Hibridként olcsóbb a Toyota Yaris, mint dízelmotorral
Alulmúlja vetélytársait a Toyota Yaris Hybrid, és ez jó
Ez a cikk több mint 90 napja frissült utoljára, ezért kérjük, az olvasása során ezt vegye figyelembe!
Fogyasztásban, emisszióban és ár tekintetében is alulmúlja vetélytársait a Toyota Yaris Hybrid.
Németországi alapára 17 ezer euró, mellyel a piac legolcsóbb kettős üzemű modellje, továbbá a Yaris dízelmotoros változatánál is bő 1000 euróval olcsóbb. Ott már március közepétől rendelhető lesz az újdonság, melynek első példányait vélhetően júniusban vehetik majd át a tavasszal rendelők. A hazai piacra nyáron, a hibridek között elsőként és vélhetően még jó ideig egyedüliként 4 millió forint alatt várhatjuk a kategóriában toronymagasan piacvezető Toyota legújabb kettős üzemű modelljét.
Még egy-két érdekes adat:
USA autógyártások 1900-ban:
“1,681 steam, 1,575 electric , 936 gasoline”
USA autóeladások 1913-ban :
“Sales of electric cars dropped to 6,000 vehicles, while the Ford Model T sold 182,809 gasoline cars.”
Igazából ez az első autó:
“A Frenchman named [b]Etienne Lenoir[/b] patented the [b]first practical gas engine[/b] in Paris in [b]1860[/b] and drove a car based on the design from Paris to Joinville in 1862″
De már 1330-ban volt szél-auto.
1700-1800-ban pedig sokféle gőzautó.
Az első mai szemmel is autónak tekinthető jármüvek 1900 körül jelentek meg.
Villanyautók is , vagy pár évvel hamarabb.
Első hibrid:
“[b]1900[/b]
A [b]Belgian[/b] carmaker, [b]Pieper[/b], introduced a 3-1/2 horsepower “voiturette” in which the small gasoline engine was mated to an electric motor under the seat. When the car was “cruising,” its electric motor was in effect a generator, recharging the batteries. But when the car was climbing a grade, the electric motor, mounted coaxially with the gas engine, gave it a boost. The Pieper patents were used by a Belgium firm, Auto-Mixte, to build commercial vehicles from 1906 to 1912.”
Ezzel kb. azt mondod hogy a mixtwagen nem hibrid?
Szerintem valaminek a megjelenését onnantól kell számolni, amikor az első példányt elkészítették. Szerintem az egy hibrid.
Nekem még amikor csináltam a jogsit, azt tanították, hogy az első autót Karl Benz nevéhez kell kötni, ez az “első belsőégésű motorral hajtott gépjármű”(így mondták).
http://www.daimler.com/dccom/0-5-1322446-1-1323352-1-0-0-1322455-0-0-8-7145-0-0-0-0-0-0-0.html
http://hu.wikipedia.org/wiki/Aut%C3%B3
Külalakra köszönő viszonyban sincs a mai autókkal, érdekes módon, -szerintem elég sok helyen még ma is- azt tartják az első “autónak” a világon. Ennyi erővel ez a feltevés sem igaz, jó sok barom él itt a Földön. A sok hülye gyökér azt hiszi, hogy az ugyanaz, mint amit most gyártanak. Hogy lehetnek ekkora idióták, hogy attól a kövülettől számolnak.
(Akár még arra is ki lehetne térni, hogy miért tartja a sok gyökér Hippokratész-t orvosnak, közel sincs a mai orvostudományhoz az a sok kövület -elmélet, kövület -gondolkodásmód, kövület-módszer, de innentől kezdve szinte bármibe bele lehet kötni)
Akkor mondd már meg, hogy melyik volt az első hibrid, és melyik volt az első “autó”, mert kicsit igazságtalannak tartom azt, hogy te nagyon okos vagy, és mégsem vagy hajlandó megosztani velünk a tudásod.
