Nem megfelelően tanították fel a bírságolásra használt szoftvert az amerikaiak: a fotókat most embereknek kell átnézni, hogy a tévesen kiszabott bírságokat visszavonhassák, a már befizetetteket pedig visszautalhassák.
New York városában rengeteg az autó, ehhez képest messze túl kevés a parkolóhely, ami a település adottságaiból is következik. Éppen ezért a városnak elsődleges prioritás, hogy a parkolási szabályokat betartassák: ha egy szabálytalanul magára hagyott autó miatt nem fér el egy busz vagy egy teherautó, akkor azonnal több órás dugó alakulhat ki a városban az úgynevezett "gridlock" jelenség miatt. Éppen ezért súlyos bírságokkal és folyamatos ellenőrzéssel kell a szabálytalan várakozástól eltántorítani az autósokat. Ehhez alkalmazott mesterséges intelligenciát a városvezetés: buszokra szerelt kamerák képeit dolgozta fel az algoritmus, majd a szabálytalanul parkoló autósoknak automatikusan ki is küldte a bírságot a rendszer.
Csak aztán emberi hiba csúszott a számításba, amikor a bírságoló kamerákkal felszerelt buszok olyan útvonalakat jártak, amelyekre még nem tanították fel a rendszert. Itt rengeteg szabályosan várakozó, illetve szabályosan közlekedő autóst azonosított be szabálytalanul magára hagyott, a forgalmat akadályozó, vagy épp rossz zónában parkolójeggyel rendelkező járműnek a rendszer, miközben a busz járt "rossz" helyen, nem az autók. A felvételeket végül átnézték, majd a tévesen kiküldött bírságokat visszavonták, ám azoknak egy jelentős részét már be is fizették a társasághoz. Természetesen a tévesen befizetett összegeket haladéktalanul vissza kellett utalni, ami további időt és erőforrásokat igényelt.