal hogy orvost v mentőt hívsz, azt mondják vidd be az ügyeletre..
na ezért nem lesz ilyen vackom..
vagy ha már nagyon szorítanak rá..akkor max a városba egy kicsi, de ott áll majd mellette a nagy benzines gép..tele tankkal
Egy 4,5 személyes autót miért nevezünk családi autónak??
Na vajon?
Az a magyar család akinek erre telik, 3 v 4 tagú
két szülő és 1-2 gyerek..mesélj miért is nem férnek el családként benne?
okoskodsz feleslegesen