Gondolom akkor az első autó megjelenését kb az 1990-es évektől kell számolni, azok már elég erősen hasonlítanak a mai autókra. Bár igaz, nincs bennük 2 millió zónás klíma, biztonsági felszereléseik sem olyan bőségesek, a töréstesztjük sem biztos hogy olyan jó, ……. várjunk csak, nem is. Akkor 2000-től kell számolni az első autó m …… nem, mégsem, 2002-től, vagy várj csak……
Ezt magad sem gondolod, hogy kb. 100 évnyi szünet után azoktól a kövületektől kellene számolni a hibridek megjelenését (vagy ha igen, akkor rosszul gondolod).
Azért nem érted, mert azt hiszed hogy a 110 évvel ezelőtti hibridek ugyanazok voltak mint a 15 évvel ezelőttiek, és megetted a németek kétségbeesett próbálkozását – akik éppen 110 éve szarnak a hibridekre és brutálisan lemaradtak a japánokkal szemben -, hogy a hibridség felfedezőjének tüntessék fel magukat (totálisan sikertelenül).
1. Németország nem egyenlő Magyarország
1. Németország Magyarország
2. 235 Ft alatti Eurónál már 4 misi alatt lenne 🙂
Hello, valaki magyarázza már meg nekem, hogy hogyan lesz a toyota yaris hybrid ára 4 mill alatt, amikor a cikk szerint 17.000 euro Németországban…
A Lohner-Porsche mixtwagen-t ha jól tudom kis darabszámmal, de gyártották, nem csak egy darabot készítettek belőle. Úgyhogy nem 15 évvel ezelőtt kerültek piacra a hibridek, hanem inkább 112-111 (nem tudok pontos adatot, van ahol 1900, van ahol 1901-et írnak). Tisztán elektromos autót is készített a Lohner-Porsche, szóval az sem egy új technológia, nem értem sokan miért dobják magukat hanyatt az ilyenektől.
http://www.technet.hu/auto/20110319/porsche_semper_vivus__ujra_el_az_os/
kisbetűs rész…
Hol is van ez ???
Ha vezettél már volna ilyesmit tudnád, hogy autópályán is megy/mehet a villmotor….
droland egy műszaki genius:))))
ez tisztám látxik!
Köszönjük, hogy a hibridek piacra kerülése után 15 évvel sincs halvány lila fingod sem a hibridek működéséről és ennek következtében minden, a témában tett hozzászólásoddal újból és újból hülyét csinálsz magadból.
Azért kíváncsi vagyok, hogy aki megveszi és általában autópályázik, mikor jön rá, hogy ha valóban autópályázik is, akkor 99%-ban:
“ez egy elavult kizárólag belsőégésű motorral hajtott szar”-ként fogja használni. Ugyanis nem olvassa el a kisbetűs részt, hogy mikor is működik az elektromos motor.
Utólag is köszönöm az idézet felhasználhatóságáért s3000-nek!
Műszakilag mindent visz és az ára is jó lesz. Egy dolgot viszont nagyon sajnálok, hogy ha a képeknek hinni lehet, akkor a belső ill. a műszerfal minimális dolgoktól eltekintve ugyanaz lesz mint a 3. generációs nem hibrid Yaris-é, ami az én megítélésem szerint kegyetlenül ódivatú lett. Külön fekete pont az a teljesen értelmetlen, hatalmas, undorító váltóbotért, aminek egy HSD hibridben az ég egy adta világon semmi értelme nincs – váltani ugyanis nem lehet, hiszen ez nem egy elavult kizárólag belsőégésű motorral hajtott szar -, de legalább elvesz egy csomó helyet az utastérből. Ugyanígy hajmeresztő hiba a primitív kézifék, ez teljesen értelmetlenül elpazarol egy csomó helyet, pedig lábbal működtetett rögzítőfék – lsd. mint a Prius-ban – vagy egy nyomógomb is megtette volna. Az undorító pózna és a kézifék helyére könyöklőt és értékes és nagyon hasznos tárolórekeszeket kellett volna tenni. A múlt évezredet idéző mutatós műszerek szintén a gyalázat kategóriájába esnek.