Az amerikaiak még jól elvannak az ehhez hasonló benzinzabáló böszmeségekkel (élen az F150-nel), ugyanakkor autóparkjuk folyamatosan öregszik, amit az elmúlt évek gazdasági válságával magyaráz a piackutató
A Polk amerikai piackutató legfrissebb jelentése alapján az Egyesült Államokban rekordot jelentő 11,4 év a járműpark átlagéletkora. Tíz esztendeje még 9,9 év volt, s azóta folyamatosan emelkedik. Magyarországon jelenleg 12,5 évnél tartunk, azaz nálunk is csúnyán öregszik az autópark.
Az USA-ban egyébként pillanatnyilag 247 millió autó van forgalomban (2018-ra 260 milliósra becsülik az állományt), s nem csak a személyautók, hanem a kishaszonjárművek átlagkora is nő - most 11,3 év az átlag. A 6-11 éves példányok aránya csökkenőben van, a 12 évesnél idősebbeké értelemszerűen növekszik.
A világ számos
mérvadó piacával szemben a Kínát
egyelőre maga mögött tudó, a válságból kikecmeregni látszó amerikai fellendülést mutat. Míg mifelénk a
Skoda Octavia a kedvenc,
odaát tavaly a Ford F-sorozat trónja volt megingathatatlan, a böszme pickupok mellett elegáns szedánokat vásárol a többség.
igen,ebben ez is benne van,a régebbi,kedvtelésből tartott autók is benne vannak a rendszerben,és ez jó. semmi baj azzal,ha egy autó idősebb,foglalkozni kell vele,működjön rendesen,nemcsak a kora számít,hanem az állapota! nem jelenti azt ez,hogy egy régebbi autó csak rosszabb lehet.
a jelen korszak amerikai (szeméy)autói sajnos jellegtelenek lettek,már nem igazán lehet megismerni egyértelműen,melyik mi. egy régebbit akár évjáratra is!
a pickup-ok még ok,ott akkorákra van igény,olyan kell és kész,ez nem lehet vita tárgya. nagyobb ország,nagyobb autók semmi baj ezzel.
nekem van egy 1976 Continental Mark IV,gyerekkori elképzelés volt.
teljesen más kategória,feeling,nem hasonlítható egy agyonimádott audibmwmercedes megrögzött elképzeléshez,hogy csak az lehet jó. 5 éve múlt,hogy nálam van,igaz nem rendszeres napi használattal,de még 1x sem hibásodott meg,és ’76-os autóról van szó!! egy ilyet érezni kell,aki nem nyűgöz le,annak felesleges erről magyarázni. no az még autó! nem műanyag,meg agyonbonyolított elektronika,ami minden szar miatt letilt. jaa,hogy mennyit fogyaszt?? szomorú,ha csak ez jut valakinek az eszébe,egy ilyen autó hallatán. miért,aki kocsmázik,dohányzik,az mennyit ver el a semmire??
Az az igazság, hogy azokat az autókat még az örök valóságnak gyártották. Például Európában hány autót vagy típust dobtak piacra örök garanciával, akár csak egy-egy alkatrészt tekintve? Cadillac, Oldsmobile, Plymouth… cinkelt alváz, örök garancia. Ha megtehetném én is 71-es Charger-rel, 68-as Mustang-gal, 67-es Corvette-tel vagy 57-es Bel Air-rel krúzingolnék.
Kint nem feltétlen azért “magas” az átlag életkor, mert nincs pénzük újat venni. Ha a régi jobb, megbízhatóbb, feltűnőbb, gyorsabb, erősebb, biztonságosabb, szebb, akkor miért venne helyette egy null kilométeres autót?
Én nem bánnám, ha itthon is gyakrabban találkoznék OT-s USA vassakkal, és sok tulaj nem csak egy találkozó erejéig bányászná elő a garázs mélyéről!
Azért ételben nem, bár nem tudom mennyire népszerű még mindig odaát, hogy előételnek “falevelet” szolgálnak fel. 🙂
Kempi
Én már voltam párszor arrafelé..
Ég és föld hidd el !!!
Minket it Europában jól átku..tak és nyomják a sok gagyi szart…
Ruhában, ételben, autóban….
Oriás bukci lett sajna ez a kontinens…
azért Amerikában nagy a kultusza a 60-70-80-as évek autóinak, az is húzza lefele az átlag életkort..
[i]“például nálunk a másik fikázása a divat,”[/i]
Ez sajnos így van, jól látod. Úgy szoktam mondani, ami általánosságban benne van a levegőben. Ott az emberek egymáshoz való viszonya a kölcsönös tiszteletre épül, még nálunk a kölcsönös becsmérlésre. Sajnos ebben nincsen semmi túlzás. Egy karrierszakértő nyilatkozata: Érdemes kimenni külföldre Nyugat-Európába tanulni, biztonsággal elsajátít az illető egy idegen nyelvet is. Riporter: félő hogy külföldi diplomával nem jönnek már haza. Válasz: A tapasztalat azt mutatja, hazajönnek. Az USA viszont nem ajánlatos ebből a szempontból, mert akit megcsap Amerika szele az már valóban nem jön vissza. Ez számomra nem csupán egy riport, hanem maga a valóság. Családom minden tagja ugyanis amerikai állampolgár.
Minden országnak meg van a saját kultúrája, például nálunk a másik fikázása a divat, de az nagyon! Van jó és rossz tulajdonság, csak az a kérdés, hogy mennyire vagyunk képesek elfogadni azokat. Én szeretnék kijutni az USA-ba, mindegy mit mondanak róla!
Miért? Mennyi időt töltöttél el náluk? Ismered őket, van személyes tapasztalatod? Vagy csak a médiából értesültél bizonyos tudósított morzsákról, mert ha csak onnan, akkor nem tudsz róluk semmit.
Bezzeg, ha ez Magyarország esetében lett volna cím. lenne itt olyan okádás, hogy csak na.
Egyébként nincs ezzel semmi gond. Belefulladunk a szemétbe, semmi értelme 5 évente újat venni. Ez az emberiség halála, a féktelen pazarló fogyasztás.
A mai autók elmennek 500 ezer km-t is, és még ha javítani is kell őket, általában akkor sem kerülnek annyiba, mint egy újnak az értékvesztése.
Vidi: milyen kultúráról beszélsz a yenkik esetében? Na ne. 🙂
Más nép, más kultúra más autók. Nagy hengerűrtartalmú, tartósra, hosszú életűre megépített autókról van szó. Amerikai szállóige: “ide mindenből a legjobbat hozzák”.