130 éve Magyarországon a Siemens

Bejegyezték a céget, egy hétre rá átadták az első villamost

Ez a cikk több mint 90 napja frissült utoljára, ezért kérjük, az olvasása során ezt vegye figyelembe!

Az első földalatti, az első villamos, az első rádióállomás és az első önvezető metró egyaránt a Siemenshez kötődik hazánkban - első magyarországi cégét 130 éve jegyezték be.


Már történelem, hogy a Siemens a Körúti Villamos Vasúti Vállalat Siemens & Halske, Lindheim & Cie és Balázs Mór nevű cég 1887. november 22-i bejegyzésével jelent meg a Siemens hivatalosan is hazánkban. Ekkor persze már rég itt volt, hiszen a cégbejegyezést követően egy héten belül, ugyanazon év november 28-án átadták a főváros első, a Nyugati pályaudvart az Oktogonnal összekötő villamosvonalát. Nem volt túl hosszú szakasz, hiszen a - szintén Siemens - Combinóval ez már ez mindössze egy megálló.
Nem csak az első villamosvonalunk Siemens kötődésű, 1896-ban az akkor még hazai leányvállalat nélküli cég építette meg a kontinentális Európa első földalatti vasútját Budapesten. Továbbá jelentős szerepet játszott és játszik a magyar vasútrendszer korszerűsítésében, ideértve többek között a vasúti villamosítási és automatizálási projekteket. A közlekedés mellett a digitalizáció, az energiatermelés, az ipari automatizálás, az épülettechnológia, az egészség-ügy, valamint a szoftverfejlesztés területén is meghatározó szerepet töltött és tölt be a cég, az első önvezető metró is hozzá kötődik.
A vállalatcsoport, amelynek a Siemens Zrt. mellett a Siemens Healthcare Kft., a Siemens Wind Power Kft., az evosoft Hungary Kft., a Mentor Graphics Kft., valamint a Valeo Siemens eAutomotive Kft. is tagja, mintegy 3500 munkatársat foglalkoztat Magyarországon. A vállalat hazánkban alakította ki leginnovatívabb szervezeti egysége, a Corporate Technologies egyik részlegét. A hazai szakemberek – németországi kollégáikkal szoros együttműködésben - elsősorban elektromos hajtásrendszerek kifejlesztésére fókuszálnak, nevükhöz fűződik a világ első, kétüléses elektromos oktató műrepülőgépe, a Magnus eFusion hajtásrendszerének kifejlesztése.
Hirdetés
A gazdasági szerepvállalás mellett a Siemens az oktatás területén is komoly tevékenységet folytat. A Németországban nagy sikerrel működő szakemberképzés mintáját követve, 2012-ben Magyarországon is elindította a vállalat a hazai oktatási rendszerhez és piaci feltétekhez igazodó szakképzését, melynek keretében 2017-ben a hatodik évfolyam kezdte meg tanul-mányait. Emellett idén, a Siemens támogatásával a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen – Magyarországon elsőként – duális rendszerű műszaki mesterképzés is indulhatott, ennek keretében az elmúlt évek során több száz diák szerzett versenyképes szaktudást a Siemens munkatársaitól, sokuk számára állást is kínált, illetve kínál a cég.
Tetszett a cikk?

Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy azonnal értesülj a legfrissebb és legnépszerűbb cikkekről, amint megjelennek az Autónavigátoron!

Feliratkozom a hírlevélre

Vélemény, hozzászólás?