Működik a nyomtatott V8-as!
3D technológiás nyomtatással készült műanyagból a Chevy V8-as
Ez a cikk több mint 90 napja frissült utoljára, ezért kérjük, az olvasása során ezt vegye figyelembe!
Őrület, mire képes a 3D nyomtatás, most azt láthatjuk, hogyan épül fel egy méretarányosan lekicsinyített LS3-as V8. Még működik is!
A 3D nyomatott motor minden egyes apró alkatrésze elkészült ahhoz, hogy működni is tudjon. Eric Harrell nem viccel, sokadik munkája már a Chevrolet LS3 V8-as motor. CAD modellező programban kezdi a tervezést, valódi alkatrészeket mér le, tervrajzokat és szerelési útmutatókat használ, hogy az alkatrészek teljes valójukban készülhessenek el műanyagból. Ezután nemes egyszerűséggel kezdődik a nyomtatás, a több órán, vagy akár napokon át tartó folyamat végeredménye a videóban. Gyorsítva láthatjuk az összeszerelést, mindent kis csavarok tartanak össze, a dugattyúktól kezdve a szelepeken át a vezérműtengelyig mindene megvan, amit az igazi motorban is megtalálunk. Persze benzinről és valódi gyújtásról szó sem lehet, a működésről az indítómotor modelljébe rejtett kis elektromotor gondoskodik, ami természetesen a lendkereket hajtja. Korábbi munkái is igencsak látványosak, komplett Toyota hajtásláncot is modellezett már, így aki nem érti például a sebességváltó, az osztómű, vagy a differenciálzár működését, ajánljuk a YouTube csatornáját.
Ha fából faragta volna ki bugylibicskával az is kb pont ennyit érne. Azaz nem. Arra legalább rá lehetne fogni, hogy művészet vagy valami hasonló.
Nem tudom de a működésről nekem teljesen más jut eszembe egy belsőégésű motor esetében.