Már az idén bemutatkozhat a Škoda hétüléses villany SUV-ja

Egyre több részlet körvonalazódik az új Škoda körül

Akár már az idei évben leleplezheti a Škoda a hétüléses SUV-ját, amely több szempontból is formabontó lehet. Íme a részletek!

A hétüléses Škoda SUV érkezése messze nem új hír, hiszen már lassan 3 éve leplezték le a Vision 7S koncepcióautót. A tanulmányokhoz hűen ez igencsak messze állt egy szériagyártásra érett terméktől, de a hírek szerint a fejlesztés már az utolsó szakaszok valamelyikében járhat. A várakozások szerint az egyelőre név nélküli modell 4,9 méter hosszú lehet, és a Volkswagen Csoport MEB+ platformjára épülhet. Ahogyan a frissített Enyaq és a tavaly leleplezett Elroq, úgy ez is a márka Modern Solid formanyelve alapján készül. A megjelenésnek egyik központi eleme a "Tech-Deck" frontrész, amelyen már nincs embléma, csupán felirat. Óriási villanyautó lévén fontos a légellenállás, a kiszivárgott fotók alapján pedig úgy tűnik, a kilincseket sem akarták, hogy bezavarjanak, így a karosszériába süllyesztik - legalábbis az álcafóliában lencsevégre kapott SUV-okon ezt a megoldást alkalmazták.
Minden bizonnyal a Škoda hétüléses SUV-ja a Volkswagen ID.7-esben is megtalálható hajtásláncot fogja megkapni. Vagyis 282 lóerőt, 545 newtonmétert, és 86 kilowattórás akkumulátort. Az ID.7 elméleti hatótávja 709 kilométer, viszont a Škoda villany-SUV-jának ránézésre nagyobb a homlokfelülete, így várhatóan nem fog tudni ennyit. A név egyelőre nagy kérdés. Néhány nem hivatalos forrás Space néven hivatkozik a hétüléses modellre, ám a Škoda eddig sosem cáfolta vagy erősítette meg ezt. Ugyanakkor nagyon furcsa lenne, ha a csehek így keresztelnék el. Miért? Az eddig piacra dobott elektromos autóik nevezékei kivétel nélkül E betűvel kezdődnek és Q-ra végződnek (Enyaq, Elroq). Sőt, a hamarosan érkező 25 ezer eurós (kb. 10 millió Ft) Epiq is tökéletesen beleillik a sormintába.
Tetszett a cikk?

Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy azonnal értesülj a legfrissebb és legnépszerűbb cikkekről, amint megjelennek az Autónavigátoron!

Feliratkozom a hírlevélre

Vélemény, hozzászólás?